Uhádnete, ktorý je prvý? Toto je 10 najobľúbenejších hercov z Ázie, ktorých filmy milujeme

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Toto sú najobľúbenejšie herecké hviezdy z Ázie

Už od čias tvorby westernov, si diváci v USA začali všímať šikovných hercov z Ázie. Väčšinou to boli herci, ktorí predvádzali nebezpečné akčné a bojové kúsky. Do Hollywoodu sa dostali ako kaskadéri, no vďaka svojej šikovnosti sa dostali aj k hraniu skutočných postáv. Časom si ale diváci začali všímať aj ázijské herečky, vďaka ich exotickému vzhľadu a skvelým hereckým schopnostiam. V tomto článku sa pozrieme, ktoré herecké hviezdy z ázijského kontinentu si diváci najviac obľúbili.

10. Ziyi Zhang

Cesta tejto čínskej herečky sa začala vďaka kultovému filmu režiséra Anga Leeho (Skrotená hora) Tiger a drak (2000). Tento film totiž získal až 4 Oscary a hneď niekoľko nominácií. Ziyi Zhang si tak zahrala po boku takých hviezd, ako sú You-fat Chow či Michelle Yeoh. Odvtedy sa jej ponuky hrnuli vo veľkom a ona si skutočne vedela dobre vyberať.

Hneď po filme Tiger a drak si totiž zahrala v druhom pokračovaní kultového akčnej série Križovatka smrti (1998 až 2007). Potom nasledoval epický film z domácej produkcie s názvom Hrdina (2002). Na domácu produkciu nezanevrela, a preto si zahrala v ďalšom celosvetovo uznávanom filme – Klan lietajúcich dýk (2004).

V roku 2005 dostala asi najväčšiu šancu zažiariť, keď stvárnila titulnú postavu vo filme Gejša. Nikdy ale nechcela byť pevnou súčasťou Hollywoodu, preto sa prevažne venuje len projektom z domácej scény.

9. Hiroyuki Sanada

Vidíme ho takmer v každom lepšom akčnom filme, jeho meno je ale pre každého takmer až záhadou. Hiroyuki Sanada sa do povedomia širšej verejnosti dostal vďaka kultovému historickému filmu Posledný samuraj (2003). Vďaka veľkému úspechu tohto snímku sa mu tak začali ozývať producenti z Hollywoodu. No až v roku 2007 si zahral vo filme režiséra Dannyho Boylea (Trainspotting) s názvom Sunshine. Podobne ako Ziyi Zhang si zahral v sérii Križovatka smrti, no nie v druhej, ale v tretej časti.

Hiroyuki Sanada je pomerne všestranný herec, väčšinou si ale vyberá akčné projekty. Zahral si s Hugh Jackmanom vo filme Wolverine (2013). S Keanu Reevesom vo filme 47 roninov (2013) a v roku 2015 zase nahovoril jednu z postáv v animáku Mimoni.

Za najúspešnejšie obdobie jeho kariéry by sme mohli považovať práve súčasnosť. V roku 2021 si zahral vo filme Mortal Kombat. V roku 2022 si opäť zopakoval postavu samuraja vo filme Bullet Train s Bradom Pittom. A v roku 2023 si zopakoval spoluprácu s Keanu Reevesom, tentokrát vo filme John Wick 4. Najnovšie by sme ho mali vidieť v pokračovaní filmu Mortal Kombat v tomto roku.

8. Ken Jeong

Herec Ken Jeong, ktorý má kórejské korene sa preslávil ako Leslie Chow v kultovej komédii Vo štvorici po opici (2009). Vďaka úspechu tejto komédie si zopakoval svoju rolu prakticky v každej časti tejto série (2011 a 2013). V Hollywoode sa tak začalo hovoriť o novom komikovi a Ken postupne získaval vedľajšie úlohy v rôznych komédiách.

No jeho najväčší úspech mimo série Vo štvorici po opici je na seriálovej scéne. Od roku 2009 bol totiž súčasťou veľmi úspešného sitkomu Community (2009 až 2015). V tomto sitkome stvárnil postavu bizarného učiteľa po boku Chevyho Chasea (Vianočné prázdniny) či Donalda Glovera (Solo: Star Wars Story). Vďaka tomu, že sa nebojí žiadneho projektu (či už bizarného alebo nie), môžeme ho rozhodne radiť medzi najznámejších komikov v Hollywoode. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

7. Ken Watanabe

Na Oscara nominovaný japonský herec sa podobne ako Hiroyuki Sanada presadil vďaka historickému filmu Posledný samuraj (2003). On hral dokonca pre príbeh ešte podstatnejšiu postavu ako Sanada, hlavne preto získal nomináciu na Oscara ako najlepší herec vo vedľajšej úlohe.

V roku 2005 sa jeho kariéra posunula na iný level, keď si zahral už v spomínanom filme Gejša a v epickom spracovaní komiksového hrdinu vo filme Batman začína. Práve toto dielo Christophera Nolana patrí medzi najlepšie filmy, v ktorých si Watanabe zahral. Spolupráca s Nolanom sa mu páčila, a preto si ju zopakoval v jeho kasovom trháku Počiatok (2010). V tomto filme si zahral s Leonardom DiCapriom či Tomom Hardym.

Ken Watanabe nie je typickým akčným hercom. Skôr sa v kariére sústredí na hranie vo filmoch s pomalým tempom. Najnovšie sme ho mohli vidieť vo sci-fi filme Garetha Edwardsa – Tvorca (2023). (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -