Ed Sheeran sa topí v peniazoch! Koľko si vyspieval najlepšie zarábajúci hudobník roka 2018?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Šoubiznis zarába. A to naozaj výnosne. Počuli ste už názory, že kvôli YouTube či Spotify si speváci už ani zďaleka nežijú tak dobre? To je relatívne. Pravda, možno hudobní umelci v dnešnej dobe predávajú menej fyzických albumov. Je však zjavné, že ľudia čoraz radšej chodia na koncerty – ktoré hudobníkom vynášajú neskutočné peniaze. Len prvá dvojica najlepšie zarábajúcich speváckych turné za tento rok vygenerovala tržby 777 miliónov dolárov. Koľko z toho si zarobil obľúbený Ed Sheeran a aký rekord tým rozbil?

ed sheeran
Zdroj: popsugar.com

Najlepšie zarábajúci hudobník roka 2018

Ed Sheeran sa dostal na prvenstvo naozaj obdivuhodného rebríčka. Obľúbený spevák si vybojoval najlepšie zarábajúce hudobné turné tohto roka. Na jeho živú šou predal takmer 5 miliónov jednotlivých lístkov, čím v roku 2018 zarobil neuveriteľných 432 miliónov dolárov.

Informácia pochádza z analytickej firmy Pollstar. Spoločnosť zaznamenáva tržby hudobných turné už tri desaťročia, pričom Sheeranovo tohtoročné turné prekonalo predchádzajúci rekord. Ten doteraz držala kapela U2 so zárobkom 316 miliónov dolárov za rok. Populárny spevák-skladateľ túto sumu prekonal o tretinu, čím dopomohol k ďalšiemu historickému rekordu: prvých 10 najzárobkovejších hudobných turné za rok 2018 vygenerovalo 2 miliardy dolárov.

taylor swift
Zdroj: grammy.com

Po autorovi hitu Shape of You (3,9 miliardy zhliadnutí na YouTube) nasleduje speváčka Taylor Swift. Tá si so svojim turné ‚Reputation tour‘ zarobila 345 miliónov dolárov z takmer 3 miliónov predaných lístkov. Len táto dvojica, Ed Sheeran a Taylor Swift, tvorila až 14% tržieb top 100 hudobných turné.

Pozrite si zoznam umelcov, ktorí mali v roku 2018 najzárobkovejšie hudobné turné:

  1. Ed Sheeran
  2. Tylor Swift
  3. Jay-Z + Beyoncé
  4. Pink
  5. Bruno Mars
  6. Eagles
  7. Justin Timberlake
  8. Roger Waters
  9. U2
  10. The Rolling Stones
ed sheeran
Zdroj: theodysseyonline.com

Mali ste možnosť v roku 2018 vidieť niekoho z týchto umelcov naživo? Pokiaľ áno, koho turné sa vám páčilo najviac, a ktoré by ste ešte chceli zažiť?

Zdroj: pollstar.com, theguardian.com, pollstar.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -