Aké sú najstresujúcejšie hry súčasnosti? Nový výskum vám ponúkne jasnú päticu titulov

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Najčítanejšie za 7 dní

Ako si ľahko a jednoducho zvýšiť krvný tep?

Všetci ich poznáme. Tie momenty, kedy sa s vypätím všetkých síl snažíme poraziť bossa, prejsť ťažký level alebo splniť náročnú pasáž. Adrenalín v takýchto momentoch výrazne stúpa a rovnako aj hnev v prípade, že sa nám nepodarí pokoriť danú sekciu. Skúsení hráči vedia, že hry vám hravo dokážu zvýšiť tlkot srdca a priviesť telo takmer až do bodu varu. Aké sú však najstresujúcejšie hry modernej doby? Nový výskum ponúka odpoveď.

Na začiatku je príhodné si priblížiť, akým spôsobom vlastne výskum prebiehal. Zahraničný portál v spolupráci so športovými vedcami a profesionálnymi hráčmi hier meral konkrétnym účastníkom počas hrania tep.

Štrnásť hráčov hralo šestnásť najpopulárnejších titulov, ktoré na súčasnom trhu môžete nájsť. Samozrejme, pred zahájením odmerali účastníkom tep a následne porovnali hodnoty po odohraní tridsiatich minút. Prvenstvo vás však príliš neprekvapí.

 

Výskum odhaľuje najstresujúcejšie hry terajšej doby

A virtuálnym kráľom stresu sa stáva… Dark Souls III. Ak máte skúsenosti s tvorbou japonského FromSoftware (obzvlášť s prácou Hidetaku Miyazakiho), museli ste tušiť, že sa v rebríčku objaví jeden z hardcore skvostov svetoznámych vývojárov.

Počas hrania temného RPG bolo namerané najvyššie zvýšenie tepu v prísnom časovom limite. Tesne za finále Souls trilógie sa objavil nedávny hit menom Fall Guys, následne Mario Kart, Street Fighter a športová FIFA.

Paradoxne, v priemernom zvýšení srdcového tepu zvíťazil Mario Kart a Dark Souls sa umiestnilo až na symbolickom štvrtom mieste. Tesne za ním bol pestrofarebný Battle Royale Fortnite.

najstresujúcejšie hry výskum
Zdroj: wallpapercave.com

Samozrejme, je možné, že by ste na hernom trhu našli omnoho stresujúcejšie hry, ktoré vám takmer privodili infarkt. Musíte si ale uvedomiť, že výskum vybral iba to najpopulárnejšie zo súčasného herného trhu a preto sa do testovania nedostalo napríklad Sekiro: Shadows Die Twice, Bloodborne alebo Resident Evil 4, ktorý patrí k náramne nepríjemným hrám.

Medzi testovanými titulmi sa objavilo i piate Grand Theft Auto, dynamické FPS DOOM alebo Animal Crossing, ktoré pre zmenu upokojovalo a tep znižovalo (čiže ak hľadáte relaxačnú hru, práve ste narazili na digitálny poklad).

Ďalšie informácie, ako aj presný zoznam hraných titulov nájdete na vyššie zmienenom portáli, ktorý vám výskum ešte väčšmi priblíži.

Vyskúšate niektorú hru z výsledného zoznamu? Prípadne už máte s počinmi nejaké skúsenosti? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -