5 najnovších hier na Steame, ktoré ste mohli prehliadnuť a určite stoja za povšimnutie! #1

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najnovšie hry na Steame #1

Začiatok týždňa, ako sa patrí. S tým sa na STEAME objavuje obrovská hromada nových hier. Za minulý týždeň sme si mohli všimnúť niekoľko z nich, no tento článok nebude patriť tým najlepším z nich. V článku sa totižto dozviete o hrách, ktoré sa objavili medzi novými a vy ste ich nejakým nedopatrením prehliadli. No prečo nedať šancu aj rozbiehajúcim sa vývojárom a ich novým projektom? A presne o tom budú dnešné slová, pri ktorých sa vám budem snažiť ukázať hry, ktoré si svoju šancu určite zaslúžia. Dôkazom sú aj pozitívne recenzie, ktoré tieto celky neobišli a ukázali sa vo veľmi príjemnom svetle.

They Are Billions

Vydané: 13. december 2017

Vývojár: Numantian Games

Vydavateľ: Numantian Games

Cena: 24,99 eur

Táto hra sa radí medzi strategické a vašou úlohou bude vybudovať  kolóniu na postapokalyptickej planéte. A proti čomu sa bránite? Infikované prostredie, ktoré zo sebou prináša obrovské hrozby. Hru si užijete na základe „real time with pause„, ktorý do deja prinesie určite veľa napínavých prvkov. Dokážete ubrániť vaše prostredie pred znetvoreným svetom? Síce je hra ešte len v ranných začiatkoch, už teraz si získala takmer tisíc pozitívnych recenzií.

Stationeers

Vydané: 13. december 2017

Vývojár: Numantian Games

Vydavateľ: Numantian Games

Cena: 24,99 eur

V tejto hre sa môžete tešiť na budovanie vesmírnej stanice. A je len na vás, či si vyberiete sólo alebo budete spolupracovať s okolím. Určite nezabudnuteľný zážitok pre všetkých milovníkov vesmíru. Môžete sa pripraviť na príjemnú atmosféru, ktorú budú sprevádzať gravitačné systémy, zručnosť stavať a iné faktory. 200 pozitívnych recenzií hovorí za všetko a je len na vás ako sa rozhodnete a či danej hre dáte šancu.

Train Station Simulator

Vydané: 14. december 2017

Vývojár: Appliks Apps Studios

Vydavateľ: Appliks Apps Studios

Cena: 12,99 eur

Ak ste fanúšikom simulátorov, takéto niečo nemôže chýbať vo vašej knižnici hier. Podobné ako Transport Tycoon, ktorý si môžete pamätať ešte z minulého storočia. Najlepšie na tejto hre je to, že okrem stavania vlakovej stanice môžete mať dohľad nad verejnou dopravou a to vám umožňuje obsluhovať celé okolie. Osobne si myslím, že takáto myšlienka nie je vôbec zlá a ovládať vlastnú vlakovú sieť môže byť určite zábava.

Rumu

Vydané: 13. december 2017

Vývojár: Robot House

Vydavateľ: Hammerfall Publishing

Cena: 19,99 eur

Adventúry nikdy nikomu neublížili. Táto hra sa zaradí medzi také, ktoré bežia na báze „point-and-click„. Ocitáte sa v futuristickom inteligentnom dome, v ktorom si zahráte za postavu malého vysávača. No domáca údržba nemusí byť vždy jednoduchá. To zistíte až vtedy, keď sa dostávate stále ďalej, až zavítate do zabudnutých miestností domu. Tam budete čeliť náročným morálnym dilemám, ktoré vám odhalia pravdu o láske a strate vašej „rodiny„. Neznie to zaujímavo?

Tally Ho

Vydané: 15. december 2017

Vývojár: Choise of Games

Vydavateľ: Choise of Games

Cena: 6,99 eur

Na zozname sa objavila aj hra, ktorá v sebe skrýva prvky komédie. Výnimočnou vsuvkou je textové a obrázkové prevedenie, ktoré vás bude sprevádzať celým dejom. Ten nás zavedie do Anglicka, kde si zahráte v úlohe komorníka. Vašim zamestnávateľom sa v tom momente stáva Rory Wintermind a hra s vyše 600 000 slovami sa môže začať! Bude len na vás ako sa rozhodnete pokračovať v deju a či sa postavíte na stranu dobra alebo zla. Pomôžete vášmu „pánovi“ v jeho milostnom živote alebo ho úplne sabotujete? Je na vás, čo urobíte, no ja osobne by som si vybral stranu odpadlíka. Nech sa páči.

Dúfam, že sa vám tento stručný výber páčil a našli ste tam svojho nového obľúbenca. Taktiež nám dajte vedieť, či sa vám takýto koncept článkov páči a chceli by ste ho dostávať každý pondelok. Predsa len, svet hier je nekonečný vesmír, ktorý každým dňom rastie. Preto verím, že sa už čoskoro uvidíme a táto rubrika sa pre oko fanúšika hier stane pravidelnou. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -