Najsťahovanejšie filmy v roku 2016 – Ktoré filmy si diváci najviac sťahovali miesto toho, aby si ich užili v kine?

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Najsťahovanejšie filmy v roku 2016

Premýšľali ste nad tým, ktoré filmy sa stali najsťahovanejšími v roku 2016? Ak áno [Alebo aj ak nie], tak tu je desať filmov, ktoré ovládli internetové sťahovanie filmov v roku 2016:

Revenant

Zdroj: popmatters.com

Finding Dory

Zdroj: variety.com

Suicide Squad

Zdroj: source.superherostuff.com

Independence Day: Resurgence

Zdroj: collider.com

Warcraft

Zdroj: australianetworknews.com

X-Men: Apocalypse

Zdroj: imagebam.com

Star Wars: The Force Awakens

Zdroj: dolimg.com

Captain America: Civil War

Zdroj: dolimg.com

Batman v Superman: Dawn of Justice

Zdroj: heyuguys.com

Deadpool

Zdroj: coub.com

Komiksovky ovládli rebríček

Nie je žiadnym prekvapením, že to vyhral práve Deadpool. A popravde, vyhral s prehľadom. Od februára, kedy film vyšiel, si ho stiahli milióny ľudí, a mnohí ho sťahujú ešte stále. Veď tú komiksovku pripravovali roky rokúce, až ju nakoniec začali natáčať, a dopadlo to tak, že si to nikto ani lepšie želať nemohol.

Deadpool sa stal najsťahovanejším filmom roku 2016
Deadpool sa stal najsťahovanejším filmom roku 2016

Komiksovky nás v tabuľke vôbec neprekvapili, rovnako aj Star Wars, keďže na svojej propagande zarobil viac ako dve miliardy dolárov. A popravde, Revenant tiež nie je prekvapenie. Veď predsa, kto by nechcel vidieť ten film, v ktorom po dlhých rokoch trápenia bez výsledku, vyhral Leonardo DiCaprio konečne svojho vysnívaného oskara? A filmu Revenant sa podarilo všetky vtipy, o Leovi a oskaroch, zničiť. Aj tak si myslím, že nebude dlho trvať, a na scénu príde Leove meno spojované s inou cenou. S Nobelovou cenou. Pretože po dokumente Before the Flood to vyzerá, že by rád Nobelovku.

Hráči Warcraftu majú raidy naplánované mesiace dopredu, a tak sa aj tento film často sťahoval
Hráči Warcraftu majú raidy naplánované mesiace dopredu, a tak sa aj tento film často sťahoval

Celkom prekvapením je animák Finding Dory. Totižto Finding Dory nedopadol vôbec dobre. Popravde ani Suicide Squad či Batman v Superman, ale to sú aspoň komiksovky. Finding Dory sa dá vysvetliť asi iba tak, že si prosto ľudia povedali, že sa na to neoplatí ísť do kina, tak si to radšej stiahnu. Ten istý prípad by mohol byť Independence Day: Resurgence. Aj keď je pravda, že na to museli ľudia chodiť viacej do kina už len z dôvodu, že je to príliš megalomanské. A taký Warcraft? Tak to sa dostalo medzi najsťahovanejšie filmy už len z toho dôvodu, aká je hra známa. Vlastne je to jedna z hier s najväčším počtom hráčov na svete. Takže slušnú základňu si film zaručil už len medzi hráčmi, ktorý majú určite plánované raidy už na mesiac dopredu, a tak nemajú čas ísť do kina.

Foto: newrepublic.com, wired.com, space.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -