Ktorý MCU film bol najpozeranejším na Disney+ v roku 2022? Odpoveď je pomerne prekvapujúca

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najpozeranejší MCU film na Disney+ v roku 2022

Málokto zabudne na rok 2020. Minimálne nie štúdio Marvel, ktoré v tom roku nevydalo ani jediný film. Muselo to dohnať preto v rokoch 2021 a 2022, kedy dokopy vyšlo až 7 filmov (a 9 seriálov). Išlo v podstate o celú Fázu 4, ktorá sa skončila len nedávno. A z jedného z týchto filmov sa stal najpozeranejší MCU film na Disney+ v uplynulom roku 2022.

V roku 2021 sme rekordne dostali až 4 Marvel filmy. Šlo o Black Widow, Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch, Eternals a Spider-Man: Bez domova. Posledný spomínaný u nás vyšiel síce až začiatkom roka 2022, no bol tu rovnako veľkým hitom ako všade vo svete. V minulom roku potom vyšli ešte Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva, Thor: Láska a hrom a Black Panther: Navždy Wakanda.

Fáza 4 MCU
Zdroj: collider.com

Kráľom sa stal azda najmenej obľúbený z vyššie spomenutých

Aj napriek tomu, že Fáza 4 priniesla mnohým skôr sklamanie, pretože začali pochybovať o kvalite MCU, našli sa aj výnimky. Ako Shang-Chi, tak aj najnovší Spider-Man patrili medzi veľmi obľúbené filmy, pričom aj posledný Black Panther si získal pomerne veľa chvály (a dá sa už pozerať aj na Disney+). Naopak, filmy ako Thor 4 či Eternals dostali slabšie hodnotenia nielen od divákov, ale aj od kritikov.

Aj napriek tomu sa najsledovanejším filmom z dielne obľúbeného komiksového štúdia za minulý rok na Disney+ stal film o kozmickej rodineEternals. Ide o prekvapenie, keďže väčšine ľudí sa nepáčil a dávali mu nízke hodnotenia. Neočakávalo sa tak, že ho budú znova pozerať. Pravdepodobne sa ale stalo to, že mnohí sa po kritikách rozhodli nepozerať ho v kine a radšej si ho pozreli až potom, ako prišiel na streamovaciu paltformu.

Eternals
Zdroj: wall.alphacoders.com

Top 15 najpozeranejších filmov roka 2022 na streamovacích platformách

Film oscarovej režisérky Chloé Zhao tak síce neuspel na prvý pokus, no drží aspoň takéto prvenstvo. Ide však len o najpozeranejší MCU film na streamovacej platforme. Nie však o najpozeranejší film v globále. Tam ho predbehli iné filmy, najčastejšie animované rozprávky. Tie totiž najčastejšie pozerajú deti, a to niekedy aj niekoľkokrát do dňa. Celý zoznam si viete pozrieť nižšie:

 1. Encanto (27 416 miliárd pozretých hodín/Disney+)
 2. Keď sa červenám (11 427 miliárd hodín/Disney+)
 3. Spievaj 2 (11 347 miliárd hodín/Netflix)
 4. Vaiana: Legenda o oceáne (8 629 miliárd hodín/Disney+)
 5. The Adam Project (6 141 miliárd hodín/Netflix)
 6. Hókus Pókus 2 (5 697 miliárd hodín/Disney+)
 7. Don’t Look Up (5 141 miliárd hodín/Netflix)
 8. Ľadové kráľovstvo (5 133 miliárd hodín/Disney+)
 9. Luca (4 974 miliárd hodín/Disney+)
 10. The Gray Man (4 972 miliárd hodín/Netflix)
 11. Zootropolis (4 437 miliárd hodín/Disney+)
 12. Coco (4 253 miliárd hodín/Disney+)
 13. Eternals (4 236 miliárd hodín/Disney+)
 14. Ľadové kráľovstvo II (4 195 miliárd hodín/Disney+)
 15. Uncharted (4 179 miliárd hodín/Netflix)

Eternals je teda najpozeranejším MCU filmom na Disney+ za uplynulý rok. Prekvapilo vás to? Videli ste všetky najpozeranejšie filmy z vyššie pripojeného zoznamu?

Zdroje: thedirect.com, cbr.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -