Najočakávanejšie seriály roka 2018!

Rok 2018 je už čoskoro tu! My sme si preto pre Vás pripravili zoznam najočakávanejších seriálov roka 2018. V tomto článku sa dozviete, čo máte očakávať budúci rok na seriálovej scéne. Pre každého sa tu nájde niečo, od nových komiksoviek, cez kriminálky, futuristické sci-fi až po drsné thrillery a horory. Proste toho nie je málo a bude Vám chvíľu trvať, kým si všetky seriály pozriete.

1Black Lightning – 16. január (CW)

Od stanice CW sme dostali nejeden komiksový seriál. Skvelým príkladom sú Arrow či The Flash. Viete, čo majú tieto seriály spoločné? V oboch seriáloch je superhrdina mladý. Avšak Black Lightning je zmenou. Pozrieme sa totižto na príbeh Jeffersona Piercea, stredoškolského učiteľa a otca, ktorého poslaním sa opäť stáva boj proti zločincom. Pierce sa nestíhal venovať rodine, a tak kedysi povesil superhrdinský “titul” na klinec. To však zmení príchod gangu The One Hundred, ktorý ho donúti opäť začať vykonávať spravodlivosť a ochraňovať tak jeho susedstvo.

2Titans – neznámy dátum (Warner Bros./DC Comics)

Najočakávanejšie seriály roka 2018
Zdroj: imdb.com

Mysleli ste si, že CW je jediná spoločnosť, ktorá prichádza s novou komiksovkou? V roku 2018 prichádza aj konkurencia – Warner Bros., ktorá si pre nás taktiež pripraví komiksový seriál. Pozrieme sa v ňom na dobrodružstvá Robina, bývalého partnera Batmana. Avšak Robin nebude jediným hrdinom, objaví sa Raven, Starfire či Beast Boy. Príbeh sa zameria na skupinu teenagerských superhrdinov, ktorí bojujú proti zločincom. Robin chce ukázať, že je niečim viac ako len Batmanovým pomocníkom. Žiaľ, zatiaľ sme nedostali žiaden trailer, ani nám nie je známy dátum premiéry. Čo však pozitívom je, že sme dostali prvý pohľad na kostým práve postavy Robina. Vieme len to, že séria by mala byť vysielaná na zatiaľ neznámej streamovacej službe od DC Comic’s. Ostáva nám preto len čakať a tešiť sa.

3Waco – 24. január (Paramount Network)

Pýtate sa, kam až dokáže zájsť náboženská sekta? Túto otázku nám zodpovie krátka šesťdielna miniséria Waco, ktorá je natočená podľa skutočných udalostí. Jedná sa o udalosti z roku 1993. Ide o súboj národnej gardy USA, FBI a ATF proti sekte Davidiánov, ktorí boli vedení Davidom Koreshom. Toho v seriáli stvárni Taylor Kitsch. Výsledkom týchto udalosti bolo až 82 mŕtvych. Z toho 76 sektárov, medzi ktorými sa nachádzali aj ženy a deti, ale aj 6 agenti ATF. V seriáli sa ocitnú mená mnohých hviezd, ako napríklad Melisa Benoist (Whiplash, Supergirl), Michael Shannon (Man of Steel, Nocturnal Animals) a John Leguizamo (John Wick, John Wick 2). Podľa traileru sa jedná o veľmi zaujímavý seriál, ktorý zrejme bude stáť za pozretie.

4Cloak & Dagger – neznámy dátum (Freeform)

Marvel si pre nás taktiež pripravil jednu komiksovku. Jedná sa o teen drámu, ktorá spája superhrdinov s malým románikom. Príbeh je o dvoch mladých ľuďoch, ktorí získavajú schopnosti a vytvárajú si vzťah jeden k druhému. Postavu Cloaka stvárni herec Aubrey Joseph (Run All Night, Fading Gigolo) a Dagger si zahrá herečka a speváčka Olivia Holt (Ultimate Spider-Man, Class Rank). Aj napriek tomu, že téma seriálu sa podobá na sériu Runaways od Hulu, nie sú potvrdené žiadne crossovery medzi nimi.

5Krypton – marec 2018 (SYFY)

Aby nebolo komiksových seriálov málo, tak do nášho zoznamu prichádza ďalší. Prequel Supermana od Davida S. Goyera (Man of Steel, The Dark Knight) sa odohráva dve generácie pred deštrukciou domovskej planéty Supermana. Príbeh nasleduje Camerona CuffeaSupermanovho starého otca – ktorého rod El bol vylúčený a zahanbený. Bojuje preto, aby vykúpil česť jeho rodiny a zachránil jeho milovaný svet pred chaosom. V seriáli by sa taktiež mali objaviť hrdinovia ako Adam Strange a Hawkwoman.

6Sharp Objects – leto 2018 (HBO)

Najočakávanejšie seriály roka 2018
Zdroj: imbdb.com

Amy Adams v roli reportérky sme už videli, jej výkon bol skvelý. HBO si teda pre nás pripravilo limitovanú 8-dielnu sériu. Aj tomto novom projekte si zahrá reportérku – Camille. Seriál je založený na novele od Giliana Flynna. Vytvorený tvorcami Martim Noxom a JeanomMarcom Valleem. Príbeh, ktorý ukazuje ako sa postava Amy Adams vysporadúva s príchodom do jej rodného mesta a riešením dvojitej vraždy. Jedná sa o vraždu dvoch malých dievčat. Camille je preto donútená konečne bojovať s jej dávno pochovanými démonmi.

7Castle Rock – neznámy dátum (Hulu)

Ak ste milovali horor IT, tak je veľká šanca, že si zamilujete aj nový seriál od Hulu. Ide totižto o sériu, ktorá spája príbehy a postavy z hororového vesmíru Stephena Kinga. Spája ich vo fiktívnom meste zvanom Castle Rock. Nestačí Vám len toto? V obsadení uvidíme Terryho O’Quinna, ktorý si zahral v sérii Lost a legendu hororov Sissy Spacek (Carrie). Avšak ten, kto pritiahne Vašu pozornosť najviac je hviezda Bill Skarsgård. Jeho neuveriteľný talent sme mohli vidieť práve vo filme IT, kde stvárnil klauna Pennywisea. A na záver, skúste si predstaviť spoluprácu J.J. Abramsa ako výkonného producenta v spojení s mysľou Stephena Kinga. Castle Rock je totižto výsledkom.

8Altered Carbon – 2. február (Netflix)

Predstavte si, že by ste mohli žiť na veky. Hoc nie vo Vašom vlastnom tele, no vaša myseľ by žila ďalej. Pokiaľ máte dostatok peňazí, tak si jednoducho prenesiete Vašu myseľ do iného tela. Netflix si pre nás pripravil na rok 2018 toto zaujímavé sci-fi. Z prvého traileru vyplýva, že sa jedná o sériu, ktorú si obľúbia najmä fanúšikovia filmov Blade Runner. Jedná sa o príbeh Laurensa Bancrafta (James Purefoy), ktorý si na vyšetrenie svojej vraždy najal bývalého vojaka Takeshiho Kovacsa, ktorého si zahrá charizmatický Joel Kinnaman (Suicide Squad, House of Cards). Podľa upútavky uvidíme v tomto sci-fi plno akcie a erotiky.

9 9-1-1– 3. január (FOX)

FOX si pre nás taktiež pripravil seriál na rok 2018. A to práve o pravých záchranároch, operátorov čísla 911 (u nás 112). Seriál nám ukáže ako zvládajú policajti, záchranári a hasiči veľký tlak. Príbeh o tých, ktorím ľudia dôverujú v šokujúcich, desivých a srdce-zastavujúcich situáciach. Musia sa pokúsiť vyvážiť ich zachraňovanie ľudí s ich vlastnými životmi. O produkciu série sa postará duo Ryan Murphy (Glee, American Horror Story) a Brad Falchuk (American Horor Story, American Crime Story). Zahrajú si Connie Britton (Nashville), Angela Basett (American Horror Story) a taktiež Peter Krause (Truman Show), Aisha Hinds (Star Trek: Into Darkness) a Rockmond Dunbar (Prison Break).

10The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story – 17. január (FX)

Dostali sme nový trailer na pokračovanie série American Crime Story, avšak tento krát sa bude seriál zameriavať na vraždu slávneho módneho návrhára Gianniho Versaceho. A preto pokračovanie berieme ako nový seriál. Ponorí sa hlbšie do príbehu Versaceho vraha Andrewa Cunanana, ktorý zabil štyroch ľudí predtým, ako zabil Versaceho a osem dní po jeho smrti spáchal samovraždu. V traileri môžeme vidieť niektoré udalosti, ktoré viedli práve k Versaceho smrti, vrátane vraždy Leeho Miglina v Chicagu a príchod Cunanana do LA. Hlavné úlohy nám stvárnia Edgar Ramizer ako Gianni Versace a Penélope Cruz ako jeho sestra Donatella. Cunanana si zahrá Darren CrissGianniho partnera Antonia D’Amicoa obsadí Ricky Martin.

“Tento svet je pre mňa zbytočný,” hovorí Cunanan. “No predsa len spravil aj Teba, Versace, vo hviezdu. Nie si lepší ako ja; sme rovnakí. Jediný rozdiel je, že ty si mal šťastie.”

A na ktorý seriál sa tešíte najviac Vy? Rozhodnete sa pre superhrdinov, sci-fi  alebo naopak krimi, horor?