TOP 10 najočakávanejších hororov roka 2019

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najočakávanejšie horory roka 2019

Halloween je už síce za nami, no milovníci hororov si strašidelné filmy s radosťou užívajú počas celého roka. Každopádne, my koniec roka využívame na vytváranie rôznych zoznamov toho, čo sme za uplynulý rok videli a čo budúci rok uvidíme. Za posledné dni sme si pred vás prichystali zoznamy najočakávanejších animákov a seriálov roka 2019.

Dnes sa presunieme do trocha temnejších vôd, pretože sa pozrieme na tie najočakávanejšie horory. Tie budú zoradené podľa našich dátumov premiér, teda nebude hodnotené ich poradie. Poďme sa tak spolu pozrieť na TOP najočakávanejších hororov roka 2019!

Všetko najhoršie 2 (28. február)

Horory od produkčnej spoločnosti Blumhouse Productions a producenta Jasona Bluma sú vždy veľkými hitmi. Stoja málo peňazí, pričom ich zarobia naozaj neuveriteľné množstvo. Výnimkou nebol ani film Všetko najhoršie, ktorý vyšiel ešte len v roku 2017. Už koncom februára sa však dočkáme pokračovania, ktoré nesie v originále názov Happy Death Day 2U. Príbeh sa bude odohrávať dva roky po udalostiach prvého filmu, pričom sa Tree Gelbman opäť dostane do časovej slučky – tentokrát s úplne novým vrahom, keďže Lori Spengler bola zavraždená!

My (28. marec)

98%. Presne také hodnotenie aktuálne svieti na Rotten Tomatoes pri horore Uteč, ktorý nám minulý rok doniesol režisér Jordan Peele. Dodnes ide o 3. najlepšie zarábajúci R-kový horor, pričom z rozpočtu menej ako 5 miliónov dokázal zarobiť viac ako štvrť miliardy dolárov. Už v marci budúceho roka nám režisér prinesie jeho druhý hororový výtvor, tentokrát s názvom „My„. Novinka sa nebude zameriavať na rasové problémy. Ako prezrádza nový trailer, “my sami sme svojimi najhoršími nepriateľmi,” čo Peele doplnil tým, že chce vybudovať “novú mytológiu monštier.”

Pet Sematary (11. apríl)

Stephen King. Meno, ktoré musí byť známe každému milovníkovi hororov. Či už filmov, alebo strašidelných kníh. Okrem hororových noviel ako To, CarrieThe Shining či The Mist má na svedomí aj príbeh Pet Sematary, ktorý sa už v apríli dostane na plátna kín. Pôjde už o v poradí druhú filmovú adaptáciu, keďže sme sa jedného filmu dočkali už v roku 1989. V hlavnej úlohe sa ukáže herec Jason Clarke, ktorého môžete poznať z filmov ako Úsvit planéty opíc alebo Everest. Myslíte, že bude mať Pet Sematary podobný úspech, ako Kingov horor To z roku 2017?

The Curse of La Llorona (18. apríl)

Schovajte si svoje deti, pretože prichádza La Llorona! Tohto ducha totižto nezastaví nič pred tým, aby si brala deti. To zistí aj matka dvoch detí, Anna, ktorej rodina je terčom ducha z mexických príbehov, La Llorony. Už 18. apríla nám tento príbeh prinesie režisér Michael Chaves, ktorého meno by ste si mali zapamätať. Horor The Curse of La Llorona je totižto jeho režijným debutom, pričom jeho hneď druhým filmom bude V zajatí démonov 3. Režisér James Wan mu prenecháva túto veľkú poctu a práve pri La Llorone uvidíme, či má na réžiu tak dôležitého filmu…

Brightburn (23. máj)

Čo robil režisér James Gunn (Strážcovia Galaxie) po tom, čo dostal od Disney padáka? No predsa pracoval na filme od Sony, ktorý je výsmechom pre všetkých superhrdinov! Produkoval totižto horor Brightburn, ktorého hlavný záporák nápadne pripomína Supermana. Ako by to vyzeralo, keby Clark Kent nešíril nádej, ale strach a smrť? Hlavným záporákom tak bude mimozemské dieťa, ktoré dokáže lietať, má neuveriteľnú silu a z očí strieľa lasery. Naozaj to znie, ako adaptácia série Injustice od DC. Trailer vás však presvedčí o tom, že sa máme na čo tešiť!

Grudge (20. jún)

horor the grudge
Zdroj: cutprintfilm.com

Či už ste videli japonský originál Ju-on: The Grudge, alebo americký remake The Grudge (Nenávisť), tak viete, že ide o naozaj mrazivý príbeh. Americkej sérii sa prekvapivo darilo a tak sa dočkala ešte dvoch pokračovaní. Od roku 2009 sme však o tomto horore nič nepočuli. Všetko sa však zmení už 20. júna, kedy sa dočkáme rebootu americkej verzie. Má ho na starosti štúdio Sony, s čím sa nám spájajú aj veľké obavy a nedôvera. Všetci predsa dobre vieme, ako dopadol horor Kruhy z roku 2017, alebo tohtoročný Slender Man. Toto štúdio by malo s produkciou hororov prestať…

Child’s Play (21. jún v USA)

child's play
Zdroj: youtube.com

Hororová klasika z roku 1988, ktorá preslávila bábiku Chucky, sa vracia v úplne novom šate! Minulý rok sme sa dočkali filmu Cult of Chucky, no teraz sa môžeme tešiť na oveľa väčšiu klasiku spolu s novým výrobným tímom. Réžiu má na starosti Lars Klevberg, ktorý má na konte horor Polaroid (2018). Na projekte pracujú taktiež producenti filmu ToDavid Katzenberg a Seth Grahame-Smith. To znie celkom nádejne, no nie? Zatiaľ čo bola stará bábika posadnutá duchom sériového vraha, tá nová by mala v sebe skrývať aj tajomné triky. Čo pod tým máme očakávať?

Annabelle 3 (4. júl)

Zdroj: flickreel.com

Už v lete uvidíme ukončenie prvej trilógie zo sveta The Conjuring. Pokiaľ by vám po Chuckym vražedných bábik nestačilo, na scénu sa vracia aj milovaná Annabelle! A verte nám, príbeh tretieho filmu znie naozaj lákavo. Síce ešte nepoznáme jeho názov a nevideli sme ani trailer, no vieme, na čo sa môžeme tešiť. Hlavnými postavami totižto budú Ed a Lorraine Warrenovci (Patrick Wilson a Vera Farmiga) zo série V zajatí démonov! Annabelle bude strašiť v ich domácom múzeu, ktoré je plné démonických predmetov. Odnesie si to hlavne ich malá dcérka Judy…

Noví mutanti (1. august)

Komiksový X-Men film, ktorý je zaradený medzi najočakávanejšie horory? Áno, vidíte dobre! Snímku New Mutants sme mali pôvodne vidieť už 13. apríla 2018, no potom bola posunutá na 22. február 2019. Ani tento dátum jej nevydržal a nakoniec si ju pozrieme až 1. augusta 2019. No a prečo sa film toľko odkladal, prerábal a dotáčal? Pretože fanúšikovia chceli čistokrvný horor. A po všetkých odkladoch ho aj dostanú! V hlavných úlohách sa môžeme tešiť na zvučné mená ako Anya Taylor-Joy, Maisie Williams či Charlie Heaton!

To: Kapitola 2 (5. september 2019)

Zdroj: pursuenews.com

To najlepšie na koniec? Pravdepodobne áno. James McAvoy, Jessica Chastain, Jay Ryan, Bill Hader, Isaiah Mustafa, James Ransone a Andy Bean. Presne tieto mená stvárnia dospelý Losers‘ Club, ktorý sa bude prelínať aj s mladšími hercami z prvého filmu. Tancujúci klaun Pennywise sa totižto vráti po ďalších 27 rokoch do mestečka Derry a nikomu nič nedaruje. Teraz už dospelí Losers‘ Club sa bude musieť opäť spojiť pre to, aby klauna porazili raz a navždy. O réžiu sa opäť stará zapálený režisér Andy Muschietti, ktorý nám priniesol aj neuveriteľne úspešnú prvú časť!

Každopádne, takto vyzerá 10 najočakávanejších hororov roka 2019. Chýba vám tam nejaký? Poprípade, na ktorý z nich sa najviac tešíte? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -