Najočakávanejšie horory roka 2018! Ktoré snímky nás budú budúci rok strašiť?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najočakávanejšie horory roka 2018!

Koniec roka sa nezadržateľne blíži a spolu s ním prichádzajú aj naše zoznamy toho, čo už budúci rok uvidíme. Spolu sme sa už stihli pozrieť na najočakávanejšie animáky a seriály roka 2018. Teraz však prichádza čas na niečo temnejšie a strašidelnejšie. Ktorých filmov sa už budúci rok budeme môcť báť? Pozrime sa tak spolu na náš TOP 10 zoznam najočakávanejších hororov roka 2018! Užijeme si pokračovania obľúbených sérií, spin-off známeho titulu a dokonca aj snáď prvý komiksový horor! Dokáže niektorý z pripravovaných filmov prekonať obrovský úspech snímky „To“? Poďme sa tak pozrieť na možných kandidátov! Očíslovanie filmov nepredstavuje žiadne poradie!

The Nun – 13. júl (Corin Hardy)

Pravdepodobne najočakávanejším hororom budúceho roka je práve druhý spin-off série Conjuring s názvom The Nun. V ňom si veľkú rolu zahrá práve démon Valak, ktorého môžeme poznať z filmu V zajatí démonov 2. Malý easter egg ohľadom tohto príbehu bol schovaný aj vo filme Annabelle 2 prostredníctvom fotografie jednej z mníšok. Hlavnú rolu, Sestru Irene si strihne mladá herečka Taissa Farmiga (American Horror Story). Zhodou náhod, Taissa je sestrou herečky Very Farmigy, ktorá v sérií Conjuring hrá postavu Lorraine Warren. Tak čo, tešíte sa na leto?

the nun
Zdroj: movienewsguide.com

Insidious: Posledný kľúč – 4. január (Adam Robitel)

Druhým hororom na našom zozname je v poradí tretie pokračovanie úspešnej série Insidious. Verte či nie, tohto filmu sa dočkáme už o pár dní! Hlavnou postavou bude známa Elise Rainierová, démonologička, ktorá drží celú ságu Insidious pokope. V štvrtom dieli tejto série sa pozrieme na jej temnú minulosť, kedy ešte bývala v malom mestečku v Novom Mexiku. Jej domov bol samozrejme obývaný temnými silami, ktoré to všetko začali. Teraz má však Elise nového klienta, ktorý jú zavedie späť do tohto domu – a sama sa musí vyrovnať s jej hrozivou minulosťou. Tak čo, skočíte už o pár dní do kina?

Halloween – 19. október (David Gordon Green)

Presne tak, po dlhých rokoch sa kín vráti naša obľúbená hororová séria, Halloween. Nového prínosu do tejto ságy sa dočkáme už okolo Halloweenu budúceho roka. Do režisérskeho kresla však tentokrát nezasadne legendárny John Carpenter, ale David Gordon Green. Zaujímavosťou je, že nový Halloween nebude remakeom. Pôjde o plnohodnotné pokračovanie, ktoré nadväzuje na prvé dve časti od režiséra Johna Carpentera. Ten sa bude na filme podielať ako výkonný producent, zatiaľ čo mu bude pomáhať Jason Blum zo štúdia Blumhouse. Herečka Jamie Lee Curtis sa vráti ako ikonická Laurie Strode a herečka Judy Greer si strihne jej dcéru, Karen Strode. Tešíte sa na návrat legendárneho Michaela Myersa?

Zdroj: popsugar.com

The Predator – 3. august (Shane Black)

Na svoj návrat sa teší aj legendárna séria Predátor. Už toto leto sa totižto dočkáme pokračovania ságy, ktoré prichádza s menom The Predator, od režiséra Shanea Blacka (Iron Man 3, The Nice Guys). V ňom uvidíme naozaj zaujímavé herecké obsadenie na čele s krásnou Oliviou Munn (X-Men: Apocalypse) a hercom Boydom Holbrookom (Logan). Snímka sa dokonca dočkala aj svojho testovacieho premietania, pričom reakcie boli teda kuriózne kontrastné – zdá sa, že si nový Predátor film buď zamilujete, alebo ho budete nenávidieť. O film sa staralo štúdio Fox, ktoré už nejaký ten deň patrí pod Disney. Sme teda naozaj zvedaví, akú budúcnosť majú série Predátor alebo Votrelec… Myslíte si, že to pod palcom Disney dopadne dobre?

zdroj: youtube.com

A Quiet Place – 6. apríl (John Krasinski)

Ďalším „pánom“ na holenie je thriller s prvkami hororu s názvom A Quiet Place. Na náš zoznam sa film dostal vďaka originálnej a naozaj zaujímavej zápletke. V skutočnosti manželská dvojica Emily Blunt (Edge of Tommorow) a John Krasinski (The Office) sa totižto prvýkrát ukážu spolu na plátne. A na čom je teda založený ten spomínaný originálny príbeh? Nuž, jedna rodinka si spokojne žije vo vlastnom dome, no má to háčik. Nesmú byť vôbec počuť. Ak totižto vytvoria hocijaký zvuk, ohrozia tým svoje bezpečie. Pôjde tak o pravý význam slovného spojenia “buď ticho a prežiješ”. Čo teda, tešíte sa na jeden z najzaujímavejších projektov budúcej filmovej sezóny?

The Strangers 2: Prey at Night – 9. marec (Laurent Briet, Johannes Roberts)

Pripravovaný horor The Strangers 2: Prey at Night slúži ako pokračovanie filmu The Strangers z roku 2008. Pôvodne sa produkcia filmu začala už v roku 2011, pričom sa druhá časť mala v kinách objaviť ešte späť v 2014. Oficiálne natáčanie sa nakoniec začalo v júny roku 2017 a film sa po dlhých rokoch svojej premiéry dočká 9. marca 2018. Ako sa dalo čakať, príbeh sa bude točiť okolo rodiny, ktorú „poteší“ návšteva troch maskovaných psychopatov, ktorí otestujú ich limity. V hlavných rolách sa ukážu mená ako Liv Tyler, Bailee Madison alebo Christina Hendricks!

Winchester: The House that Ghosts Built – 2. február (Michael Spierig, Peter Spierig)

Sme zvyknutí na to, že pomaly každý druhý horor prichádza s príbehom o dome, v ktorom straší démon. Snímka Winchester: The House that Ghosts Built však toto klišé berie na úplne iný, pozerateľný level. Celá podstata filmu je totižto o sídle Winchesterovcov a o neuveriteľne obrovskom dome, v ktorom straší v tom pravom slovazmysle. Nejde však iba o démonov. Ide o duchov, entity, duše, tiene alebo diablov. Ide totižto o všetky bytosti, ktoré boli kedysi zabité winchestrovkou. Toto sídlo sa taktiež stále rozrastá a nikdy nebude poriadne dostavané. V hlavných úlohách tohto zaujímavo vyzerajúceho hororu uvidíme oscarovú herečku Helen Mirren a Jasona Clarkea. Trúfli by ste si do tohto domu vkročiť?

The New Mutants – 13. apríl (Josh Boone)

Verili by ste, že sa niekedy na zozname najočakávanejších hororov ukáže komiksovka? Presne tak, najnovší prínos do X-Men ságy s názvom The New Mutants bude čistokrvým hororom. Po R-kovom krváku Deadpool a dráme Logan sa štúdio Fox totižto rozhodlo natočiť ďalšiu žánrovku. Teraz prichádzajú noví mutanti, ale v hororovom štýle! Kto sú teda Noví Mutanti a ich hereckí predstavitelia? Anya Taylor-Joy sa predstaví ako Magik, Maisie Williams ako Wolfsbane, Charlie Heaton ako Cannonball, Henry Zaga ako Sunspot, Blu Hunt ako MirageAlice Braga ako Cecilia Reyes. Film je vraj inšipirovaný novelami od Stephena Kinga a Johna Hughesa. Vyzerá to famózne, no nie?

PolaroidNeznámy dátum (Lars Klevberg)

Snímkou Polaroid sa dostávame medzi „klišé“ horory, ktoré prichádzajú každý rok. Väčšinou ide o úplne sračkoidný nekvalitný film, ktorý medzi tínedžermi zarobí kopu peňazí. To je ale predsa ich cieľom, no nie? Polaroid je niečo medzi filmami Nezhasínaj! a Oculus. Nemalý počet mladých ľudí narazí na starý záhadný fotoaparát Polaroid. Tento však v sebe skrýva zlo, ktoré zachytáva smrť. Pri márnych pokusoch rozlúštiť záhadu sa naša skupinka hlavných postáv začína zmenšovať a temnota naberá na sile. Žiadne hviezdy neuvidíme, ale pri takýchto filmoch to je zvykom. Vo filme sa objavia Madelaine Petsh (Riverdale), Kathryn Prescott (24: Legacy) a Javier Botet (V zajatí démonov 2, Múmia).

Truth or Dare – 27. apríl (Jeff Wadlow)

Truth or Dare
Zdroj: movieweb.com

Posledným hororom na našom zozname je očakávaná snímka Truth or Dare od štúdia Blumhouse. Pokiaľ neviete, práve toto štúdio je preslávené nízkorozpočtovými filmami (najmä horormi), ktoré zarobili neuveriteľný balík peňazí. Herecké obsadenie filmu je zatiaľ založené na menách ako Lucy Hale (Pretty Little Liars) alebo Tyler Posey (Teen Wolf). Príbeh filmu nám napovedá už jeho názov – neškodná hra pravda alebo odvaha sa premení na nočnú moru, keď začnú nadpozemské sily trestať tých, čo pri nej podvádzajú. Klamať alebo odmietnuť “odvahu” sa teda určite neoplatí. Vyzerá to teda tak, že cieľová kategória filmu budú tínedžeri a mladí študenti. Rovnako tomu však bolo aj pri “Všetko najhoršie” a vidíte, ako dobre to pre štúdio dopadlo.


Tak, a tu je náš zoznam TOP 10 najočakávanejších hororov roka 2018 u konca. Nepochybne by sme do zoznamu pridali aj filmy ako Mama 2 alebo Slender Man, avšak nevieme, či tieto filmy vôbec budúci rok výjdu. Tak čo, na ktorý z nich sa najviac tešíte? Ktorý horor podľa vás na zozname chýba? Vaše názory nám píšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -