Klub bitkárov je veľmi hlúpy a Krstný otec je nudný! Toto sú vraj najviac preceňované filmy v histórii

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Určite ste aj vy niekedy zamierili na populárnu Československú filmovú databázu a hľadali ste tam nejaký skvelý film, ktorý by ste si mohli pozrieť. A videli ste tam rebríčky filmov, ktoré sú podľa mnohých recenzentov najlepšie či najobľúbenejšie. A aj napriek vysokému hodnoteniu sa vám niektoré filmy vôbec nepáčili. Kinematografia je subjektívna vec a to, čo sa páči jednému, sa nemusí druhému. Tieto kinohity si však našli širokú základňu fanúšikov, no napriek tomu sa našlo pár divákov, ktorí tieto kinohity označili ako najviac preceňované filmy.

1. Jurský svet (2015)

preceňované filmy
Zdroj: adme.media

V roku 2015 sa tvorcovia série Jurský park, na čele s legendárnym režisérom Stevenom Spielbergom v úlohe producenta, rozhodli pre pokračovanie kultovej série. Mnohým kritikom prišiel štvrtý diel s názvom Jurský svet ako veľmi dôstojné pokračovanie. Divákov potešilo sympatické obsadenie s hviezdami, akými sú Chris Pratt či Bryce Dallas Howard. Nie všetky recenzie však boli také pozitívne. Niektorým divákom sa zdalo, že zápletka je príliš nudná a že štvrtý diel len repasuje to, čo sme videli v roku 1993 v kultovej prvej časti.

2. Zápisník jednej lásky (2004)

preceňované filmy
Zdroj: adme.media

Dej kultového romantického filmu sa točí okolo mladého páru, v ktorom zúčastnení pochádzajú z rôznych sociálnych pomerov. Po romantickom lete sa na dlhý čas rozišli, no po rokoch sa opäť stretli a ich láska pretrvala. Napriek tomu, že Rachel McAdams a Ryan Gosling predviedli skvelé výkony, dej sa niektorým divákom skutočne nepozdával. Predsa len ide o letnú lásku, ktorá skončila s príchodom jesene, nič viac, nič menej.

3. Bird Box (2018)

preceňované filmy
Zdroj: adme.media

Film Bird Box si od prvého týždňa od uvedenia na Netflixe pozrelo viac ako 45 miliónov domácností. Na divákov zapôsobila ako zápletka, tak výkon Sandry Bullock v úlohe matky, ktorá sa snaží dostať svoje deti počas mimozemskej apokalypsy do bezpečia. Divákom sa však kniha zdala oveľa kvalitnejšia ako jej filmové spracovanie, čo je ale normálne. Na druhej strane, niektorí milovníci sci-fi tvorcom vyčítali nechronologický systém rozprávania príbehu. Svoje si odniesla aj Sandra Bullock, ktorá sa vraj do podobného projektu vôbec nehodila.

4. Zamilovaný Shakespeare (1998)

preceňované filmy
Zdroj: adme.media

Tento hollywoodsky film získal 7 Oscarov a množstvo ďalších ocenení. Vo filme režiséra Johna Maddena si zahrala plejáda hereckých hviezd akými sú Gwyneth Paltrov, Judi Dench, Geoffrey Rush, Colin Firth, Joseph Fiennes či Ben Affleck. Dej sa točí okolo legendárneho autora Rómea a Júlie Williama Shakespearea, ktorý má problém so zápletkou v príbehu. Nie všetkým sa však dej zdal zaujímavý. Mnohí diváci sa domnievali, že takýto scenár by mohol vytvoriť každý väčší znalec Shakespearovskej tvorby. Film je totiž predovšetkým zaujímavý vďaka hudbe, kulisám, hercom a kostýmom, ktoré majú na sebe.

5. Krstný otec (1972)

Krstný otec
Zdroj: adme.media

Krstný otec je zrejme najprestížnejší film v tomto rebríčku. Prvý diel slávnej mafiánskej ságy získal troch Oscarov a preslávil hercov ako sú Al Pacino, Robert Duwall či James Caan. V neposlednom rade vrátil po sérii prepadákov slávneho Marlona Branda späť do prvej ligy. Krstný otec sa stal najúspešnejším filmom roka a dodnes patrí medzi nestarnúcu klasiku. Nájde sa však pár divákov, podľa ktorých patrí medzi preceňované filmy. Podľa niektorých divákov je Krstný otec skrátka nudný, plný zlého talianskeho prízvuku a mdlého deja. Všetci sa však zhodli na tom, že výkony hercov vo filme Francisa Forda Coppollu boli výnimočné.

6. Klub bitkárov (1999)

Klub bitkárov
Zdroj: adme.media

Klub bitkárov patrí medzi najznámejšie filmy režiséra Davida Finchera a takisto aj herca Brada Pitta, ktorého skvelo dopĺňal Edward Norton. Pre mnohých je filmová adaptácia omnoho lepšia než knižná predloha spisovateľa Chucka Palahniuka. Recenzie tvrdia, že je to skvelo napísaný, zahraný a zrežírovaný film s množstvom zvratov. Na druhej strane, nie všetci diváci boli s filmom spokojní. Pre niektorých z nich je totiž mätúci, zbytočne domýšľavý a prekombinovaný. Dá sa povedať, že filmy so zložitou zápletkou skrátka nie sú pre každého.

7. 12 rokov otrokom (2013)

12 rokov otrokom
Zdroj: adme.media

Historický epos s hereckými hviezdami Bradom Pittom, Benedictom Cumberbatchom či Michaelom Fassbenderom získal troch Oscarov. Divákov potešilo nielen obsadenie, ale aj emotívny a silný príbeh nakrútený podľa skutočných udalostí afroameričana Solomona Northupa. Podľa niektorých divákov je však dej príliš slabý a povrchne emotívny a to len preto, aby zaujal Akademikov z Hollywoodu.

8. Návrat do budúcnosti (1985)

Návrat do budúcnosti
Zdroj: adme.media

Legendárna klasika z produkcie Stevena Spielberga, režírovaná oscarovým režisérom Robertom Zemeckisom, potešila zaujímavým dejom, podareným vizuálom a sympatickým obsadením. Zápletka sa točí okolo cestovania v čase a aj keď dodnes je séria považovaná za kultovú klasiku, diváci tvorcom už vyčítajú nelogické chyby v deji. Hlavne čo sa cestovania v čase týka. Každopádne, ešte zrejme nevznikol film, ktorý by mal upresnené detaily niečoho tak nekonkrétneho, ako je cestovanie v čase. Je to skrátka niečo, čo nie je vedecky možné a preto sa tvorcovia neboja v tomto smere kombinovať, čo nie všetkým vyhovuje. Aj vďaka týmto chybám diváci zaradili tento megahit medzi najviac preceňované filmy.

9. Dobyvatelia stratenej archy (1981)

Dobyvatelia stratenej archy
Zdroj: adme.media

Indiana Jones je vôbec najslávnejší filmový archeológ. V podaní Harrisona Forda vo filmoch Stevena Spielberga je to jedna z najobľúbenejších postáv v histórii. Už prvý diel zo štvordielnej série sa stal klasikou. Niektorým divákom sa zdá, že tvorcovia skrátka len vymysleli príbeh okolo Jamesa Bonda, ktorý pre zmenu nie je agentom ale archeológom. Nasvedčuje tomu aj časté striedanie lokácií a záporákov. Navyše Indy, rovnako ako James Bond, má v každej časti inú dámu. Tak či onak, na Indyho dobrodružstvá sa aj po rokoch pozerá úžasne.

10. Filmy zo sveta DC a Marvelu

Black Widow
Zdroj: adme.media

Spoločnosť Marvel založil ešte v roku 1939 Martin Goodman. Spoločnosť sa zaoberala tvorbou komiksov ako sú Iron Man, Spider-Man či Captain America. Práve Captain America z roku 1944 bol vôbec prvým filmom z produkcie tejto spoločnosti.

Spoločnosť DC vznikla ešte skôr a to v roku 1934. Tvorcovia komiksov vytvárali príbehy s hrdinami a záporákmi akými sú Batman, Joker, Superman, Lex Luthor a podobne. S pribúdajúcou popularitou sa získané peniaze investovali do celovečerných filmov a seriálov. V súčasnosti považujeme Marvel a DC za dvoch konkurujúcich gigantov v oblasti kinematografie. Séria MCU od Marvelu má na konte viac ako 30 filmov, z ktorých takmer každý zarobil niekoľkonásobok svojho rozpočtu. Nie všetkým divákom sa však tieto filmy páčia. Mnohí totiž hovoria o slabom príbehu, réžii či hereckých výkonoch. Jediným plusom sú vizuálne efekty, no tými už v dnešnej dobe divákov nikto neprekvapí. Jednoznačne môžeme povedať, že komiksové filmy nie sú pre každého.

Toto sú podľa divákov najviac preceňované filmy v histórii. Súhlasíte s ich názorom?

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -