Aké sú tie najpredávanejšie hry na svete? Neuveríte, čo je na prvom mieste

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Najpredávanejšie hry súčasnosti

Zaujímalo vás niekedy, že aké sú tie najpredávanejšie hry na celom svete? Nie? Tak či tak vám to poviem. Hry sa rovnako ako filmy dajú považovať za umenie. Nie je jednoduché vytvoriť príbeh, ktorý vás ihneď chytí za srdce a vy si ho užívate každou novou časťou stále viac a viac.

Nie vždy sa ale jedná o príbeh. Napríklad taká séria Assassin’s Creed, ktorá sa tento rok dostaví s najnovšou časťou s podtitulom Valhalla, má zrejme najviac rozvinutý herný príbeh súčasnosti a ani zďaleka svojim predajom nekonkuruje hre, ktorá nemá absolútne žiaden príbeh.

Reč je samozrejme o hre Minecraft, ktorý prvýkrát uzrel svetlo sveta už v roku 2009 a odvtedy sa stal hitom po celom svete s dostupnosťou na všetky herné platformy, ktoré si zmyslíte. Dokonca si ho môžete stiahnuť aj na mobil a môžete si tým krátiť dlhé chvíle na záchode. Veď prečo si návštevu WC ešte o niečo nepredĺžiť?

hry v zľave
Zdroj: intel.com.br

Práve vďaka takému masívnemu úspechu, ako mala hra od Mojangu, sa popri nej vytvárali rôzne „kópie„, ktoré sa snažili napodobniť tejto majstrovský kúsok. Samozrejme, že hru sa nepodarilo napodobniť a vznikali len ďalšie nedotiahnuté nápady, ktoré skôr či neskôr zišli z mysle.

Poslednou dobou sa ale komunita hráčov viacej ťahá k battle royale hrám. Tých tiež za posledné roky vzniklo dostatok, no rovnako ako pri Minecrafte, tak aj pri tomto druhu hier sa uchytili len tie najlepšie kúsky.

Tento rebríček pozostáva z desiatich najsilnejších titulov súčasnosti, ktoré si svoje miesto držia už nejakú tú chvíľu. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, že ktorej hre ste dopomohli aj vy, aby mohla byť súčasťou magickej desiatky.

10. Diablo III (2012) – 30 000 000+ predaných kusov

Najpredávanejšie hry
Zdroj: pcgamer.com

9. Wii Sports Resort (2009) – 33 090 000 predaných kusov

Najpredávanejšie hry
Zdroj: hqgamewallpapers.com

8. Mario Kart Wii (2008) – 37 140 000 predaných kusov

Najpredávanejšie hry
Zdroj: pluggedin.com

7. Super Mario Bros (1985) – 40 000 000+ predaných kusov

super mario bros
Zdroj: nintendo.co.uk

6. Pokemon Red/Blue/Green/Yellow (1996) – 45 000 000+ predaných kusov

Najpredávanejšie hry
Zdroj: nintendo.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -