Poznáme divácky najočakávanejšie filmy budúceho roka. Prvému miestu kraľuje komiksovka

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

Najočakávanejšie filmy roka 2022

Rok 2022 je tu už o pár dní. To znamená, že sa čoskoro začnú vydávať aj mnohé, často aj dlho očakávané filmy. Na ďalší rok je ich naplánovaných naozaj niekoľko, keďže veľa z nich bolo na tento rok presunutých kvôli pandémii. Najväčšia filmová databáza IMDb si zistila z aktivity na ich stránkach, ktoré budúcoročné filmy sú najpopulárnejšie a zostavila rebríček. V ňom sa viete dočítať, ktoré sú najočakávanejšie filmy roka 2022.

Pár filmov zo zoznamu sú komiksovky, ktoré sú v posledných rokoch najpopulárnejšími druhmi filmu. Nachádzajú sa tam ale aj filmové pokračovania, ktoré prichádzajú naozaj po dlhšom čase od vydania predchádzajúceho dielu. Na zozname je dokonca aj film s hviezdnym obsadením, ktorý nakrútili podľa rovnomennej hry. Celý zoznam si prečítajte nižšie:

  1. The Batman
  2. Scream
  3. Thor: Love and Thunder
  4. Top Gun: Maverick
  5. Killers of the Flower Moon
  6. Jurassic World: Dominion
  7. Doctor Strange in the Multiverse of Madness
  8. Mission: Impossible 7
  9. Uncharted
  10. The Flash
the batman trailer
Zdroj: theplaylist.net, Warner Bros. Pictures

Prvé miesto získal The Batman s Pattinsonom

Aj keď sú filmy od štúdia Marvel o niečo populárnejšie, prvé miesto získala komiksovka zo sveta DC. Na očakávaný film režiséra Matta Reevesa čakáme už naozaj dlho a snáď si ho teda pozrieme už v ďalšom roku. Zároveň ide o nové spracovanie známeho hrdinu Bruca Wayna, z ktorého sa po nociach stáva Batman. Zahrá si ho herec Robert Pattinson.

V ďalších rolách sa ukážu herci ako Paul Dano (Riddler), Colin Farrell (Oswald Cobblepot/Penguin), Zoë Kravitz (Catwoman), Andy Serkis (Alfred), Jeffrey Wright (komisár Gordon), Jayme Lawson (Bella Reál), John Turturro (Carmine Falcone) a Peter Sarsgaard (Gil Colson). V zatiaľ neznámych rolách uvidíme aj Gila Perez-Abrahama Charlieho Carvera Maxa Carvera.

the batman spin-off
Zdroj: gamesradar.com

Čo sa týka rozrastania nového DC vesmíru, okrem filmu The Batman z neho v budúcnosti dostaneme aj spin-off seriál zameraný na policajné oddelenie v Gotham City a spin-off seriál o známom šéfovi mafie a Batmanovom záporákovi Penguinovi. Tie vyjdú ale až po filme The Batman, ktorý má naplánovanú premiéru na 4. marca 2022. A čo sa týka oficiálneho popisu deju, môžeme sa tešiť na toto:

The Batman je ostrý, akciou nabitý triler, ktorý ukazuje Batmana v jeho mladších rokoch. Zápasí s tým, aby dokázal vyrovnávať hnev s pocitom spravodlivosti a to aj pri tom, ako vyšetruje znepokojivé tajomstvo, ktoré terorizuje Gotham. Robert Pattinson prináša surové, intenzívne stvárnenie Batmana ako zúfalého ochrancu so stratenými ilúziami. Náhle si uvedomí, že hnev, ktorý ho požiera, ho môže spraviť rovnako zlým ako neľútostný vrah, po ktorom ide.

Aj vy sa na ďalší rok tešíte najviac na nového Batmana? Alebo je to iný film, či už z vyššie spomínaného listu alebo mimo neho?

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -