Dočkali sme sa! Naruto a Sasuke proti sebe stoja v ich finálnom súboji

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Batman vs Superman? Captain America vs Iron Man? Batman vs Joker? Nie. Nadišiel ten moment, posledný boj medzi najväčšími rivalmi série. Bojovať sme ich už videli veľa krát, no na ich posledný boj čakal snáď každý. Naruto a Sasuke si to „rozdali“ v ich poslednom spoločnom boji. Na tento súboj čakal každý fanúšik Naruta, no okrem radosti z neho zažívame aj smútok. Toto obľúbené anime pomaly ale isto končí. Pozrime sa teda na to, ako ich finálny súboj skončil. Tento článok bude obsahovať spoilery, takže čítajte na Vaše vlastné riziko. 

Sasuke vs Naruto
Sasuke vs Naruto

Prečo vedú Naruto a Sasuke svoj finálny boj?

Ešte pred týmto súbojom to vyzeralo tak, že Naruto a Sasuke sú znovu kamaráti a budú spolupracovať. Porazili spolu najväčších nepriateľov ako Madaru alebo Kaguyu. No opak je pravdou, a sme zase na začiatku. Sasuke si znovu rozmyslel, že chce Naruta zabiť. Pýtate sa prečo? Sasukeho zase popadla emácka nálada (nestalo sa to po prvý krát), a Naruta sa chce zbaviť kvôli pár dôvodom. Hlavne sa chce stať Hokagem, chce riadiť všetky vesnice pomocou svojej nenávisti ktorú v sebe drží. Chce zabudnúť na všetko. Na Itachiho, no aj na Naruta. Jediný spôsob ako na neho zabudnúť je zabitím ho. Je to jeho jediný kamarát, a práve preto nemôže byť v jeho živote. Typický Sasuke, však? Naruto však Sasukeho zabiť nechce, a dobre vie, že Hokagem sa stať nemôže.

Sasuke si stojí za svojim názorom, že Itachi bol „najlepším hokagem“. Pochopil, prečo Itachi celý život žil ako kriminálnik len preto, aby ochránil svoju vesnicu. No Itachi aj Neji vedeli, že Naruto je jediný, kto dokáže vesnicu zachrániť pred totálnym zničením, keby sa Sasuke stal Kagem. Sasuke chce všetkú nenávisť sveta zobrať na seba, a tak ho riadiť.

Kurama Mode
Kurama Mode

Pozrime sa na to, aký bol ich posledný súboj

Kde si to teda posledný krát „rozdajú“? No kde inde, než vo Valley of the End. Tam sa totižto konal aj ich naznámejší súboj. Obaja protivníci majú skoro neobmedzenú moc od Hagoroma, a neboja sa ju využiť. Naruto sa však trochu krotí, Sasukeho zabiť nechce. Jeden má silu líšky, druhý zas Sharingan a Rinnegan. Najlepšia časť boja bol Naruto v Kurama móde proti Sasukemu v Susanoo. Po tom, čo sa udeje úžasný a dychberúci boj plný flashbackov, obaja už nemajú dostatok chakry a energie. A tak sa obrovský súboj premení na barovú bitku. Ako je každému jasné, víťaza v tomto súboji nenájdeme. Ako inak, zakončia to krásnym kombom, a tým je známy Rasengan vs Chidori. Ako to celé dopadlo, uvidíme v nasledujúcom dieli.

Susanoo vs Kurama
Susanoo vs Kurama

Celý súboj sa delí na dva diely, a to Naruto Shippudden 476 a 477. Pre toho kto je veľmi lenivý a zaujíma ho iba súboj bez backstory, prikladám nádherné AMV (Animated Music Video) súboja. Pre neznalcov, je to krátky zostrih boja s hudbou miesto originálneho audia. Každopádne, radíme Vám si pozrieť oba diely, aby ste neprišli o úžasné flashbacky a emotívne momenty.

Páčil sa Vám tento boj, na ktorý ste tak dlho čakali? A komu ste držali palce? Vaše názory nám môžete dať vedieť do komentárov! Arigato!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -