Najväčšie výhry na Slovensku alebo ako sa za pár eur stať milionárom

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najväčšie výhry na Slovensku alebo ako sa za pár eur stať milionárom

Zbohatnúť zo dňa na deň. To je snom mnohých, čo pravidelne skúšajú šťastie v číselných či iných lotériách. A že to je skutočne možné dokazuje aj história výhier. Niektorým šťastlivcom stačilo minúť zopár eur, aby sa stali milionármi.

Lotérie majú na našom území bohatú históriu. Svoje šťastie skúšali naši predkovia už za Rakúsko-Uhorska v obľúbenej tzv. Lotynke. Po rozpade monarchie prevzalo lotériové žezlo Československá triedna lotéria. Jej výhodou bolo, že víťaz získal peniaze v hotovosti a bez akýchkoľvek zrážok.

Z nej sa postupne vyvinuli dnes už dobre známe hry ako Sazka, Športka alebo číselná hra Mates. V súčasnosti je na Slovensku dostupných šesť veľkých číselných lotérií – Eurojackpot, Euromilióny, Loto, Lotom 5 z 35, Keno 10 a Klub Keno. Do tohto zoznamu by sme mohli započítať aj dve špeciálne lotériové súťaže – očkovacia lotéria a bločková lotéria. Obe sú však v súčasnosti ukončené.

Eurojackpot je držiteľom najvyššej výhry v dejinách Slovenska

Lotéria Eurojackpot vznikla v roku 2012. V súčasnosti je do nej zapojených 18 európskych krajín vrátane Slovenska. Hráč sa snaží uhádnuť 5 čísel z 50 a ďalšie 2 doplnkové čísla zo skupiny desiatich. Žrebovanie prebieha každý piatok večer. Hlavná výhra je rádovo v miliónoch či dokonca desiatkach miliónov eur (v čase písania tohto článku to bolo 31 miliónov eur).

Slovensko sa po prvýkrát zapojilo do súťaže Eurojackpot 9. októbra 2015. Odvtedy sa štyrom Slovákom podarilo vyhrať sumu presahujúcu milión eur. Po prvýkrát získal našinec odmenu vo výške 1 406 004 eur a to aj napriek tomu, že bol druhý v poradí. Za stávku zaplatil dve eurá.

K najvyššej výhre v dejinách Slovenska došlo 42. týždeň v roku 2020. Víťaz pochádzal z Košického kraja. Kombináciou čísel 5, 11, 35, 44 50 a powerballovými číslami 4 a 10 sa mu podarilo získať jackpot vo výške 58 807 427 eur. Za stávku zaplatil 6 eur.

covid-19 vydavky peniaze pozicky
Zdroj: unsplash.com

Loto robí milionárov zo Slovákov najčastejšie

Hra Loto je v našich končinách dobre známa. Dlhé roky ju prevádzkuje TIPOS, národná lotériová spoločnosť. Cieľom hry je uhádnuť 6 zo 49 čísel, pričom vyhrať sa dá už pri správnom tipnutí trojice čísel. Výška jackpotu sa líši, no zvyčajne prekračuje jeden milión eur (v čase písania tohto článku to bolo 1 148 895 eur).

Za svoju existenciu spravilo Loto milionárov už z viac ako štyridsiatich ľudí. Najvyššia výhra v tejto lotérii je však viac než desať rokov stará. Jackpot 11 002 674 eur získal ešte v roku 2009 istý hráč, ktorý podal stávku cez internet. Jeho šťastné čísla boli 38, 34, 9, 27, 22 a 40.

Tri roky pred touto udalosť došlo ku kurióznej situácii. Jednému hráčovi sa podarilo vyhrať jackpot vo výške takmer jedného milióna eur (v tom čase ešte 29 370 000 Sk), čo by nebolo nič nezvyčajné. Avšak tento hráč si svoju výhru neprevzal a tak po uplynutí lehoty prepadla v prospech Tiposu. Ten ju mal následne použiť na vyplatenie ďalších výhier.

Euromilióny, lotéria s obrovskými výhrami

Lotériová hra funguje na slovensku od roku 2004. Je podobná ako Eurojackpot, pričom si hráč vyberá 7 čísel z 33 možných (1 – 33) a 1 číslo zo 6 možných (1 – 6). Euromilióny zatiaľ držia tretie, štvrté a šieste miesto v poradí najvyšších výhier na Slovensku.

Historicky tretia najvyššia výhra padla začiatkom roku 2020. Hráčovi, ktorý uzatvoril stávku na jednom z predajných miest v bratislavskom kraji, pribudlo na účet 8 997 697 eur. Výherné čísla boli 4, 5, 6, 18, 20, 29, 32 a powerballové číslo 5. Celá stávka ho vyšla na 10 eur.

euro peniaze
Zdroj: stock-clip.com

Veľké výhry v online kasínach

Možnosť vyhrať veľké výhry ponúkajú aj slovenské internetové kasína. K ich spusteniu došlo v roku 2020. Odvtedy padlo v online kasínach niekoľko väčších výhier. Tie najväčšie sa pohybujú v rozmedzí 100 až 400-tisíc eur. Najväčšie kasínové výhry však ponúkajú progresívne jackpoty v Niké.

Najväčšiu možnosť výhry v online kasíne na Slovensku ponúka Mega jackpot v Niké.V tomto roku už padli 2 Mega jackpoty a to v hodnote 1,298 a 1,124 milióna eur. V súčasnosti je v banku rekordná suma vyše 1,7 milióna eur.

Očkovacia a bločková lotéria alebo keď súťaže organizuje štát

Za posledných desať rokov sme boli svedkami dvoch lotérií, ktoré organizoval štát. Prvou z nich bola Národná bločková lotéria. S jej myšlienkou prišla vláda v roku 2013 s cieľom bojovať proti daňovým únikom a podvodom. Pravidlá boli jednoduché. Stačilo mať vek aspoň osemnásť rokov, zaregistrovať sa na webstránke Národnej bločkovej lotérie a mať bloček aspoň v hodnote 1 euro.

Súťažilo sa raz za dva týždne o sumu 10 000 eur, ktorú si však medzi sebou delilo 100 hráčov. Jedenkrát v mesiaci bolo možné vyhrať aj osobný automobil. Po počiatočnom úspechu však záujem ľudí začal klesať a vo februári tohto roku ju Ministerstvo financií SR zrušilo.

S cieľom zvýšiť zaočkovanosť na Slovensku bola v tomto roku spustená aj očkovacia lotéria. Zapojiť sa mohol každý dospelý človek, ktorý sa dal zaočkovať. Žrebovania prémiovej výhry v hodnote 100 000 eur prebiehali na týždennej báze v relácii RTVS. O menšie sumy 10 000, 1000 a 100 eur sa žrebovalo podvečer každý deň. Očkovacia lotéria skončila 30. októbra 2021.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -