Zbohom, Avengers: Endgame? Čoskoro možno spoznáme nový najzárobkovejší film všetkých čias

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Rok 2019 bol dejiskom historického momentu v brandži kinematografie. Blockbuster Avengers: Endgame bol korunovaný za najzárobkovejší film všetkých čias. Celosvetový zisk predstavuje neuveriteľných 2,798 miliárd amerických dolárov, čím dokázal, že naozaj žijeme v zlatej ére komiksových filmov. S produkčným rozpočtom takmer 400 miliónov dolárov je tiež jedným z najdrahších filmov, avšak presné číslo známe nie je.

Z trónu kasových trhákov zhodil digitálne majstrovské dielo režiséra Jamesa Camerona. Snímka Avatar si prvenstvo držala od roku 2010, kedy sa po 41 dňoch od vydania stala najzárobkovejším filmom v histórii. So sumou 2,79 miliárd amerických dolárov sa však nachádza v tesnom závese za Avengers: Endgame. Epické finále komiksovej ságy by malo zbystriť pozornosť.

Avatar a séria Avengers sa vracajú do kín. Dokážu zachrániť kiná v Číne?
Zdroj: thenewspocket.com

(Staro)nový najzárobkovejší film?

Na pokračovanie Avatara čakáme 12 rokov. A budeme čakať ešte o niečo dlhšie, pretože Avatar 2 príde do kín 16. decembra 2022 po početných odkladoch. Cameron si je istý, že návrat na planétu Pandora dokáže Endgame pokoriť. My síce zastávame opačný názor, ale tým skutočným protivníkom je pôvodný film z roku 2009, ktorý si plánuje vybojovať späť svoj nárok na trón.

Očakávali sme, že sa tak stane pred premiérou pokračovania, kedy vrátia do kín aj prvý film. Avšak ako blesk z jasného neba sa Avatar vracia do kín v Číne, k čomu nebol udaný žiaden adekvátny dôvod. Ak Cameronov sci-fi epos zarobí v čínskom box office 7,4 milióna dolárov, opäť sa stane historicky najzárobkovejším filmom.

Zarobí dlho očakávaný film Avatar 2 viac ako Avengers: Endgame?
Zdroj: screenrant.com

Táto udalosť by mala oveľa väčšiu váhu ešte dva roky dozadu. Dnes sú totiž oba filmy vlastnené myšiakom Disney po tom, čo v roku 2019 odkúpili štúdio 20th Century Fox. Takže či ostane na tróne Endgame, alebo ho zhodí Avatar, v oboch prípadoch bude víťazom Disney. V čase vydania článku vyzerá prvá desiatka nasledovne:

  1. Avengers: Endgame (2,798 miliárd USD)
  2. Avatar (2,79 miliárd USD)
  3. Titanic (2,195 miliárd USD)
  4. Star Wars: Sila sa prebúdza (2,066 miliárd USD)
  5. Avengers: Infinity War (2,048 miliárd USD)
  6. Jurský svet (1,67 miliárd USD)
  7. Leví kráľ (2019) (1,657 miliárd USD)
  8. Avengers (1,519 miliárd USD)
  9. Rýchlo a zbesilo 7 (1,516 miliárd USD)
  10. Ľadové kráľovstvo 2 (1,5 miliárd USD)

Myslíte si, že neočakávaný návrat do kín v Číne dokáže navrátiť Avatarovi prvé miesto? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: slashfilm.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -