Halloweensky Špeciál 2018 #4 – Najstrašidelnejšie hororové hry!

Nenechajte si ujsť

Vitajte pri našom štvrtom tohtoročnom Halloweenskom špeciáli. Sme veľmi radi, že tak ako vlani, aj tento rok vás budeme môcť pripraviť na Halloween aspoň s pár článkami, ktoré veríme, že si vychutnáte, či už tento sviatok oslavujete alebo nie. Tento rok vám prvý krát ukážeme nielen strašidelné filmy ale aj tie najlepšie hry, pri ktorých vám nebude všetko jedno.

Najstrašidelnejšie hororové hry

Obdobie Halloweenu je tu a hororové hry sú pre nás gamerov neodlučiteľnou súčasťou tohto obdobia. Dnes sme si pre vás teda prichystali zoznam tých najlepších, pri ktorých sa budú báť aj tí najodvážnejší hráči.

Alien: Isolation

Alien: Isolation je sci-fi hra z roku 2014, ktorá má jemne hororový nádych. Ústredným prvkom tejto hry je prvá časť z kultovej filmovej série Votrelec. V hre nenaháňame Votrelca my, to on naháňa nás. Vývojárom z The Creative Assembly sa tvorba hry naozaj podarila, čo môžeme vidieť aj na recenziách, keďže táto survival-horor hra patrí k najlepším svojho druhu.

P.T.

P.T. je hororová hra, ktorá začne klasicky. Zobudíte sa v tmavej miestnosti starého domu za zvuku rádia, v ktorom počujete, čo všetko sa v ňom udialo. Nič zvláštne pri hororovkách však? Avšak je tu jedna divná vec. Celú hru prechádzate len po jednej chodbe, na ktorú sa môžete dostať vždy cez ktorékoľvek dvere. Zo začiatku je to naozaj čudné. P.T. je však veľmi dobrá hororovka, pri ktorej sa budete zaručene báť.

Outlast

Outlast nie je len hra, no už séria, keďže obsahuje 2 diely. V tejto hororovke sa však ocitnete v roli investigatívneho novinára, ktorý ide do súkromnej psychiatrickej liečebne prešetrovať niektoré veci. To čo tam zbadá ho naozaj vydesí. V druhom dieli sa neskôr nachádzame už v inej oblasti, a to v Supai, ktorú opäť prešetrujeme ako novinár. Táto hra patrí k najstrašidelnejším a aj najznámejším hororovým hrám, takže ak ste sa k nej ešte nedostali, naozaj vám ju odporúčame.

Resident Evil 7

Narozdiel od piateho a šiesteho dielu zo série, sedmička využíva viac prvkov hororovej hry ako akčnej hry. Preto sme ju zaradili do nášho zoznamu. V tejto hre ide o to, že naša postava (Ethan Winters) ide zachrániť svoju manželku, ktorá mu zavolala aj keď mala byť 3 roky mŕtva. Príde do domu, kde ho čaká veľké prekvapenie. Čaká naňho totiž kopa príšer. Avšak naša postava má jednu výhodu. Vie narábať so zbraňami.

Halloween

Táto hra je tu ako malý bonus. Určite poznáte Halloween filmy. Poznáte ale aj túto hru? Jedná sa o starú klasiku z roku 1983, ktorá je založená práve na filme Halloween z roku 1978. Dá sa hrať len na konzole Atari 2600, takže si ju dnes zahrá už asi len málokto. Videá z nej však nájdete aj na YouTube.

Ak vás niektorá zo spomínaných hier zaujala, napíšte nám do komentárov. Ak máte nejakú, ktorá by podľa vás mala patriť do tohto zoznamu, určite ju poraďte ostatným čitateľom.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -