OdporúčameSeriályVýber šéfredaktora

Natáčanie Game of Thrones: Ako vznikala najväčšia bitka v histórii televízie?

Ako určite viete, včera (29. apríl) sme si pozreli tretiu epizódu ôsmej série Game of Thrones. Tvorcovia splnili to, čo nám celý čas sľubovali – priniesli nám naozaj najväčšiu bitku v histórii televízie! Pri jej sledovaní nejednému z nás vyskakovalo srdce až do krku, čo dokáže dokázať len dlhoročný dej, do ktorého sme sa zamilovali. Ako však prebiehalo samotné natáčanie Game of Thrones a vznik tejto okamžite ikonickej epizódy? Poďme sa na to pozrieť!

Ukážka na ďalšiu epizódu Game of Thrones

Zdroj: thrillist.com, hollywoodreporter.com

Natáčanie Game of Thrones – Bitka o Winterfell

Zaujímalo vás niekedy, prečo vo filmoch nie sú častejšie epické bitky veľkých rozmerov? Nuž, dôvodov je niekoľko, všetky však súvisia s tým, že produkcia takýchto rozmerov je neskutočne náročná. Zorganizovať takéto nakrúcanie je mimo toho aj extrémne drahé. Preto sme ostali naozaj zaskočení, keď sme sa dávnejšie dozvedeli, že posledná séria Game of Thrones bude mať veľmi dlhé epizódypričom jedna z nich bude celá o bitke. Niečo také sme vo svete seriálov ešte nevideli…

Konkrétne ide o tretiu časť ôsmej série s názvom “The Long Night,” ktorá sa s dĺžkou 82 minút musela nakrúcať naozaj dlho a obtiažne. Našťastie ju mal na starosti skúsený režisér Miguel Sapochnik, ktorý sa už postaral o časti ako “Hardhome” či “Battle of the Bastards,” no tentokrát to bolo o level vyššie. Ako presne prebiehalo natáčanie? To vám priblíži 40-minútové behind-the-scenes video!

Proces to bol naozaj dlhý a krkolomný. Nočné natáčanie štábu trvalo až dlhých 11 týždňov. Priekop okolo hradu bol vybudovaný za pomoci 900 veľkých kusov ocele, pretože drevo by museli po zhorení opakovane meniť. Samotný oheň produkovalo 16 masívnych žľabov, vyplnených propánom. Viac sa už dozviete v samotnom videu.

Ukážka na 4. epizódu 8. série GoT

Pokiaľ sa chcete naživo stretnúť s Night Kingom (Vladimír Furdík), nezmeškajte túto skvelú príležitosť a zájdite na tohtoročné festivaly Y-Games a Y-Con! Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.

Zdroj: collider.com, youtube.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár