Policajti si pomýlili natáčanie lúpeže s reálnym zločinom a začali strieľať na hercov! Pozrite si video.

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ozbrojené prepadnutia sú jedny z najvzrušujúcejších scén, ktoré môže akčný film divákom ponúknuť. Od klasík ako Heat či Temný rytier až po počiny tohto leta ako Logan Lucky či Baby Driver, diváci si nevedia nabažiť jedného. Pozerať sa na skupinu šikovných kriminálnikov, ako páchajú veľkolepý zločin, je jednoducho uspokojivé. Vizuálne to konečne naplní našu každodennú túžbu za chaosom. Ak sa však rozhodnete prepadnutie banky či podniku natáčať priamo na mieste, možno je dobrý nápad najprv dať vedieť polícii. V americkom štáte Indiana bol totižto pri natáčaní jednej z týchto scén takmer zastrelený herec.

Aj natáčanie lúpeže môže byť životu nebezpečné

Incident sa odohral len na konci minulého mesiaca. Štátny policajný príslušník v meste Crawfordsville odpovedal na oznámenie ohľadom ozbrojeného prepadnutia v lokálnom pivovare. Podozrivý opustil budovu s maskou na hlave a strelnou zbraňou v ruke. Policajt rýchlo zareagoval a na človeka, ktorý sa zdal byť reálnym lupičom so zbraňou v ruke, výstražne vystrelil. Aj keď muž odhodil svoju zbraň a povedal, že tu len natáčajú film, policajt sa k situácii približoval len veľmi opatrne. Všetko sa upokojilo až potom, ako filmový štáb policajnému zboru legitímne potvrdil, že naozaj ide len o natáčanie scény lúpežného prepadnutia do nízkozopočtového filmu.

Ak si chcete napínavú situáciu zhliadnuť sami, policajný zbor vypustil video záznam zásahu z príslušníkovej hrudnej kamery:

Podľa oficiálnych zdrojov neboli miestne úrady ohľadom natáčania prepadnutia informované ako filmovým štábom, tak ani pivovarom, v ktorom sa scéna natáčala. Podľa všetkého o ničom nevedeli ani susedné podniky. Výsledkom bola situácia, na ktorú musel policajt zareagovať rázne a nahlásenú lúpež musel brať tak vážne, ako ozajstné ozbrojené prepadnutie. Našťastie však nebol nikto zranený. Môžeme si ale byť stopercentne istí, že filmový štáb si už potrebné papiere pred pokračovaním natáčania zoženie.

Tento prípad je dokonalou ukážkou toho, prečo treba pred natáčaním podobných scén informovať miestny úrad a policajný zbor. Niečo takéto sa totiž týka prevažne nízkorozpočtových filmov, na ktorých sa nepodieľa veľa ľudí.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -