Ako bude prebiehať Avengers: Endgame? Toto sú teórie našich redaktorov!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vitajte pri našej ceste k Avengers: Endgame! Do premiéry, ktorá sa bude konať 25. apríla, vám každodenne prinesieme špeciálny článok s Marvel tematikou, ktorými budeme odpočítavať dni do vydania filmu. Toto je jeden z nich – tak teda poďme na to!

Ako bude prebiehať Avengers: Endgame?

Najočakávanejší film desaťročia sa blíži a vďaka skvelému marketingu zo strany štúdia Marvel, nikto nemôže s istotou povedať, že vie, o čom Avengers: Endgame vlastne bude. Keďže sme tu ale mnohí v redakcii obrovskí fanúšikovia tejto série, predsa len sme sa rozhodli vám podať naše vlastné teórie o tom, ako bude tento film asi vyzerať a čo sa v ňom podľa nás stane. Samozrejme, každý z nás má vlastný názor, takže je len na vás, ku ktorej teórii sa prikloníte.

Teória podľa Adama

Captain America, Thor, Hulk, Black Widow, War Machine a Rocket Raccoon sledujú straty na Zemi a sú bezradní. Medzitým im príde na pomoc Captain Marvel, ktorú na konci Infinity War zavolal Nick Fury. Iron Man a Nebula sa zatiaľ dostanú blízko planéty Zem a odtiaľ ich príde zachrániť Pepper Potts v Rescue armore. Captain Marvel sa bude cítiť príliš sebavedomo a zoberie všetkých živých Avengerov ku samotnému Thanosovi. Príde prvý veľký súboj, ktorý Avengers prehrajú a niektorí z nich aj zomrú (vrátane Captaina Americu). Po troch rokoch od udalostí Infinity War sa na Zem vráti aj Ant-Man.

Ten príde za (opäť) bezradnými Avengers a vysvetlí im, že tri roky strávil v Quantum Realm. Spolu s Tonym Starkom sa prostredníctvom Quantum Realm vrátia do minulosti naverbovať všetkých mŕtvych Avengerov, ktorí zomreli v poslednom súboji s Thanosom. Zároveň v minulosti zozbierajú všetky Kamene nekonečna skôr, ako sa k nim dostane Šialený Titán. Finálny súboj s Thanosom sa bude odohrávať počas udalostí filmu The Avengers a k nepripravenému Thanosovi sa dostanú cez červiu dieru v oblohe. Captain America si dá na ruku plnú Infinity Gauntlet a zvráti Thanosove lusknutie, čím vráti aj postavy, ktoré sa v Infinity War rozplynuli.

avengers
Zdroj: comicbookmovie.com

Captain America sa týmto pádom obetuje, pretože plnú silu rukavice Infinity Gauntlet nedokáže prežiť. Nasleduje súboj úplne všetkých hrdinov proti Thanosovi, pričom pár z nich tentokrát navždy zomrie. Spoločnými silami však Thanosa dostanú na kolená a jeho posledné slová oznámia hrdinom, že sa celý čas snažil zastaviť vyššiu hrozbu. Thanos umiera a hrdinovia sa vracajú na Zem. Prvá potitulková scéna sa zameria na Thora, ktorý sa lúči s kolegami a spolu s Valkyie idú zakladať nový Asgard. V druhej potitulkovej scéne uvidíme strieborný záblesk na oblohe, ktorý bude naznačovať príchod Silver Surfera a Fantastickej štvorky, ktorí sú práve vo vesmíre a prilákali pozornosť Galactusa na planétu Zem.

Teória podľa Andreja

Už niekoľko mesiacov po internete kolujú správy z dôveryhodných zdrojov o tom, že Avengeri sa okrem Thanosa postavia ešte väčšej hrozbe. Kedy však tohto nového záporáka tvorcovia stihnú predstaviť? Nuž, ako sa ukazuje, táto nová hrozba by mala doraziť už v Endgame. Práve preto dáva zmysel, že Šialený Titán neskončí ako klasický záporák…

Aj samotní tvorcovia bratia Russovci potvrdili, že film Avengers: Infinity War bol stavaný tak, ako keby bol práve Thanos hrdinom tohto príbehu. Vo svojich očiach už dokonca je na dobrej strane. On totižto verí, že vymazaním polovice života tú druhú polovicu zachráni. Môžeme sa preto naňho pozerať ako na antihrdinu – istý druh nepochopeného bojovníka, ktorý sám verí, že koná dobro. Ostatní mu avšak nerozumejú.

avengers
Zdroj: comicbookmovie.com

Práve preto by v Endgame mohlo dôjsť k stretu záujmov dvoch druhov hrdinov – tých, ktorí dobro naozaj konajú a tých, ktorí si myslia, že konajú dobro. Tieto dve skupiny by pritom mohli reprezentovať Tony Stark a Thanos, ktorí sú si veľmi podobní, ale zároveň diametrálne odlišní. Zároveň by sme mali očakávať niečo, čo nás neskutočne prekvapí. Russovci sami povedali, že ešte nikdy nevideli komiksovku, v ktorej by superhrdinovia zápasili so svojou ideológiou tesne pred ich koncom. No a ten koniec je už tu.

Z príbehového hľadiska by preto dávala zmysel hrdinská cesta Thanosa, ktorý by pomocou Avengerom nakoniec “očistil” svoje meno. Konečne by sa stal hrdinom, ktorým vždy chcel byť. A podarí sa mu to len sebaobetou, o ktorej ho presvedčia ochrancovia ľudstva – Pomstitelia.

Teória podľa Jozefa

Hneď v úvode, Kapitánka Marvelka príliš sebavedomá svojou silou zoberie zvyšných Avengerov priamo za Thanosom. Ten ich varuje, že lúsknuť mohol iba jedenkrát a jeho sily už na ďalší lusk nestačia. Takže ak zaútočia, bude ich musieť zabiť… A to aj spraví, zomrie Nebula, Steve, Rocket, Kapitánku… Ostatných zdecimuje a poláme. Ale nezabije ich… Pozrie sa na Tonyho a povie mu… „Musel som rozložiť sily.“

avengers
Zdroj: comicbookmovie.com

Zostatok tímu sa vráti na zem. Vďaka Ant-Manovi prídu na to ako cestovať v čase. Jeho strojom sa vrátia naverbovať už mŕtvych Avengerov. Pôjdu po každého z inej bitky jednotlivých dielov Avengers (1/2/3). Hulk sa skamoší s Bannerom, a dovolí mu používať jeho telo (vznikne inteligentný Hulk). Začne príprava na Thanosa. A ako bitku si zvolia finále trojky.

Thanos po príchode nešťastne krúti hlavou a kričí: “ Vy ste ma nepočúvali.“ Avengeri sa do neho pustia a nenechajú ho dopovedať. On sa však snaží a polomŕtvy hovorí: „Ja som ich nezabil, len poslal do inej reality, kde ich bolo potreba viac ako tu, ja nie som Váš nepriateľ.“ V tom sa otvorí brána medzi realitami a z nej vystúpi XXX a definitívne zabije Kapa a Tonyho. Ostatní sa snažia postaviť Thanosa na nohy a začnú ho posudzovať. Musia sa rozhodnúť, v ktorej realite ho ponechajú.

Teória podľa Filipa

Ako nám už trailery indikujú, Endgame začne pár minút po udalostiach Infinity War. Captain Marvel sa stretne s Avengers, a Black Widow naverbuje Hawkeyea. Neskôr spolu vymyslia plán, že Thanosovu rukavicu ukradnú a lusk zvrátia. Z vesmíru potom dorazí Iron Man aj s Nebulou a tá im prezradí, že Thanos má vlastnú farmu. Spoločne ho pôjdu hľadať no bezúspešne. Keď sa vrátia, Thanos dorazí do základne Avengers a zničí ju. Avengers za to zabijú Thanosa. Ubehne päť rokov, základňa sa znovu postaví, avšak Avengers budú sklamaní, keďže sa im nepodarilo lusknutie zvrátiť.

avengers
Zdroj: comicbookmovie.com

Zrazu sa objaví Ant-Man a spolu vymyslia plán, ktorý zahŕňa cestovanie v čase pomocou kvantovej sféry, odkiaľ práve vyšiel (tam podľa mňa stretol svoju dcéru, avšak dospelú). Ich plán bude získať kamene pred tým, ako Thanos. A tak budeme cestovať do udalostí prvého Avengers filmu. Tam pobudneme iba určitý čas, keďže inak by sa už hrdinovia nemohli vrátiť späť.

Avengerom sa podarí získať Tesseract a keď sa pôvodná šestka vráti späť do súčasnosti, všetci mŕtvi hrdinovia budú späť (aj Thanos). A keďže ten sa nevzdáva, tentokrát aj v čele s Nebulou (čo bude teraz jeho obľúbená dcéra) sa bude snažiť získať kamene nekonečna. Dostaneme sa do udalostí Infinity War do Wakandy a veľká bitka sa skončí výhrou Avengers, ale aj obetou Iron Mana.

Ako to bude podľa vás? S ktorým redaktorom súhlasíte najviac? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

 1. Pride captain marvel
  Pojdu proti thanosovi
  Thanos ich da dole
  Pridu naspat
  Pride antman
  Pride tony a najde sposob ako cestovat v case cez quantum realm
  Pojdu do minulosti prekopirovat kamene a tony si urobi svoj gauntlat
  Thanos ich bude cakat
  Capt. America zomrie lepo pouzi gauntlet
  The end

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -