Naozaj ninjovia vymreli v našej pop kultúre? Toto sú tí najznámejší!

Nenechajte si ujsť

Najznámejší ninjovia pop kultúry

Boli časy, kedy boli najznámejší ninjovia pop kultúry naozaj všade. Komiksy, filmy, anime, manga, hry či seriály. Dalo sa povedať, že svet bol doslova posadnutý. Ako to zvykne bývať, čas a záujem býva krutý. Alebo je to úplne inak?

Najznámejší ninjovia pop kultúry
Zdroj: collider.com

Najslávnejší Ninja, ktorý nevie žiadne bojové umenie?

Staršia generácia sa zoznámila s ninjami príchodom VHS a videopožičovne. Do nich vletel ako uragán film s názvom Americký Ninja. A okamžite sme ako deti pobehovali v čiernych šušťákoch a strašili rodičov zo stromov.

Hlavnú úlohu dostal Michael Dudikoff (Chuck Norris nestíhal), ktorý pred nakrúcaním nevedel žiadne bojové umenie. To však nezabránilo, aby sa z filmu stal obrovský hit a z Michaela akčná hviezda. Zahral si ninju ešte aspoň v 150 pokračovaniach. Dnes je film síce B-čko a skôr sa pri ňom zasmejete, ale ninja mánia nejako musela začať.

A vrece s ninjami sa roztrhlo…

Tento žáner bol vo filmoch veľmi obľúbený. Dal sa lacno nakrútiť, stačilo dať hocičo cez hlavu, trošku filmového kečupu a šlo sa. Je pravdou, že kvalitnejších filmov s ninjami veľa nevznikalo. Bolo to aj tým, že ninja býval skoro vždy ako záporná postava.

Doma v Japonsku bolo nakrútených nespočetne filmov tiež, avšak, ne-ázijské publikum si k týmto filmom hľadalo cestu dlhšie.

Zdroj: Amazon.com
Zdroj: Amazon.com
Zdroj: Amazon.com

Blind Fury – slepý ninja

Vo filme inšpirovanom slávnym japonským Zatoichim, si zahral slepého veterána z Vietnamu Rutger Hauer. Ten sa vrátil domov do USA, aby pomohol ochrániť syna svojho spolubojovníka.

Vo filme je aj dosť humoru, ktorý nie vždy funguje, ale kvôli tomu film neodporúčam. Odporúčam ho hlavne kvôli súbojom. Ale áno, je skôr samuraj, ale kto to vtedy decku vysvetlil…

https://www.youtube.com/watch?v=rgnlJ38ntQw

Ninja 1 a 2 (2009, 2013)

Scott Adkins je kopacia super mašina. Preslávil sa hlavne vďaka úlohe Yuriho Boyku v sérii Undisputed. V nej si skvelo sadol s režisérom Isaacom Florentinom a bola iba otázka času, kedy nakrútia akčný film aj s ninjami.

Ninja Assassin (2009)

Tento film mohol byť niečo úžasné. Mal skvelého hlavného protagonistu v spevákovi Rainovi, ktorý sa zmenil z pop idola na vymakané zabijacké monštrum. Avšak, mal smolu na filmového rutinéra Jamesa McTeiguea, ktorý akciu proste nevie nakrútiť.

Všetko bolo skoro natočené v tme, zbesilo sa strihalo, a to nikdy akcii nepomôže. Napriek tomu film odporúčam, nielen kvôli krvavému R-ratingu, ale práve hlavnej postave, ktorá šlo na dno svojich síl. Aj preto vám tu nedám trailer, ale jeho tréning. Keby tak mal šťastie na kvalitnejšieho režiséra…

The Warriors Way (2010)

Toto je skôr kórejský ninja, a ako bonus, zmixovaný s westernom. Vizuálne nádherný akčný film, ktorý trpí svojským dejom/nedejom, ale o to viac je krvavý, špinavý a príjemne zahraný.

Azumi (2003)

Súboje neboli nikdy tak sexy. Japonci svoju akciu ovládajú a možno vás prekvapím… Dej filmu je skvelý tiež. Je to aj tým, že je podľa milovanej manga predlohy. K tomu film zrežíroval Rjúhei Kitamura. Ten sa krvi a akcie nebojí.

Ninja korytnačky

Korytnačky vznikli ako drsný komiks, ktorý mal iba parodovať. Nikto však nečakal, akým kultom sa stanú. Aj preto sa od krvi a drsnosti čo najskôr upustilo. Predsa sa musí zarábať na hračkách.

Netrvalo dlho a prišli animáky, filmy, seriály. Dáme si tu trailer na prvý film (1990), ktorý mal ešte svoje „ninja“ čaro. Tie novšie by si mali slovo ninja z názvu vyškrnúť, veď tam boli iba mlátiaci sa mutanti.

Našťastie tu máme a vždy budeme mať anime

V ňom sa tvorcovia nemusia báť brutality, keďže anime nie je iba pre deti! Režiséri sa vybláznili neskutočne a vzniklo množstvo úžasných anime filmov či seriálov. A potom sa objavil Naruto. On a jeho ninjovia z Konohy znova prinavrátili záujem, ktorý bude trvať veľmi dlho.

Ninja Scroll – film (1993)

Dnes už doslova kultové anime plné erotiky a zvrátenosti. Hlavy a končatiny, tie lietajú z jednej strany na druhú v nádhernej kresbe a animácii, ktorá dokáže očariť aj o skoro 30 rokov neskôr. Toto musíte vidieť.

Naruto: Shippuuden – TV seriál

Druhá séria Naruta pritlačila na pílu. Začalo sa umierať a žiadna postava to nemala isté. Nebyť častých „fillerov“ (časti, ktoré vznikli, kým manga dobehne anime), boli by ninjovia z Konohy ešte obľúbenejší.

Basilisk – TV seriál

Basilisk: The Kouga Ninja Scrolls je japonský anime seriál podľa mangy, ktorá vychdzala z románu The Kouga Ninja Scrolls. Tú napísal v roku 1958 Futaro Yamada.

Samotné anime sa na prvý pohľad môže zdať ako japonská varianta Rómea a Júlie s množstvom mŕtvych (v každej z 24 epizód niekto umrie). Tento seriál napriek tomu nie je iba ninja vyvražďovačka.

Batman Ninja – film

Áno dobre čítate, aj Batman dostal svoju šialenú anime verziu. Ocitne sa vo feudálnom (stredovekom) Japonsku a nič nie je, ako by malo byť.

Afro samuraj – TV seriál

Afro je síce samuraj, ale ide po ňom toľko úžasných ninjov, že to proste musíte vidieť. K tomu bombastický soundtrack od člena Wu Tang Clanu (RZA), hlas hlavnému hrdinovi prepožičal sám Samuel L. Jackson a epický zážitok môže začať.

Blood Reign: Curse of the Yoma – mini séria

Jedno z málo anime, ktoré má označenie horor. A to si doslova zaslúži. Tvorcovia neskĺzli k jednoduchému „nakreslime monštrum a bude to horor“, ale rozhodli sa ísť skôr prostriedkami hraného filmu. Pomalé stupňovanie napätia aj v nedôležitých scénach, premyslený príbeh, úžasná hudba…

Ninjovia v hrách

Keď už bolo ticho vo filmovom svete, alebo dokonca aj v tom anime, rachot, krv a smrť bola vždy v hrách. Koľko z nich ste hrali?

Metal Gear Rising: Revengeance

Cyborg ninja Raiden bol jednou z najzaujímavejších postáv v hernej sérii Metal Gear Solid. Vždy, keď sa v nej objavil, šlo o vizuálny zážitok. Bol fanúšikmi natoľko milovaný, že dostal svoju vlastnú sekanicu.

Shadow Warrior 2

Hra v FPS (first person shooter) s ninjami? Och, áno. Hra ktorá mixuje všetky možnosti ninjov a ich ninjutsu. Preskúmate v nej futuristické mestá, ale aj tiché feudálne Japonsko. A k tomu zabíjate a zabíjate a…

Shinobido: Way of the Ninja

Hra, ktorá pripomína slávnejšiu hru Tenchu. Ide si však svojou rozsekanou cestou a nebránil by som sa, keby tento titul z PS2 prerobili aj na novšie konzoly.

Ninja Gaiden

Jedna z najťažších herných sérii vôbec. Zomriete toľko kráť, že budeme mať chuť rozbiť všetko okolo seba. Len pravý ninja drtič dokáže túto hru prejsť, len či aj bez psychickej ujmy.

Mini Ninjas

V hre si môžete zahrať až za 6 ninjov, a každý z nich má svoje unikátne schopnosti. Takže hra tak ľahko neomrzí.

Tenchu: Stealth Assassins

Tenchu je jedna z prvých hier, ktorá začala používať takzvaný stealth (plíženie) ako hlavnú dominantu hrania.

Ninjovia z bojových hier

Najznámejší ninjovia pop kultúry sa prominentne objavujú aj v tomto žánri hier. Nesmieme teda zabudnúť ani na nich!

Scorpion alebo Sub-Zero z Mortal Kombatu

Najbrutálnejší a najobľúbenejší ninjovia z hry. Síce je v Mortale viac ninjov (Reptile, Noob Saibot, cyborgovia Cyrax a Sektor), ale nikto z nich nepreslávil svojimi fatalitami hru ako práve títo dvaja.

Raven z Tekkena

Najťažšie ovládajúca sa postava z Tekkena. Zaručene si ju nikto proti vám dvakrát po sebe nedá. Avšak, ak trošku potrénujete a naučíte sa kombá, tak porazíte kohokoľvek a s krvavou noblesou.

Taki zo Soul Calibur 6

Soul Calibur volajú aj Tekken so zbraňami. A čo by to bola za bojovka bez poriadneho ninju s perfektným ninjutsu? A tie prsia zabíjajú asi tiež…

Najznámejší ninjovia pop kultúry – Takže, nakoniec sú ninjovia stále okolo nás. Chceli ste byť aj vy v detstve ninjom? Máte svojho obľúbeného? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: imgur.com, screenrant.com, pcgamesn.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -