Ktorý slovenský operátor má najrýchlejší mobilný internet?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

„Zrýchlite so SWANom!“ S týmto posolstvom vstupuje do tohtoročnej jesene telekomunikačný operátor SWAN. S vyššími prenosovými rýchlosťami prichádza na viacerých technológiách, pričom na LTE ako prvý celoslovenský operátor prináša prenosovú rýchlosť až 150 Mbit/s smerom k zákazníkovi a 10 Mbit/s smerom od zákazníka. Kde všade je najrýchlejší mobilný internet na Slovensku dostupný?

mobil smartfón
Zdroj: twitter.com

Najrýchlejší mobilný internet na Slovensku

„Dnešným dňom začíname s predajom nového XL produktu s najvyššími prenosovými rýchlosťami na technológií LTE. Služba je dostupná v 12 regiónoch Slovenska a do konca roka ju plánujeme zákazníkom ponúknuť spolu až v 55 okresoch Slovenska. To znamená zásadné skvalitnenie poskytovaných služieb a potvrdenie líderstva SWANu v oblasti rezidenčných služieb na báze fixného LTE,“
uviedol generálny riaditeľ SWANu Roman Vavrík

Produkt za 24,99 EUR mesačne poskytovaný na licencovanej frekvencii v pásme 3,7 GHz si môžu zákazníci kúpiť v mestách Žilina, Trnava, Malacky, Martin, Michalovce, Galanta, Lučenec, Nové Zámky, Revúca, Senica, Stropkov a Turčianske Teplice. Dostupný je prirodzene aj v okolitých obciach. 

Ide už o druhé zrýchlenie operátora v priebehu krátkeho času. Začiatkom júla začal ponúkať vo vybraných lokalitách na optickej sieti produkt Internet XL s rýchlosťou 1 Gbit/s. Ide o najvyššiu rýchlosť, ktorú operátor ponúka na technológií FTTH. 

swan logo
Zdroj: pcrevue.sk

„Vo SWANe sme mali pracovné leto a po intenzívnom nasadení našich tímov dosahujeme túto prenosovú rýchlosť už vo všetkých lokalitách, kde poskytujeme služby na FTTH sieti. Teraz sa sústredíme na postupný upgrade aj na FTTB sieti,“
dodáva riaditeľ pre stratégiu a rozvoj Jozef Lasz

Spoločnosť SWAN je po januárovej fúzii s BENESTROU domácim vyzývateľom trojice nadnárodných hráčov v telekomunikáciách. Už dnes je druhým najväčším poskytovateľom služieb firemným zákazníkom a zároveň obsluhuje viac ako 77-tisíc domácností. V spolupráci so sesterskou spoločnosťou SWAN Mobile spustil v júli SWAN prvú 5G sieť na Slovensku, vďaka ktorej bude možné aj naďalej zvyšovať komfort a rýchlosť pripojenia vzduchom pre zákazníkov. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zdroj: TS SWAN

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -