V akých smeroch sú hry prospešné pre vás a vaše deti? Toto sú tie najväčšie lži o videohrách!

Nenechajte si ujsť

Najväčšie lži o videohrách

Určite väčšina z vás počula od rodičov slová ako „vypni ten počítač, zničíš si zrak“ alebo „nehraj sa toľko, len ti to škodí,“ no sú tieto slová naozaj pravdivé, alebo sa nemáme čoho báť?

Reflexy

Všetci vieme, že väčšina akčných hier je naozaj dosť rýchlych. A to samozrejme pomáha nám a našim reflexom. Tie sú pri hráčoch oveľa lepšie ako u normálneho človeka. Dokonca jedna zo štúdií ukázala, že hráči videohier sú na tom skoro ako piloti stíhačiek! A to je už čo povedať.

Zrak

Myslím, že najčastejšie rodičia zakazujú hranie videohier hlavne kvôli ničeniu si nášho zraku. No nemusí to byť však úplne pravda. Z viacerých zdrojov je jasné, že náš zrak by mal byť lepší. Ide hlavne o schopnosť ktorá sa nazýva kontrastná citlivosť. Táto zmena nám pomáha pri zmene šedých farieb na farebnom pozadí, čo je skvelé najmä pri nočných jazdách autom!

výhody hrania videohier
Zdroj: huffpost.com

Priatelia

Určite každý hráč multiplayer hier vie, že hraním získate mnoho priateľov. A to nie je všetko. Dosť veľa hráčov a fanúšikov videohier sa stretáva na rôznych herných akciách, kde taktiež môžete stretnúť mnoho nových ľudí, alebo sa zoznámiť aj osobne s tými, s ktorými ste hrávali hry.

Kreativita

Hlavne menším deťom sa pri hraní nenáročných hier značne zlepšuje kreativita. Ide najmä o hry pre deti alebo o hry ako Minecraft. Samozrejme, v dnešnej dobe je mnoho hier, ktoré sú určené priamo na rozvoj kreativity.

výhody hrania videohier
Zdroj: alluremedia.com

Rozhodovanie

Mnoho štúdií potvrdilo to, čo väčšina z nás vedela. Hráči videohier sa rozhodujú oveľa lepšie ako tí, čo hry nehrajú. A ako bonus, hráči sa dokážu rozhodnúť ešte aj oveľa skôr, čo sa v skutočnom živote určite hodí.

Negatívne vplyvy videohier

Samozrejme nie všetko môže byť len dobré, to platí aj pri videohrách. Negatíva si však teraz nebudeme dopodrobna rozoberať. Patrí sem napríklad: obezita, agresívne správanie alebo málo spánku. V celkovom porovnaní sú však hry pre nás prospešné, no všetkého veľa škodí.

výhody hrania videohier
Zdroj: amiddleagedgamer.blogspot.com

Vedeli ste o týchto prospešných vplyvoch, ktoré nám videohry prinášajú? Pociťujete, že od toho ako hrajete hry, vám niečo do života priniesli? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: gamedesigning.org

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -