Plač, hanba či alergia! Tieto scény boli pre hercov extrémne náročné

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Možno sa vám zdá, že nakrúcanie filmov alebo seriálov je hračka. Predsa len máte na pľaci mnoho ľudí, ktorí sa o vás starajú a podobne. V skutočnosti je to však pre hercov nesmierne namáhavé. Hlavne ak ide o scény, ktoré si žiadajú nahotu, krik či umieranie. Dnes vám preto ukážeme extrémne náročné scény, ktoré slávni herci museli natočiť.

Náročné scény vo filmoch a seriáloch

1. Bryan Cranston v seriáli Breaking Bad (2008-2013)

náročné scény
Zdroj: quora.com

V kultovom seriáli Breaking Bad by ste našli mnoho vážnych až nepríjemných scén. A medzi tie „najhoršie“ patrí scéna, v ktorej na predávkovanie zomrie priateľka postavy Jesseho Pinkmana. Ten bol obchodným partnerom Waltera Whitea a.k.a. Heisenberga. Jesseho priateľka menom Jane mala na Jesseho obrovský vplyv. Takisto s ním brala drogy v jeho byte a nútila Jesseho, aby sa na všetko vykašľal a odišiel s ňou niekam preč. To však Walt nemohol dovoliť. Raz v noci sa vlámal do Jesseho bytu a videl ich oboch, ako spia na posteli. Jane sa zrazu začala dusiť a z úst jej začala tiecť pena. Walter vedel, čo má robiť a aj sa na to chystal, ale hneď si uvedomil, že sa potrebuje Jane zbaviť.

Nechal ju teda tak, avšak jeho svedomie sa napokon ozvalo. Walter sa rozplakal, ale rovnako to prežíval aj herec Bryan Cranston. Ten si totiž uvedomil, že by to mohla byť jeho dcéra. Sám priznáva, že z celého seriálu bola táto scéna pre neho tá najťažšia.

2. Margot Robbie vo filme Jednotka Samovrahov (2016)

náročné scény
Zdroj: whatculture.com

Zahrať si v úspešnom komiksovom filme znamená, že isté veci musíte prekonať. A to platí aj pre Margot Robbie. Okrem toho, že jej nevyhovoval kostým, veľmi ťažko niesla aj to, keď jej povedali, že musí skočiť do nádrže s chemikáliami. Samozrejme, že sa bála toho skoku, lenže všetky tie akože chemikálie sa jej dostali do očí, do vlasov, do nosa a do uší.

3. Natalie Portman a Mila Kunis vo filme Čierna labuť (2010)

náročné scény
Zdroj: quora.com

Natalie Portman získala Oscara za svoj výkon vo filme Čierna labuť. Nakrúcanie bolo samo o sebe veľmi náročné. Príprava na film zahŕňala hodiny cvičenia baletu, chudnutia a fyzického tréningu. Podmienkou však bolo aj to, že Natalie natočí spolu s jej hereckou kolegyňou Milou Kunis erotickú scénu. Príjemné to nebolo ani pre jednu či druhú herečku. Obe sú totiž skvelé priateľky a takéto nakrúcanie pre nich bolo prinajmenšom nepríjemné.

4. Kate Winslet vo filme Titanic (1997)

Titanic
Zdroj: popsugar.com

Dodnes ťaží Kate Winslet zo slávy, ktorú získala vďaka filmu Titanic. Nakrúcanie jedného z najúspešnejších filmov na svete si však vyžiadalo svoju daň. Určite si všetci spomínate na pikantnú scénu, v ktorej Jack maľuje nahú Rose. Táto scéna sa stala tak ikonickou, že fanúšikovia dodnes dávajú Kate fotku z tejto scény na podpis. To však Kate vždy odmieta, pretože je to už žena v strednom veku, ktorá je taktiež matkou.

5. Sharon Stone vo filme Základný inštinkt (1992)

Sharon Stone
Zdroj: faroutmagazine.co.uk

Len máloktorý film je známy predovšetkým kvôli jednej scéne. Medzi takéto filmy však patrí triler Základný inštinkt s Michaelom Douglasom a Sharon Stone. Hovoríme o scéne, v ktorej si Sharon prekríži nohy. Na sebe má krátke šaty, pričom policajti, ktorí ju vypočúvajú vidia, že nemá spodné prádlo. Samotná Sharon netušila, ako bude scéna vyzerať. Režisér jej sľúbil, že diváci nič neuvidia. Diváci však toho videli dosť a samotný režisér dostal od Sharon priamo na premiére facku.

6. Josh Brolin vo filme Avengers: Infinity War (2018)

Avengers
Zdroj: fandomwire.com

Nie každý film sa nakrúca lineárnym systémom. Scéna, ktorá vo filme nasleduje ako druhá, mohla byť pre hercov pokojne tou poslednou na pľaci. To je aj prípad Josha Brolina vo filme Avengers: Infinity War. Pre herca bolo ťažké akceptovať scénu, v ktorej jeho postava Thanos zabíja Lokiho. Nielenže túto scénu museli herci točiť mnohokrát, za ten čas sa tiež spriatelili a pre Josha to bolo naozaj nepríjemné.

7. Brie Larson vo filme Captain Marvel (2019)

Captain Marvel
Zdroj: youtube.com

Brie Larson si taktiež prežila svoje pri nakrúcaní filmu zo série MCU. Obľúbená herečka má totiž alergiu na mačky. Ako si ale spomínate, mačka hrá v tomto filme pomerne podstatnú rolu. Brie pri nakrúcaní brala denne niekoľko liekov, aby potlačila svoju alergiu, ale bolo to pre ňu skutočne náročné.

Toto sú náročné scény vo filmoch či seriáloch, s ktorými sa herci popasovali. Ktorá scéna bola podľa vás najnáročnejšia?

Zdroj: opera.news, movieweb.com, thethings.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -