TOP 10 – Naruto filmy zoradené od najhoršieho po najlepší

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Naruto filmy

Po úspechu mangy a anime sa začali vyrábať aj Naruto filmy. Vďaka filmom sme videli rôzne príbehy, ktoré by nesedeli do konceptu seriálu, keby boli rozdelené medzi epizódy. Ktoré filmy sú však najlepšie? Prinášame vám Naruto filmy zoradené od najhoršieho po najlepší podľa hodnotení fanúšikov.

Jeden film, Boruto: Naruto Next Generations, sa do tohto rebríčka nedostal. Aj keď súvisí s Narutom a svetom ninjov, je to film už zo série Boruto, teda pokračovania, ktoré sa nezameriava na Naruta. My sme sa pozreli iba na tie, ktoré rozprávajú príbehy o Narutovi a jeho priateľoch.

10. Naruto the Movie: Guardians of the Crescent Moon Kingdom

Guardians of the Crescent Moon Kingdom
Zdroj: ravepad.com

Tretí Naruto film vznikol približne vtedy, keď aj epizóda 200 v originálnom Narutovi. Naruto, Sakura, Kakashi a Rock Lee boli vyslaní na misiu, v ktorej museli doprevádzať syna kráľa. Aj keď misia vyzerala ľahko, objavili sa komplikácie (ako je už pre Naruta zvykom).

Tento film by mohol byť fillerom seriálu, avšak vyskytuje sa v ňom kráľovstvo, ktoré už v seriáli nevidíme. Naruto v ňom taktiež použije špeciálny Rasengan, ktorý v seriáli neovláda.

9. Naruto the Movie: Legend of the Stone of Gelel

Legend of the Stone of Gelel
Zdroj: netflix.com

Tak ako väčšina skorších Naruto filmov, aj tento sa zaoberal príbehmi a mytológiou, ktoré sa v Naruto seriáli nikdy neobjavili. Vo filme sa tím zložený z Naruta, Sakury a Shikamara pokúšal vrátiť stratenú fretku do dediny, z ktorej pochádzala. Veci však nešli vôbec podľa plánov.

Tím sa ocitol v strede konfliktu medzi vojakmi a cestovateľmi v karavanoch. Objavili sa aj Gaara a ľudia z Piesočnej dediny, ktorí bojovali proti vojakom. Film sa zaoberal tajomným kameňom a stratenou civilizáciou, o ktorej sme však už nikdy nič viac nepočuli.

8. Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow

Ninja Clash in the Land of Snow
Zdroj: netflix.com

Tím 7 zložený z Naruta, Sakury a Sasukeho dostali úlohu ochrániť princeznú pri jej návrate na kráľovstvo. Trik bol však v tom, že sa nevracala domov pre to, aby vládla. Yukie bola herečka, o ktorú prevzal starostlivosť jej strýko, keď bola malá. Do kráľovstva sa vracia natáčať film.

Zaujímavé na tomto filme je, že je posadený do modernej doby. Tím 7 začína film tým, že spolu dívajú na film. Vo filme sa objavujú aj autá, ktoré sme dovtedy v Narutovi nevideli.

7. Naruto Shippuden the Movie

Naruto Shippuden the Movie
Zdroj: pinterest.de

Tento film obsahuje veľa fanúšikmi obľúbených postáv. Aj keď sa zameriaval na jeden tím zložený z Naruta, Sakury, Rock Leeho a Nejiho, objavilo sa veľa ďalších postáv, hlavne v bojových a akčných scénach. Dokonca aj Temari, ktorá sa v Shippudene objavovala zo začiatku veľmi málo. Tak ako v predošlých filmoch, aj tento sa zaoberal témami, ku ktorým sa seriál už nevrátil.

6. Naruto Shippuden the Movie: Bonds

Naruto Shippuden The Movie Bonds
Zdroj: screenrant.com

Na rozdiel od veľa ostatných Naruto filmov, z ktorých by sa mohli ľahko stať fillery, tento prispel k príbehu seriálu. Naruto, Sakura a Hinata sprevádzajú mladého ninju a jeho senseia do ich dediny. Cesty sa im však skrížia so Sasukem, ktorý plní misiu pre Orochimara.

Sasuke cestuje do rovnakej dediny aby získal informácie o reinkarnácii pre Orochimara. Práve tieto informácie Sasukemu následne pomáhajú v seriáli. Naruto a Sasuke sa musia spojiť, aby spoločne mohli čeliť nepriateľovi, ktorého v dedine stretnú.

5. Naruto Shippuden the Movie: The Lost Tower

Naruto Shippuden the Movie The Lost Tower
Zdroj: netflix.com

Tento film sa veľmi nedá zaradiť do časovej osy Narutovho sveta. Napriek tomu je veľmi zaujímavé ho sledovať. Väčšina udalostí sa odohrá 20 rokov pred seriálom. Keď boli Naruto, Sakura, Sai a Yamato poslaní zastaviť zlého ninju, nič nešlo tak, ako plánovali.

Yamato a Naruto sa dostali do techniky, do ktorej ich ninja uväznil. V nej sa vracali v čase. Vďaka tomu však dokázali ninju poraziť a Naruto mal možnosť bojovať po boku svojho otca.

4. Naruto Shippuden the Movie: The Will of Fire

Naruto Shippuden the Movie The Will of Fire
Zdroj: movies.supertran.net

Kakashiho myseľ ovládol iný ninja pomocou techniky. Naruto a Sakura sa mu rozhodnú ísť na pomoc. Bohužiaľ, Kakashi už pred tým požiadal Tsunade, aby naňho uvalila techniku, ktorá ho zabije, pokiaľ sa dostane pod moc iného ninju.

Shikamaru je jediný, ktorý o tomto fakte vedel, a tak bol vyslaný zastaviť Naruta a Sakuru. Vo filme vidíme spoluprácu všetkých tímov pri pomoci Narutovi a Sakure.

3. Naruto Shippuden the Movie: Blood Prison

Naruto Shippuden the Movie Blood Prison
Zdroj: friedplantains.com

Krvavé väzenie je veľmi temné miesto, dokonca aj na Narutove pomery. Preto je trošku zvláštne, že by tam poslali práve teenagera. Naruto však nikdy nehral podľa predpísaných pravidiel.

Naruto sa stane súčasťou atentátu na Raikageho, kvôli čomu skončí vo väzení. Nesprával sa však ako obyčajný väzeň. Namiesto toho neustále bojoval proti autoritám, pretože si uvedomoval, že niečo nie je v poriadku.

2. The Last: Naruto the Movie

The Last Naruto the Movie 
Zdroj: imdb.com

Tento film je pre seriál Naruto veľmi špeciálny. Aj keď pri ostatných filmoch môžeme iba hádať, kam by sme ich v seriáli zaradili, tento film bol súčasťou mangy. Vo filme sa tím zložený z Naruta, Sakury, Saia, Shikamara a Hinaty vyberie na misiu zachrániť svet.

Táto misia započala milostný príbeh medzi Narutom a Hinatou, a tak sa mnoho fanúšikov konečne dočkalo aj trochu lásky medzi postavami. Aj keď Hinata milovala Naruta už od detstva a obdivovala jeho silu a odvahu, Naruto sa až v tomto filme začne zaoberať jeho citmi voči nej.

1. Road to Ninja: Naruto the Movie

Road to Ninja Naruto the Movie
Zdroj: imdb.com

Pre fanúšikov, ktorí milujú zmeny vo vesmíroch filmov a seriálov je tento film ako stvorený. Vo filme je totiž všetko inak, než to poznáme zo seriálu. Sakura a Naruto sú zachytení v technike Genjutsu, v ktorej bol Sakurin otec štvrtý Hokage namiesto Narutovho otca.

Výsledkom bolo, že Sakura mala slobodu, po ktorej celý život túžila a Naruto mal svojich rodičov. Toto nebola jediná zmena, ktorá vo filme nastala. Film je veľmi zaujímavý a ponúka novú perspektívu na Narutov svet.

Ktoré Naruto filmy máte najradšej vy? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -