Toto je rekordne najobľúbenejší seriál na Slovensku. Je vôbec niekto, kto ho nevidel?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Padol ďalší rekord v sledovanosti Dunaja

Dobový romantický seriál Dunaj, k vašim službám sa v TV Markíza teší neustále rastúcemu diváckemu úspechu a na konto si pripísal ďalší rekord. V utorok 13. februára 2024 ho v univerzálnej cieľovej skupine 12+ sledoval absolútne najvyšší počet divákov od jeho štartu v januári 2023. Zároveň sa v oboch hlavných cieľových skupinách stal najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

Utorková siedma premiérová epizóda 5. série Dunaja v hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 13 až 55 rokov dosiahla rating 9,3 % a vysoko nadpriemerný podiel na trhu 28,8 %. Čoraz obľúbenejší seriál trhového lídra nedal šancu konkurenčnému seriálu Nemocnica (podiel 16,9 %) na TV Joj, ani českému krimiseriálu Miesto zločinu České Budějovice (podiel 5,6 % a 7,1 %) na Jednotke RTVS.

slovensky serial dunaj markiza
Zdroj: Markíza

Strhujúca rodinná sága pritiahla k obrazovkám absolútne rekordných 566-tisíc divákov starších ako 12 rokov, ktorí si nenechali ujsť dramatický boj o Lenin život, šokujúcu vraždu v uliciach Bratislavy či ďalšiu ranu, ktorú osud uštedril Klárinmu krehkému šťastiu s Petrom. V čase vysielania Dunaj zasiahol dokonca až 705-tisíc divákov.

Policie Modrava, Mama na prenájom aj TV noviny zabodovali u divákov

Jednotkou na trhu v čase vysielania bol aj nasledujúci obľúbený český kriminálny seriál Policie Modrava s populárnou slovenskou herečkou Soňou Norisovou v hlavnej úlohe. Utorková epizóda zaznamenala sledovanosť 4,3 % a trhový podiel 21,3 %. Konkurenčná TV Joj zaostala so seriálmi Wisting (podiel 10,6 %) a Súkromné očko (podiel 7,8 %).

Druhým najsledovanejším nespravodajským programom sa stal podvečerný seriálový hit Mama na prenájom, ktorý si pripísal rating 6,0 % a trhový podiel 24,0 %. Ďalšie príbehy sympatických hlavných hrdinov si v utorok vychutnalo 391-tisíc divákov starších ako 12 rokov. V čase vysielania mala Mama na prenájom dosah na 499-tisíc divákov. V oboch hlavných cieľových skupinách tak v rebríčku sledovanosti predstihol nielen konkurenčnú šou Bez servítky, ale aj večerný seriál Nemocnica.

markiza
Zdroj: TV Markíza

Najsledovanejšími utorkovými spravodajskými programami sa stali večerné spravodajské relácie TV MarkízaTelevízne noviny (podiel 29,9 %) a Počasie (podiel 26,2 %). V univerzálnej cieľovej skupine 12+ patrilo prvenstvo medzi spravodajskými programami taktiež Televíznym novinám. Nenechalo si ich ujsť 503-tisíc divákov, pričom dosah mali až na 761-tisíc divákov. Aktuálne informácie o počasí na Markíze uprednostnilo 482-tisíc divákov.

Ranné vysielanie tradične ovládlo dlhoročne úspešné Teleráno (podiel 30,9 %) aj s nasledujúcou Zámenou manželiek (podiel 33,9 %). Poradili si s konkurenčnými reláciami Ranné Noviny (podiel 11,7 %) a Bez servítky (podiel 7,1 %) na TV Joj.

V utorok sa darilo tiež tematickým staniciam skupiny Markíza. Doma, Dajto a Markíza KRIMI v rámci rebríčka TOP 20 menších staníc obsadili až 15 priečok.

Prvé miesto patrilo kultovému komediálnemu seriálu Susedia (podiel 5,8 %) na obrazovkách televízie Dajto. Ďalšie priečky obsadila stanica Markíza KRIMI s obľúbenými seriálmi NCIS – Námorný vyšetrovací úrad (podiel 4,2 % a 3,8 %) a Vraždy v raji (podiel 3,7 %).

Zdroj: TV Markíza

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -