10 najvzácnejších a zároveň najdrahších Funko Pop figúrok na svete!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najvzácnejšie a najdrahšie Funko Pop figúrky

Poznáte ten pocit – Dáte si jednu, a už neviete prestať. Či už pri hranolkách, kerkách, alebo práve pri Funko Pop figúrkach. Milujeme ich, zbierame ich a nevieme sa ich nabažiť. Každý veľký filmový, seriálový alebo herný fanúšik musí mať doma aspoň jednu. Avšak, pri jednej to nikdy neskončí. Aj ja som si predsa povedal, že mi stačí jedna. Nestačila. Veľké hlavy, malé telá a poväčšine 10 cm – To vystihuje obrovský ošiaľ s názvom Funko Pop Vinyl. Pod týmto všetkým sa však skrýva aj veľký biznis, najmä pri serióznych zberateľoch. Niektoré figúrky sú totižto oveľa vzácnejšie, ako tie druhé. A to sa potom rázne odzrkadľuje na ich cene. Poďme sa teda pozrieť na 10 najvzácnejších a zároveň najdrahších Funko Pop figúrok na svete!

He-Man and The Masters of the Universe: Skeletor (Black Hood)

He-Man and The Masters of the Universe: Skeletor (Black Hood) 
Zdroj: pinterest.com

Každý, kto vyrastal v 80. rokoch si určite pamätá rozprávku o He-Manovi a jeho kamarátoch. Už iba on, aj s jeho záporákom Skeletorom sú celkom vzácnymi kúskami, ktoré sa pohybujú cez 100€. Existuje však jedna verzia Skeletora, ktorá je pomerne vzácnejšia a drahšia. Ide o verziu zo San Diego Comic Conu z roku 2013. Vyrobených bolo iba 480 kusov a pred nejakým časom sa jeho cena pohybovala vo výši 400€.

Star Wars: Boba Fett (Droids)

Star Wars: Boba Fett (Droids)
Zdroj: retrozap.com

Svet Star Wars nie je vo sfére Funko Pop figúrkou žiadnou novinkou – A postavu Boba Fetta vám asi predstavovať nemusíme. Tento určitý exemplár však nepochádza z filmu, ale z televízneho seriálu Droids (Ktorý sa zameriaval na dobrodružstvá C-3PO a R2-D2). Taktiež ich bolo vyrobených iba 480, zatiaľ čo sa ceny v aukciách pohybovali od 350-550€. Jeho suma sa tak pohybuje niekde medzi týmito dvoma číslami!

Aladdin: Genie (Metallic)

Aladdin: Genie (Metallic)
Zdroj: coleka.com

Dnes už zosnulý herec Robin Williams kedysi narozprával postavu Džina do legendárnej Disneyovky Aladin. Zároveň, metalické verzie figúrok bývajú vždy drahšie a výnimkou nie je ani náš Džin. Ten zmizol z poličiek San Dieho Comic Conu ešte v roku 2013! Jeho cena sa odhaduje na cca 600€, no dokážete ho zohnať oveľa lacnejšie. Stačí ísť na eBay a začať poriadne vyjednávať! Kúpiť si ho tak určite môžete aj pod 400€.

DC: Batgirl (Metallic)

DC: Batgirl (Metallic)
Zdroj: coleka.com

Ďalšia metalická figúrka a ďalšia vysoká cena. Medzi najvzácnejšie kúsky zo sveta DC Universe patrí práve Batgirl, ktorú by chcel vlastniť každý fanúšik a zberateľ. Väčšinou sa všetci trhajú za limitovanými edíciami Batmana, no v tomto prípade jasne vedie jeho ženská verzia. A to dokonca ani nemusela byť vydaná na Comic Cone. Minulý rok sa jeden kúsok predal za neuveriteľných 990€, no teraz ju nájdete aj pod 850€. Slušná suma, nie?

Game of Thrones: Ned Stark (Headless)

Game of Thrones: Ned Stark (Headless)
Zdroj: coleka.com

Osobne môj najobľúbenejší kúsok z celého zoznamu. Tu sa taktiež blížime k enormným sumám, ktoré by ste za postavičku pravdepodobne nehodlali zaplatiť. Bezhlavý Ned Stark zo seriálu Game of Thrones taktiež pochádza zo San Diego Comic Conu 2013, kedy majú originálne verzie na krabičke nálepku z akcie. Táto figúrka sa totižto pred nejakým časom pohybovala na hranici 1000€. Nechcete investovať peniaze do kusu plastu?

Toy Story 3: Lotso (Flocked)

Toy Story 3: Lotso (Flocked)
Zdroj: coleka.com

Animák Toy Story 3 nádherne ukončil jednu trilógiu, pri ktorej mnoho z nás vyrastalo. Ďalšou vzácnou postavičkou na našom zozname je podlý macko Lotso, ktorý má dve verzie. Jednu štandardnú (okolo 120€) a jednu „chlpatú„. Tá samozrejme nahrádza obyčajný plast. Pripravte si peňaženky, cena chlpatého macka dokáže prevyšovať aj 1100€. Aj pre tých najväčších zberateľov je však veľmi ťažko dostupná!

DC: Green Lantern (Glow in the Dark)

Green Lantern (Glow in the Dark)
Zdroj: coleka.com

Písal sa rok 2010 a na akcii San Diego Comic Con sa objavila figúrka, ktorá svietila v tme. Nie je ním nikto iný, ako Green Lantern z DC Universe! Jeho obrovská suma sa dokázala vyšplhať až na neuveriteľných 1400€! Preboha, kto by za takú sumu kúpil figúrku?? Každopádne, na celej planéte bolo vyrobených iba 240 kúskov, takže sa jeho suma dá plne chápať. Je však rovnako vtipná, ako film s Ryanom Reynoldsom!

Dragonball Z: Planet Arlia Vegeta

Dragonball Z: Planet Arlia Vegeta 
Zdroj: coleka.com

Ide do tuhého! Na bronzovom mieste sa totižto umiestnil Vegeta – Nie, nie tá od Podravky. Tohto Vegetu pozná snáď každý fanúšik anime Dragonball Z. Z tejto série je neuveriteľne veľa figúrok (prevažne Goku), no jedna vystupuje z davu. Tá bola distribuovaná exkluzívne na New York Comic Cone a na Toy Tokyu v roku 2014. Na internete sa pohybuje veľa falošných verzii, lebo cena tej pravej sa dokázala vyšplhať až na 1780€!

Star Wars: Darth Maul (Holographic)

Star Wars: Darth Maul (Holographic)
Zdroj: funko.wikia.com

Na druhom mieste sa umiestnil ďalší exemplár zo ságy Star Wars. Ide o hologramovú verziu postavy Dartha Maula, ktorá zároveň aj svieti v tme. Zatiaľ čo sa Maul ukázal vo filme „Skrytá hrozba“ ešte späť v roku 1999, táto figúrka sa do sveta dostala až v roku 2012. Ako inak, stalo sa tak na akcii San Diego Comic Con. Jeho poškodené verzie sa na eBay predávali za viac ako 2050€. Viete si predstaviť, čo by stál neporušený?

Disney’s Dumbo (Clown)

Disney’s Dumbo (Clown)
Zdroj: Pinterest.com

Na prvom mieste sa umiestnila figúrka, ktorá kedysi stála iba 10€. Dnes však špeciálnu „klaun“ edíciu Dumba od Disneyho nenájdete tak ľahko. Ak vôbec. Späť v roku 2013 ich bolo totižto vyrobených iba 48. Na predaj ich tak uvidíme len veľmi ťažko. Keď už sa však na eBay pred nejakým časom našla, predávali ju za enormných 5700€. Za takú sumu si môžete kúpiť slušné, ojazdené auto. Alebo chcete radšej platovú figúrku?

Do komentárov sa nám pochváľte, koľko máte Funko Pop figúrok doma!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -