Týmto MCU seriálom začne zatiaľ najtemnejší Marvel príbeh. Odhaľujú to prvé zábery

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Temný Marvel príbeh, ktorý načrtnú deti vo WandaVision

Svet Marvel Studios sa už čoskoro značne rozrastie o nový príbeh. Ako vieme, v nasledujúcich mesiacoch si na streamovacej službe Disney+ pozrieme seriáli, v ktorých sa objavia tie najobľúbenejšie a najsilnejšie postavy z MCU. Teraz nám však bol odhalený detail, ktorý nás pripravuje na skutočne epický rozmer príbehu WandaVision. Naozaj budú mať Scarlet Witch a Vision deti? Ak áno, čo nám prezrádzajú komiksy o ich príbehu? Poďme to spolu zistiť.

rewind_oscary2020-BANNER DO CLANKOV

Ešte späť k tomu, či si táto dvojica charakterov zaslúži niesť titul najsilnejších postáv. Nuž, aj samotný Kevin Feige, šéf Marvel Entertainment, tvrdí, že jedničkou je práve Wanda Maximoff aka Scarlet Witch. No a Vision, ktorého sme taktiež prvýkrát spoznali vo filme Avengers: Vek Ultrona? Ten mal vo svojom arzenáli Mind Stone, jeden zo šiestich Kameňov nekonečna. A ako sa „zdá“ z prvých záberov, podobne tomu bude aj v seriáli…

Avšak, nič nemusí byť tak, ako sa zdá. WandaVision vyzerá zo všetkých siedmich pripravovaných MCU seriálov najzaujímavejšie a zároveň najdivnejšie. Hlavné postavy stvárnia Elizabeth Olsen a Paul Bettany, ktorých si predstavujeme ako superhrdinov, no ukážka nás pripravuje na divný sitkom od Marvelu.

Všetko je až príliš zvláštne…

Fanúšikovia prišli so zaujímavou teóriou, ktorá by mnoho vysvetľovala. Predpokladajú, že Wande ruplo v bedni a celý idylický americký život s Visionom ako zo sitkomu si len predstavuje. To nasvedčuje aj oficiálny popis príbehu, ktorý je nasledovný:

„WandaVision od Marvel Studios mieša štýl klasických sitkomov s MCU, v ktorom Wanda Maximoff a Vision, dve supersilné bytosti žijú svoje ideálne životy na predmestí a začnú podozrievať, že nie všetko je tak, ako sa zdá. Nový seriál režíruje Matt Shakman; Jac Schaeffer je scenárista. Na Disney+ tento rok.“

Ukážka dokonca naznačila, že Wanda a Vision budú mať dve deti – Billyho a Tommyho Maximoff, ako ich poznáme z komiksov. V ukážke v čase 00:16 vidíme tehotnú Wandu, zatiaľ čo v čase 00:23 vidíme, ako pár stojí vedľa dvoch detských postieľok, z ktorých vyletia cumlíky.

marvel komiks maximoff
Zdroj: screenrant.com

Kto sú Billy a Tommy Maximoff?

V komiksoch Wanda splodila Williama a Thomasa cestou mágie, nakoľko Vision je robot. Popri však sa však ich deti čiastočne zrodili z fragmentov duše diabolského pána menom Mephisto. Rodičia to nevedeli a keď Mephisto opäť absorboval svoje časti duše, chlapci zomreli. Wandu ovládol žiaľ a hnev a rozhodla sa pokúsiť sa vrátiť ich k životu, no to viedlo k ešte väčšiemu nešťastiu. Ovládla ju kozmická entita, ktorá ju donútila zabiť Visiona a Hawkeyea.

Tieto udalosti viedli k známej komiksovej dejovej linke s názvom House of M, v ktorej Wanda vytvorí novú realitu, kde si každý môže žiť svoj dokonalý život. Po tom, čo sa ostatným podarí obnoviť pôvodnú, jedinú skutočnú realitu, Wanda stratí všetky spomienky. Tu však príbeh nekončí, Marvel pokračoval.

O niekoľko vydaní komiksov neskôr Wiccan (Billy Kaplan) a Speed (Tommy Shepherd), členovia Young Avengers zistia, že sú stratení bratia. O chvíľu začnú podozrievať, že sú reinkarnovanými synmi samotnej Scarlet Witch, tak sa ju rozhodnú ísť hľadať. Keď ju nájdu, Wanda dostane späť svoje spomienky a príde odhalenie, že je naozaj ich matkou.

marvelovka doctor strange 2
Zdroj: screenrant.com

Adaptácia do MCU

Je vidno viacero prienikov medzi tým, čo zatiaľ vieme o WandaVision a tým, čo hovoria komiksy. Za prvé, ideálny život páru, ktorý uvidíme v seriáli, je s najväčšou pravdepodobnosťou len falošná realita. Za druhé, v MCU definitívne uvidíme deti Wandy a Visiona, čo nasvedčuje, že tvorcovia sú otvorení tejto komiksovej dejovej linke. No a za tretie, je tu Doctor Strange.

Ešte dávnejšie vyšli na povrch správy, že seriál by sa mohol inšpirovať komiksami House of M, pričom aj v udalostiach predtým aj potom nahradí Mephista zloduch menom Nightmare.

Ako vieme, Nightmare by mal byť hlavným záporákom filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness, v ktorom sa na oplátku objaví aj samotná Scarlet Witch. Nightmare je jeden z najväčších protivníkov Strangea – ide o vládcu Nightmare World, ríše, ktorá je súčasťou Snovej dimenzie. Vďaka tomu sa dokáže dostať do kohokoľvek snov a napadnúť ich odtiaľ. Vidíte už tie podobnosti a prepojenia?

Z týchto dôvodov je jasné, že práve WandaVision je najdôležitejší z pripravovaných MCU seriálov, a to práve vďaka jeho previazaniu s filmom Doctor Strange 2. Jeho oficiálny dátum vydania je stanovený na december 2020. Pozrieme si ho medzi filmami Eternals (5. november 2020)Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (11. február 2021).

Zdroj: movieweb.com, screenrant.com, nerdist.com, csfd.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -