TOP 10 najočakávanejších Netflix filmov roku 2020

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najočakávanejšie Netflix filmy roku 2020

Dámy a páni, rok 2019 sa pomaly končí. Počas neho sme mohli vidieť množstvo skvelých snímok z produkcie najpopulárnejšej streamovacej služby. Náš zoznam toho najlepšieho nájdete na tomto odkaze. Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli, že vám prinesieme aj najočakávanejšie Netflix filmy roku 2020.

Pred začiatkom zoznamu ešte chceme podotknúť, že poradie očakávaných filmov určil redaktor podľa svojho subjektívneho názoru. Tiež treba dodať, že nie pri všetkých snímkach poznáme dátum vydania.

10. Ghost Stories

Indický horor z produkcie Netflixu si pozrieme už 1. januára 2020. V skutočnosti však nepôjde o jeden film, ale štyri kratšie príbehy, o ktoré sa postarali filmári Zoya Akhtar, Anurag Kashyap, Karan Johar a Dibakar Banerjee.

9. Dorothy and Alice

Najočakávanejšie Netflix filmy
Zdroj: geektyrant.com

Scenáristka Anna Klassen a jej príbeh fiktívneho priateľstva medzi dvoma ikonickými ženskými charaktermi: Alicou z krajiny zázrakov a Dorothy z krajiny Oz.

Podľa informácií od zahraničných médií sa príbeh počas pred-produkcie už veľakrát menil na žiadosť Netflixu. Streamovacia služba si vraj vyžiadala, aby Klassen vzala príbeh rozdielnou cestou. Zo zvedavosti sa už teda nevieme dočkať toho, ako to dopadlo.

8. The Hunchback of Notre Dame

idris elba
Idris Elba; Zdroj: screenrant.com

Pôjde o druhý režisérsky projekt Idrisa Elbu. Okrem toho si v snímke aj zahrá a vytvorí preň soundtrack.

Moderná verzia ikonického gotického románu z 19. storočia, v ktorom sa hrbatý Quasimodo zamiloval do Esmeraldy.

7. All the Bright Places

Elle Fanning; Zdroj: youtube.com

O nadchádzajúcu romantickú drámu sa postaral režisér Brett Haley zo scenára od Jennifer Niven a Liz Hannah. Príbeh je založený na rovnomennej knihe o tínedžeroch, ktorí chcú utiecť zo svojho rodného mestečka zabudnutého zvyškom sveta.

V hlavných úlohách sa ukážu herci ako Elle Fanning, David S. Greathouse, Brittany Kahan a ďalší. Na Netflixe by mal byť film dostupný už 28. februára 2020.

6. The Chronicles of Narnia

Narnia
Zdroj: brickshow.com

Netflix dávnejšie získal práva na ikonickú knižnú sériu spisovateľa C. S. Lewisa, ktorý je autorom príbehov zo sveta Narnie. Plán streamovacej služby je taký, že v nasledujúcich rokoch nám prinesú viacero filmov aj seriálov z tohto fiktívneho vesmíru. Aktuálne dostupné informácie (nie je ich veľa) hovoria, že prvý z nich by sme si pritom mali pozrieť 2020.

Všetky budúce filmy a seriály zo sveta Narnie z produkcie Netflixu bude mať na starosti Matthew Aldrich, scenárista oceňovaného animovaného filmu Coco (2017).

5. Army of the Dead

army of the dead
Zdroj: movieplus.news

Tento film má za sebou naozaj silné mená. O réžiu sa postará Zack Snyder (Muž z ocele, Justice League, Watchmen, 300). S produkciou mu pomôžu jeho manželka Deborah Snyder a bývalý kolega Wesley Coller (Sucker Punch). Sám Snyder vytvoril aj scenár, ktorý na obrazovky privedie hercov ako Dave Bautista, Ella Purnell, Ana de la Reguera a mnoho ďalších.

Príbeh nám predstaví skupinu žoldnierov, ktorí dajú dokopy plán, ako vylúpiť kasíno v Las Vegas počas zombie apokalypsy.

4. Huck

Najočakávanejšie Netflix filmy
Zdroj: writeups.org

Ako by to vyzeralo, keby bol Forrest Gump superhrdinom? Huck používa svoje špeciálne schopnosti, aby vo svojom mestečku pomohol jednému človeku denne. Keď ho však zaregistrujú médiá a zistia, čo dokáže, jeho svet sa obráti hore nohami.

Film založený na komiksoch Marka Millara budú produkovať aj Neal H. Moritz (Rýchlo a zbesilo) či Toby Jaffe (Total Recall, 2012).

3. Hello America

hello america kniha
Zdroj: books.hyraxia.com

Zaujímavý knižný príbeh sa odohráva v roku 2114, nejaké obdobie po tom, čo ekologický kolaps premenil Severnú Ameriku na neobývateľnú pustinu. Púť začína, keď sa v Anglicku začína zvyšovať radiácia. Z Európy je preto vyslaná parná loď, aby preskúmala Severnú Ameriku a zistila, odkiaľ radiácia pochádza.

Netflix už od roku 2017 vlastní práva na sfilmovanie tejto knihy. V roku 2020 by sme si snímku konečne mali pozrieť, pričom o produkciu sa spolu so streamovaciou službou postará aj Ridley Scott a jeho spoločnosť Scott Free Productions.

2. Good Morning, Midnight

good morning midnight
Zdroj: denofgeek.com

Do režisérskej stoličky tohto filmu si sadol George Clooney, ktorý si v ňom aj zahrá. Po jeho boku sa na obrazovkách objavia aj mená ako Felicity Jones, Kyle Chandler, David Oyelowo, Tiffany Boone a ďalší.

Príbeh nám predstaví vedca Augustinea (George Clooney), ktorý sa sám nachádza na Arktíde v okolí severného pólu. V istom bode sa posnaží nadviazať kontakt s vesmírnou loďou, ktorá sa vracia späť na Zem. Nachádzajú sa v nej astronautka Sully (Felicity Jones) a jej kolegovia. Podarí sa Augustinovi zabrániť im v pristátí, aby sa vyhli mysterióznej globálnej katastrofe?

1. The Division

Najočakávanejšie Netflix filmy
Zdroj: ubisoft.com

Ešte počas herného festivalu E3 2019 bolo oznámené, že Netflix nadobudol práva na sfilmovanie hry Tom Clancy’s The Divison od vydavateľstva Ubisoft. Herné filmy síce nemajú dobrú povesť medzi divákmi či kritikmi, no vyzerá to, že Netflix dáva do tohto príbehu veľkú nádej. To potvrdzuje aj prítomnosť viacerých veľkých mien.

O réžiu sa postará David Leitch (Deadpool 2, Atomic Blonde, Hobbs a Shaw) a scenár napíše zo seriálov skúsený Rafe Judkins (Agenti S.H.I.E.L.D.). Dve hlavné úlohy stvárnia herci Jessica Chastain a Jake Gyllenhaal. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy epidémia zničí New York a zabije milióny ľudí. Budúcnosť civilizácie závisí od potlačenia chaosu a činov The Division, skupiny vytrénovaných civilistov, ktorí chcú zachrániť zvyšky spoločnosti.

Toto sú podľa nás tie najočakávanejšie Netflix filmy roku 2020. Na ktorý z nich sa najviac tešíte vy? Zabudli sme na nejaký? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: Netflix, imdb.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -