Osobnosti

Ed Sheeran sa topí v peniazoch! Koľko si vyspieval najlepšie zarábajúci hudobník roka 2018?

Šoubiznis zarába. A to naozaj výnosne. Počuli ste už názory, že kvôli YouTube či Spotify si speváci už ani zďaleka nežijú tak dobre? To je relatívne. Pravda, možno hudobní umelci v dnešnej dobe predávajú menej fyzických albumov. Je však zjavné, že ľudia čoraz radšej chodia na koncerty – ktoré hudobníkom vynášajú neskutočné peniaze. Len prvá dvojica najlepšie zarábajúcich speváckych turné za tento rok vygenerovala tržby 777 miliónov dolárov. Koľko z toho si zarobil obľúbený Ed Sheeran a aký rekord tým rozbil?

ed sheeran

Zdroj: popsugar.com

Najlepšie zarábajúci hudobník roka 2018

Ed Sheeran sa dostal na prvenstvo naozaj obdivuhodného rebríčka. Obľúbený spevák si vybojoval najlepšie zarábajúce hudobné turné tohto roka. Na jeho živú šou predal takmer 5 miliónov jednotlivých lístkov, čím v roku 2018 zarobil neuveriteľných 432 miliónov dolárov.

Informácia pochádza z analytickej firmy Pollstar. Spoločnosť zaznamenáva tržby hudobných turné už tri desaťročia, pričom Sheeranovo tohtoročné turné prekonalo predchádzajúci rekord. Ten doteraz držala kapela U2 so zárobkom 316 miliónov dolárov za rok. Populárny spevák-skladateľ túto sumu prekonal o tretinu, čím dopomohol k ďalšiemu historickému rekordu: prvých 10 najzárobkovejších hudobných turné za rok 2018 vygenerovalo 2 miliardy dolárov.

taylor swift

Zdroj: grammy.com

Po autorovi hitu Shape of You (3,9 miliardy zhliadnutí na YouTube) nasleduje speváčka Taylor Swift. Tá si so svojim turné ‘Reputation tour’ zarobila 345 miliónov dolárov z takmer 3 miliónov predaných lístkov. Len táto dvojica, Ed Sheeran a Taylor Swift, tvorila až 14% tržieb top 100 hudobných turné.

Pozrite si zoznam umelcov, ktorí mali v roku 2018 najzárobkovejšie hudobné turné:

 1. Ed Sheeran
 2. Tylor Swift
 3. Jay-Z + Beyoncé
 4. Pink
 5. Bruno Mars
 6. Eagles
 7. Justin Timberlake
 8. Roger Waters
 9. U2
 10. The Rolling Stones
ed sheeran

Zdroj: theodysseyonline.com

Mali ste možnosť v roku 2018 vidieť niekoho z týchto umelcov naživo? Pokiaľ áno, koho turné sa vám páčilo najviac, a ktoré by ste ešte chceli zažiť?

Zdroj: pollstar.com, theguardian.com, pollstar.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Osobnosti

  "Nemal som slov..." Aký má tvorca Thanosa názor na film Avengers: Endgame?

  Osobnosti

  FOTO: 19 známych hercov kedysi a dnes. Ktorá premena váš šokovala najviac?

  Osobnosti

  Autor hry Death Stranding Hideo Kojima chce natočiť celovečený film

  Osobnosti

  Herec Robert Downey Jr. si nakoniec ide po Oscara za film Avengers: Endgame

  Pridaj komentár