Wednesday či Daenerys tam nie sú! Toto je vraj 15 najlepších ženských postáv

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najčítanejšie za 7 dní

Na sociálnej sieti Reddit vzniká skutočne veľa ankiet a prieskumov. Tentokrát sa jedna z týchto ankiet zamerala na výrazné ženské postavy vo filmoch a seriáloch. Názory mnohých divákov sa líšili, na týchto 15 menách sa však mnohí zhodli. Toto sú podľa divákov tie najlepšie ženské postavy vo filmoch a seriáloch. Prvé miesto vás zrejme prekvapí.

15. Dana Scullyová zo seriálu Akty X (1993-2018)

najlepšie ženské postavy
Zdroj: adme.media

Na rozdiel od svojho kolegu Muldera, agentka Scullyová neverila v paranormálne javy. Zrejme preto si ju diváci napokon zamilovali. Kvôli jej skepticizmu, pretože oni sami sa s ňou často stotožňovali.

14. Chrisjen Avasarala zo seriálu The Expanse (2015-2022)

najlepšie ženské postavy
Zdroj: adme.media

Hrdinka televízneho seriálu The Expanse musí riešiť rôzne intrigy a to pri kolonizácii slnečnej sústavy. Fanúšikom sa páči ako rôznorodosť tejto postavy, tak herecký výkon na Oscara nominovanej Iránskej herečky Shohreh Aghdashloo.

13. Mia Wasikowska ako Jana Eyrová (2011)

najlepšie ženské postavy
Zdroj: adme.media

Hlavná postava slávneho románu Jana Eyrová je skromná sirota, ktorá sa snaží znášať všetky trpké rany, ktoré jej osud postavil do cesty. Jeden z fanúšikov na Reddite priznal, že kedysi tento román považoval len za ďalšie nudné dielo klasickej literatúry. Neskôr si však uvedomil, že sa mýlil.

12. Evelyn zo série Múmia (2001-2008)

najlepšie ženské postavy
Zdroj: adme.media

Milovníci dobrodružných filmov si spomenuli na rozkošnú knihovníčku Evelyn zo série Múmia. Divákom sa páčilo, že to nebola len ďalšia kráska v problémoch, ale že mala svoj vlastný príbeh a vlastnú osobnosť.

11. Ruth Langmore zo seriálu Ozark (2017-2022)

najlepšie ženské postavy
Zdroj: adme.media

Táto postava z dramatického seriálu Ozark vzbudzovala sympatie mnohých divákov. Odmalička sa totiž starala o svojich príbuzných, vrátane svojho otca, ktorý si odpykával svoj trest vo väzení. Na oplátku však nedostala nič, ani len milé slovo. Preto má samozrejme problém s tým, aby verila nejakému chlapovi.

10. Elle Woodsová z filmu Pravá blondínka (2001)

Reese Witherspoon
Zdroj: adme.media

Postava, ktorú si zahrala oscarová herečka Reese Witherspoon, má mnoho fanúšikov vďaka tomu, že je v každom ohľade sama sebou. Elle Woodsová totiž svetu ukázala, že aj blondínka v ružovom môže byť vo svojej práci tvrdou profesionálkou.

9. Buffy Summersová zo seriálu Buffy, premožiteľka upírov (1997)

Buffy
Zdroj: adme.media

Medzi tie najlepšie ženské postavy patrí podľa divákov aj Buffy v podaní herečky Sarah Michelle Gellar. Mnohí diváci totiž povedali, že sa im páčilo sledovať, ako sa vyvíja jej príbeh naprieč sériami.

8. Fleabag zo seriálu Potvora (2016-2019)

Fleabag
Zdroj: adme.media

Komediálny seriál Potvora (Fleabag) u nás možno nie je až taký známy a to je chyba. Herečka Phoebe Waller-Bridgeová totiž podala ako hlavná postava skutočne excelentný výkon. Taktiež sa však Phoebe postarala o celú tvorbu tohto komediálneho seriálu, ktorý skutočne stojí za to.

7. Ellie Sattlerová zo série Jurský park (1993-2022)

Jurský Park
Zdroj: adme.media

Na siedmom mieste sa umiestnila paleobotanička z legendárnej série Jurský park. Ellie sa vybrala so svojím kolegom a priateľom na zaujímavý ostrov, kde mala schváliť istý park. Nakoniec tam však narazila na skutočných dinosaurov, ktorí ju chceli za každú cenu zabiť. Aj herečka Laura Dern povedala, že zo všetkých postáv, ktoré stvárnila, má práve Ellie najradšej.

6. Brienne z Tarthu zo seriálu Game of Thrones (2011-2019)

Game of Thrones
Zdroj: adme.media

Hlasy divákov v ankete najlepšie ženské postavy nezískali Daenerys či Sansa ale Brienne z Tarthu zo seriálu Hra o tróny. Diváci veľmi sympatizovali s povahou drsnej šermiarky. Tá mala vždy svoje priority, držala sa rozkazov a bola vždy na strane dobra. Taktiež bola nesmierne odvážna a ako jedna z mála sa postavila Sandorovi Cleganovi.

5. Eleanor Shellstrop zo seriálu Dobré miesto (2016-2020)

Kristen Bell
Zdroj: adme.meda

Diváci v ankete najlepšie ženské postavy zaradili na piate miesto postavu zo seriálu Dobré miesto, ktorú stvárnila známa herečka Kristen Bell. Divákom sa páčilo to, ako sa postava naprieč sériami vyvíjala. Napriek tomu, že už bola dobrá, niekedy spravila chybu, podobne ako my, obyčajní ľudia. A práve to divákom na tejto postave imponovalo.

4. Ellen Ripleyová zo série Votrelec (1979-1997)

Votrelec
Zdroj: adme.media

Toto zrejme nie je žiadne prekvapenie. Ellen Ripleyová už celé roky patrí nielen medzi najlepšie ženské postavy, ale medzi vôbec najobľúbenejších hrdinov vo svete filmov. Postavu astronautky stvárnila skvelá Sigourney Weaver, ktorá sa práve vďaka filmovej sérii Ridleyho Scotta preslávila.

3. Sarah Connorová zo série Terminátor (1984-2019)

Terminátor
Zdroj: adme.media

Diváci sa jednosmerne zhodli na tom, že odvážnej bojovníčke Sarah Connorovej zo série Terminátor Jamesa Camerona patrí 3. miesto. Samozrejme, že sa mnohým páčila bojovnosť tejto postavy, jej odvaha a v neposlednom rade herecké prevedenie Lindy Hamiltonovej.

2. Mara Wilson ako Matilda (1996)

Mara Wilson
Zdroj: adme.media

Toto vás zrejme trochu prekvapilo. Matilda totiž v našich končinách nie je až taká populárna. V Amerike sa však práve vďaka tejto postave preslávila herečka Mara Wilson. Treba podotknúť, že Matildin príbeh zahrňuje sirotinec, adopciu či telekinetické schopnosti.

1. Kim Wexlerová zo seriálu Better Call Saul (2015-2022)

Better Call Saul
Zdroj: adme.media

Na prvej priečke máme takéto prekvapenie. Kim Wexlerová je jedna z hlavných postáv z kultového seriálu Better Call Saul, ktorý je spin-off prequelom Breaking Bad. Divákom sa páčil komplexný a hlboký príbeh Kim, ktorá bola jedinou láskou Jimmyho McGilla a.k.a. Saula Goodmana. Navyše herečka Rhea Seehorn predviedla famózny výkon. Kto by pri pohľade na ňu povedal, že už má 51 rokov?!

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. LOL. Hned ako je Scullyova na 15. mieste a vobec tam nieje Daenerys, tak tento rebricek je nezmysel. Kazdopadne, najlepsia zenska postava v serialoch je samozrejme 7of9 a potom asi Penny z TBBT. Je ich milion5, z tohoto rebricka ale tak 90% nieje ani v prvych 2 milionoch :) btw. WTF is Kimm Wexler?

    • btw2. Phoebe Waller-Bridgeová zozala „uspech“ za 5ku IndianaJonesa a to este film ani nevysiel, takze gratulujem aj Disney aj tym co ju sem zaradili na 8. miesto :)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -