Najnovší film Planéta opíc je online. Na jednom mieste je v najlepšej kvalite

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kráľovstvo planéty opíc už je online

Film Kráľovstvo planéty opíc je už dostupný online. Najnovší prírastok do veľmi obľúbenej série prišiel do kín iba 9. mája, už teraz si ho majú možnosť pozrieť diváci aj z pohodlia domova. Kde a za akých podmienok?

Kráľovstvo je štvrtým filmom zo série, ktorá začala ešte v roku 2011. Odohráva sa niekoľko generácií (takmer tri storočia) po Cézarovi, ktorého osudy sme mohli sledovať naposledy vo filme Vojna o planétu opíc v roku 2017. Režisérom sa tentokrát stal Wes Ball a podľa jeho slov išlo o niečo ako dobu bronzovú pre opice.

kráľovstvo planéty opíc
Zdroj: TMDB

Nová éra opíc hlásila rekordné zárobky

Vo filme sledujeme osud mladého šimpanza menom Noa (hlas mu v origináli prepožičal Owen Teague), ktorý je jeden z tých, čo nesúhlasí s novým tyranickým zriadením. Popritom, ako hrozivý opičiak buduje svoju ríšu, sa spája so ženou menom Mae (Freya Allan), aby spoločne určili budúcnosť ľudstva aj opíc.

Síce išlo o štvrtý film zo série, režisér sa vyjadril, že by mohlo ísť aj o začiatok novej trilógie s príbehom, ktorý predostrel. Snímka prvý deň premiéry priniesla zárobok 22,2 milióna dolárov a doteraz dokázala zarobiť 394 miliónov. Pritom mala (bez nákladov na propagáciu) rozpočet 160 miliónov.

kráľovstvo planéty opíc freya allan
Zdroj: TMDB

Diváci si ho môžu pozrieť už aj doma

Film sa teší aj skvelému prijatiu. Na portáli Rotten Tomatoes si vslúžil 80 % od kritikov a 77 % od divákov. Podobné je aj hodnotenie na portáli ČSFD, kde mu udelili 78%.

Všetci, ktorí by si film chceli pozrieť znovu alebo ho nestihli v kine, si ho teraz môžu pozrieť aj digitálne. Môžete si ho kúpiť na Apple TV alebo YouTube Filmy. Jeho cena na YouTube Filmy predstavuje 10,99 € pri verzii v štandardnom rozlíšení, za HD kvalitu si diváci musia priplatiť 2 eurá navyše. Na oboch platformách je film dostupný iba s anglickým dabingom a slovenskými titulkami. Prípadné zakúpenie odporúčame na Apple TV, kde je film v 4K dostupný za 11,99 €.

Kým však príde Kráľovstvo planéty opíc online na službu Disney+, zrejme si ešte počkáme. Dátum zatiaľ ostáva neznámy. Vieme však, že je naplánované vydanie na BluRay a DVD27. augusta.

Pozriete si film Kráľovstvo planéty opíc aj týmto spôsobom alebo si počkáte na uvedenie na Disney? Stihli ste ho prípadne v kinách? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: forbes.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -