TOP 10 seriálov, ktoré sa objavia alebo vrátia v roku 2020

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Najočakávanejšie seriály roku 2020

Tento rok určite budeme mať čo robiť a čo pozerať. Seriálov totiž príde požehnane. Ďalšie série našich obľúbených seriálov, filmy prerobené do seriálov, ale aj úplne nové seriály. To všetko nás tento rok čaká. Tak si vyhradte čas v čerstvých diároch a sledujte naše stránky, aby vám žiaden z týchto seriálov neušiel. Na ktoré sa teda môžeme tešiť? Prinášame vám tie vôbec najočakávanejšie seriály roku 2020.

Na začiatok ešte chceme spomenúť, že poradie a výber seriálov určil redaktor. Ak nesúhlasíte z jeho subjektívnym názorom, svoje pripomienky môžete zanechať v komentároch. Teraz sa však bez akéhokoľvek ďalšieho zdržovania pusťme do toho.

10. The Outsider

Knihy Stephena Kinga sa menia na filmy a seriály čoraz viac. A prichádzajú ďalšie. Už 12. januára vyjde na HBO seriál The Outsider. Bude sledovať príbeh muža, ktorý je zatknutý za vraždu dieťaťa.

Zatiaľ čo testy DNA potvrdzujú jeho vinu, existujú aj dôkazy, že sa v čase vraždy nenachádzal nikde v okolí. Detektív sa snaží tento prípad rozlúsknuť a zistiť, čo sa teda presne stalo. Pokúsi sa prísť tejto záhade na koreň, a tak odsúdiť alebo prepustiť údajného vraha.

9. Locke & Key

Tento seriál bude vytvorený podľa komiksovej predlohy od autorov Joea Hilla a Gabriela Rodrigueza.

Bude o troch súrodencoch, ktorí zistia, že ich dávny domov v Massachusetts je obsadený démonmi. Zároveň funguje ako portál do inej zvláštnej dimenzie. O spracovanie tohto komiksu sa pokúšalo už aj Hulu aj Fox, no bez úspechu. Teraz si ho vzal na starosť Netflix a tak sa 7. februára môžeme tešiť na nový paranormálny mysteriózny seriál.

8. WandaVision

WandaVision
Zdroj: inverse.com

Ďalší seriál zo sveta Marvelu, ktorý spája klasiku sitkomov a celosvetovo známu akciu Marvelu. Uvidíme postavu Wandy Maximoffovej a postavu Visiona, ktorý zomrel Thanosovou rukou vo filme Avengers: Infinity War.

V seriáli uvidíme veľa známych postáv z MCU filmov, ako napríklad Darcy z filmov o Thorovi a Agenta Jimmyho Woo-a z Ant-Man and Wasp. Ako to, že je Vision stále nažive? Presne túto záhadu sa budú postavy snažiť v seriáli rozlúštiť.

7. The Boys – 2. séria

Najočakávanejšie seriály roku 2020
Zdroj: engadget.com

Seriál o superhrdinoch v trochu inom podaní, než ich poznáme, príde už v lete. The Boys nás pobavia druhou sériou plnou krviprelievania, drsného humoru a agresivity. Billy Butcher je späť so svojou bandou zabijakov, aby udržiavali poriadok a naučili superhrdinov, kde je ich miesto.

Medzi postavy sa pridá aj nová – Stormfrost. Toto je novinka aj oproti komiksovej verzii. Bude mať schopnosti elektrokinézy a poriadne zamieša príbehom.

6. Star Trek: Picard

Kto by nepoznal Star Trek? Seriál, ktorého fanúšikovia sú po celom svete a vo všetkých vekových kategóriách sa dočká spin-offu Star Trek: Picard. Ako už vieme podľa názvu, bude sa zameriavať na kapitána zo Star Trek: The Next Generation v nových dobrodružstvách. Picard si užíva dôchodok na vzdialenej planéte. Jeho odpočinok však naruší misia pomôcť mladej žene.

Tohto seriálu sa dočkáme už 23. januára.

5. The Mandalorian – 2. séria

The Mandalorian
Zdroj: thrillist.com

Prvý seriál z rady Star Wars sa na jeseň vráti s druhou sériou na Disney Plus. Tá sa bude zameriavať na hľadanie domovskej planéty Baby Yodu.

Určite sa máme na čo tešiť. Aj keby bola druhá séria oproti prvej oveľa horšia (čo ale vôbec nie je pravdepodobné), vrátia sa meme obrázky s Baby Yodom.

4. The Walking Dead: World Beyond

Spin-off seriálu The Walking Dead sme už mali možnosť vidieť v minulosti a prichádzajú aj filmy s námetom tohto skvelého seriálu. V roku 2020 však uvidíme aj druhý spin-off s úžasným námetom.

V seriáli The Walking Dead: World Beyond sú hlavné postavy narodené už po vypuknutí zombie apokalypsy. Uvidíme tak svet pohľadom mladých ľudí, ktorí nikdy nezažili spoločnosť pred kolapsom. Dej sa bude odohrávať 10 rokov po apokalypse. Zatiaľ ale nevieme, či sa v spin-offe objavia aj niektoré z postáv z originálneho seriálu.

3. The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Monor
Zdroj: tvguide.com

Ako len pokračovať s príbehom o zvrátenom dome, ktorý sme videli v seriáli The Haunting of Hill House? No predsa s ďalším paranormálnym domom, v ktorom by ste určite bývať nechceli.

Druhá séria bude spracovaná podľa hororového románu od Henryho Jamesa The Turn Of The Screw. Príbeh bude o guvernantke, dvoch strašidelných deťoch a strašidelnom dome. Postavy z Hill House sa vrátia na Netflix s úplne novými charaktermi, aby vyrozprávali nový desivý príbeh.

2. Westworld – 3. séria

Westworld
Zdroj: theplaylist.net

O tretej sérii toho zatiaľ nevieme veľa. HBO drží dej v tajnosti a prezradilo iba zopár vecí o pokračovaní tohto sci-fi seriálu. Séria bude o živote Dolores a Bernarda po incidentoch v parku. Okrem toho ešte vieme, že pribudnú nové hviezdy. Nimi budú Aaron Paul zo seriálu Braking Bad a Vincent Cassel z Black Swan.

1. The Falcon and the Winter Soldier

Najočakávanejšie seriály roku 2020
Zdroj: theverge.com

Ďalší seriál zo sveta Marvel od Disney Plus sa objaví na jeseň. Tento seriál je najočakávanejší tento rok. Bude nadväzovať na udalosti vo filme Avengers: Endgame. Winter Soldier, priateľ Captaina Americu, sa spojí s Falconom a spoločne sa pustia do nových dobrodružstiev.

Tak čo, fanúšikovia Marvelu. Ste na túto bombu pripravení?

Toto sú podľa nás tie vôbec najočakávanejšie seriály roku 2020. Súhlasíte s poradím? Alebo sme na nejaké nadchádzajúce tituly zabudli? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com, techradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -