Na aké komiksové filmy sa môžeme tešiť v roku 2020? (chronologicky)

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najočakávanejšie komiksové filmy roku 2020

Najočakávanejšie komiksové filmy roku 2020 – Aj tento rok sa dočkáme veľkého počtu snímok, v ktorých sa môžeme tešiť na našich obľúbených superhrdinov. Popredné štúdia Marvel, DC Films a Sony Pictures si pre nás pripravili niekoľko zaujímavých projektov, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Výskyt komiksových filmov je čoraz väčší a takýto žáner sa stal kmeňovou bunkou každého významného filmového štúdia.

Z počiatku ich malo byť viac, ale niektoré z nich sa presunuli do ďalších rokov. Reč je o filmoch Strážcovia Galaxie 3, Cyborg a Green Lantern Corps. Kedy sa ich dočkáme zatiaľ nie je známe, ale to nás momentálne trápiť nemusí. Rok 2020 je teraz stredobodom pozornosti, a tak sa v dnešnom článku pozrieme na všetky komiksové filmy, ktoré ocení nejeden filmový fanúšik.

Birds of Prey – premiéra: 6. februára 2020

Tento zaujímavý projekt sa nedá len tak prehliadnuť a svojim sympatickým hereckým obsadením sa stal obrovským lákadlom. V hlavnej úlohe sa predstaví krásna Margot Robbie, ktorá si zopakuje svoju úlohu postavy Harley Quinn.

Okrem nej sa vo filme objaví ženské osadenstvo ako Jurnee Smollett-Bell v podobe Black Canary a Mary Elizabeth Winstead ako Huntress. Celú partiu ešte dopĺňajú herečky Rosie Pezer v podobe detektívky Renee Montoya z Gotham City a Ella Jay Basco ako Cassandra. Film režíruje Cathy Yan, ktorá pracovala zo scenára Christiny Hodsonovej.

Bloodshot – premiéra: 12. marca 2020

Herec Vin Diesel si tentokrát skúsi niečo nové a tak sa môžeme tešiť na nový akčný skvost. Bloodshot bude distribuovaný spoločnosťou Sony Pictures.

Hlavnou postavou je americký námorník Ray Garrison, ktorému sa ešte na nejaký čas podarilo utiecť pred smrťou. Vylepšený nanotechnológiou, sa musí zmieriť nad smrťou manželky a dcéry, ktoré sa zachrániť nepodarilo. Ray Garrison tak stráca všetku ľudskosť, kedy sa z neho stáva vojak určený na zabíjanie. V režisérskom kresle sa objavil David Wilson, ktorému robili spoločnosť scenáristi Jeff Wadlow (Kick-Ass 2) a Eric Heisserer (Bird Box).

Noví mutanti – premiéra: 2. apríla 2020 

Oficiálne sme sa ich mali dočkať ešte v roku 2018, ale plány sa z určitých dôvodov mierne zmenili. Prvý trailer sme videli ešte začiatkom roku 2019 a od tej doby sme sa ho stále nedočkali. Dôvody boli doposiaľ neznáme, ale dnes už vieme, čo bolo skutočnom problémom. Film v sebe niesol žáner hororu a niektoré pasáže sa museli dodatočne upraviť.

Noví mutanti by mali odštartovať novú trilógiu X-Menov, na ktorú čakáme už nemalú chvíľu. Uspeje podľa vás tento komiksový film z prvkami hororu? Režisér Josh Boone totižto potvrdil, že v upravovanej verzii filmu sa snažil zachovať svoje pôvodné prvky, a tak sa dočkáme originálneho strašidelného komiksového filmu.

Black Widow – premiéra: 30. apríla 2020

Marvel si pre nás aj v roku 2020 pripravil veľa prekvapení a jedným z nich bude aj odštartovanie 4. Fázy MCU. V nej premiérovo odštartuje Black Widow, na ktorej sólový film čakáme už niekoľko rokov. Herečka Scarlett Johansson sa tak opäť objaví ako agentka Natasha Romanoff, ktorá dostane od štúdia Marvel zaslúžený priestor ukázať svoje kvality.

V režisérskom kresle sa objavila Cate Shortland, ktorá pracovala zo scenára od Jaca Schaeffera. Dejová línia nás zavedie do obdobia medzi filmami Captain America: Civil War a Avengers: Infinity War. Vo filme sa taktiež očakáva výskyt iných MCU postáv, kde na listine hercov figuruje aj Robert Downey Jr. alebo Sebastian Stan.

Wonder Woman 1984 – premiéra: 4. júna 2020

Pokračovanie filmu Wonder Woman z roku 2017 malo prísť oficiálne ešte v roku 2019. Aj pri tomto filme sa plány mierne zmenili, ale k dnešnému dňu sme si mohli vychutnať aj prvý trailer. Režisérkou filmu bola opäť Patty Jenkins a v hlavnej úlohe nebude samozrejme chýbať ani Gal Gadot v postave Diany Prince.

Príbeh bude mať obrovský skok do budúcnosti, kde sa ocitáme v období studenej vojny. Zaujímavosťou je návrat herca Chrisa Pinea, ktorému sa podarilo vstať z mŕtvych a tak sa vo filme objaví aj Steve Trevor. V hlavnej zápornej úlohe sa tentokrát ukáže herec Pedro Pascal, ktorý stvárnil Maxwella Lorda. Podarí sa filmu uspieť ako tomu bolo v minulosti? Vyzerá to tak, že áno, ale to sa dozvieme až v deň premiéry.

Morbius – premiéra: 30. júla 2020 

Jared Leto je Morbius
Zdroj: cbr.com

Svoj debut v MCU zažije nová postava, ktorá je v komiksoch už dlhé roky vykreslená ako jeden z úhlavných nepriateľov Spider-Mana.

Morbius bol oficiálne biochemik, ktorý po nepodarenom experimente nadobudol upírske schopnosti a zlepšenú stavbu tela. Spočiatku bol antihrdinom, no postupom času začal pomalými krokmi prechádzať na stranu dobra. V tejto epickej postave sa ukáže oscarový Jared Leto, ktorý to po neúspešnom stvárnení Jokera skúša v MCU. Režisérom filmu je Daniel Espinosa.

Venom 2 – premiéra: 1. októbra 2020 

Venom 2
Zdroj: pinterest.com

Venom sa stal pre spoločnosť Sony obrovským hitom a tak na seba pokračovanie nenechalo dlho čakať. Do dnešného dňa sa originálu podarilo zarobiť vyše 800 miliónov dolárov. Nadchádzajúci film sa jednoznačne zaradil medzi najočakávanejšie filmu roku 2020, v ktorom sa opäť objaví herecká hviezda Tom Hardy.

Proti Hardymu sa postaví herec Woody Harrelson ako Cletus Kasady, v ktorom sa taktiež nachádza krvilačný symbiont Carnage. Okrem iného existujú aj všelijaké možné konšpirácie ohľadom herca Toma Hollanda, ktorého prítomnosť v pripravovanom pokračovaní je údajne stále možná. Venom 2 preto určite patrí medzi najočakávanejšie komiksové filmy roku 2020.

Eternals – premiéra: 5. novembra 2020 

Eternals Angelina Jolie Thena
Zdroj: twitter.com

Ako posledným komiksovým filmom budú Eternals, mimozenská rasa vytvorená tvorcom Jackom Kirbym. V tejto skupine sa nám predstaví niekoľko novým  postáv ako Sersi, Ikaris, Gilgamesh, Makkari, Elysius, Thena, Zuras a Starfox. Prastaré bytosti, ktoré disponujú silnými schopnosťami, vďaka ktorým chránia okolité planéty.

Film zrežíruje Chloé Zhao a scenár napísali bratia Matthew a Ryan Firpo. Dejová línia nás zavedie 7 000 rokov do minulosti a pripraviť sa môžeme na veľký počet hereckých hviezd ako Angelina Jolie, Richard Madden, Salma Hayek, Gemma Chan a Kit Harington.

V poslednej dekáde sme sa dočkali veľkého počtu komiksových filmov a na takej istej vlne budeme pokračovať aj v tomto roku. Našli ste medzi nadchádzajúcimi komiksovkami svojho obľúbenca? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov.

Zdroj: screenrant.com, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -