Zabudnite na Taxi. Na Slovensko prichádza šialená francúzska komédia, ktorá paroduje Rýchlo a zbesilo

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Rýchlo a nemožne

Krajina známa šialenými komédiami prináša ďalší unikátny kúsok. Zabudnite na niekdajšie dni slávy Taxi, teraz prichádza od tvorcov Alibi na mieru úplne iná jazda. Trailer na film Rýchlo a nemožne jasne dokazuje, že paródie ešte dokážu fungovať. Prinesú absolútneho babráka, ktorý je na misii na záchranu nielen svojej babičky, ale nakoniec azda aj životy mnohých ďalších.

Rayane v podaní Tareka Boudaliho je neschopným policajtom, ktorému sa vždy niečo podarí iba náhodou. Tu mu nebráni v tom, aby sníval o úlohe tajného agenta. Ani vo sne však nemohol tušiť, že sa k tomu priblíži, keď jeho babičku unesie drogový kartel. Má iba tri dni na to, aby ju zachránil, pričom má doručiť nemožné výkupné.

Parodovať bude aj Mission Impossible či Terminátora

Rozhodne sa tak, že sa stane neohrozeným pomstiteľom. Problém je ten, že je jeho presným opakom. Aj tak sa vydáva na cestu naprieč Francúzskom, Emirátmi aj mexickou džungľou, kde zo svojimi priateľmi zachraňujú životy. Medzi nimi sa vyskytnú herci Philippe Lacheau, Julien Arruti, Vanessa Guide a záporáka stvárňuje José Garcia.

Komédia sa stala na francúzskych festivaloch hitom sezóny. Okrem toho, že si berie na paškál známu sériu Rýchlo a zbesilo, dokáže si vystreliť aj z Mission Impossible či Terminátora 3. Do svojich parodických sekvencií dokázala zaradiť aj Ramba, Indiana Jones, Kingmanov, 96 hodín a dokonca Dámsky gambit.

komédia rýchlo a nemožne
Zdroj: Bontonfilm SK

Šialená komédia plná jedinečných gagov

„Zámerom bolo nakrútiť komédiu v americkom štýle. Potrebovali sme veľkolepé sekvencie. A pretože som chcel parodovať Mission: Impossible a najmä scénu, v ktorej Tom Cruise zdoláva slávnu Burdž chalífa v Dubaji, vybral som si Abú Zabí a veže Conrad,“ opisuje režisér a súčasne predstaviteľ hlavnej úlohy Tarek Boudali jednu z epických scén, ktorá sa nakrúcala na 300 metrov vysokej dominante Spojených arabských emirátov.

Budaliho môžeme poznať okrem dvoch dielov zmieneného Alibi na mieru aj pre filmy Macher na 30 dní či Badman. Po nich je jasné, že aj tento raz prinesie kvalitnú paródiu plnú jedinečných gagov. V našich kinách si ju budeme môcť pozrieť od 27. júna.

Pobavil vás trailer na Rýchlo a nemožne? Pozriete si túto paródiu nielen na známu sériu, ale aj iné akčné filmy súčasnosti? Máte radi Boudaliho filmy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: Bontonfilm

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -