Produkcia seriálu Falcon & Winter Soldier v Prahe bola stopnutá kvôli koronavírusu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Neustále šíriaci sa COVID-19 (koronavírus) silno zasiahol aj filmový, seriálový a herný priemysel. Veľké slovenské multiplexy zatvorili svoje kinosály a my si tak počas najbližších týždňov neužijeme hollywoodske trháky ako Bloodshot alebo Tiché miesto: Časť II. Svoju premiéru presunul aj očakávaný film Nie je čas zomrieť, ktorý si namiesto apríla pozrieme až v novembri.

S veľkými problémami sa stretávajú aj štúdiá a ich štáby, počnúc s natáčaním filmu Mission: Impossible 7. To malo pred niekoľkými týždňami prebehnúť v Taliansku, ktoré sa aktuálne celé nachádza v stave karantény s viac ako 8 000 nakazenými pacientmi. Na problém s koronavírusom najnovšie doplatil aj Marvel.

mcu serial the falcon and the winter soldier
Zdroj: inverse.com

Prerušené natáčanie MCU seriálu v Prahe

Produkcia seriálu The Falcon and the Winter Soldier sa mala v najbližších dňoch presunúť ku našim českým bratom do Prahy. Ich pôvodným plánom bolo natáčanie v Puerto Ricu, no odtiaľ ich namiesto koronavírusu vyhnalo zemetrasenie s magnitúdou 6,4. Namiesto toho sa mali teda na týždeň presunúť do hlavného mesta Česka, kde sa aktuálne nachádza 67 nakazených pacientov.

Tam však, podobne ako u nás, zatvorili školy, rušia verejné a kultúrne akcie a obmedzili aj možnosť cestovania. Disney teda rozhodlo natáčanie v Prahe zrušiť a celý štáb postali naspäť domov do Atlanty, kde sa točí väčšina projektov z Marvel Cinematic Universe. Zatiaľ nevieme, či sa do Prahy niekedy plánujú vrátiť.

O komparz do seriálu sa mala postarať lokálna agentúra Extrafilms, ktorá pracovala napríklad aj na produkcii seriálov Carnival Row a The Wheel of Time, ktoré by sa tiež mali počas jari natáčať v Prahe. Natáčanie podobných veľkých projektov na tomto mieste nie je žiadnou novinkou.

Pokiaľ si dobre pamätáte, tak sa v Česku natáčala aj pomerne veľká a dôležitá časť filmu Spider-Man: Ďaleko od domova. Niektorým šťastným fanúšikom sa dokonca podarilo hodiť fotku s Tomom Hollandom a aktuálne sa mohli v Prahe nachádzať aj herci Sebastian Stan a Anthony Mackie. Veríme, že toto zrušenie natáčania nijakým spôsobom neopozdí vydanie seriálu, a že ho na Disney+ uvidíme už túto jeseň.

U. S. Agent
Zdroj: geektyrant.com

O čom bude seriál The Falcon and the Winter Soldier?

Svoje komiksové postavy si zopakujú originálni MCU herci Anthony Mackie ako Falcon a Sebastian Stan ako Bucky Barnes. Dvojicu hercov doplní hŕstka povedomých mien, akými sú napríklad herec Daniel Brühl ako Baron Zemo a herečka Emily VanCamp v podobe komiksovej Sharon Carter.

Ako nám už mohol prezradiť šéf Marvel Entertainment Kevin Feige, seriál nám predstaví aj nového Captaina Americu. V komiksoch si John Walker oblieka kostým prvého Avengera len na určitú dobu. Očakáva sa totiž, že štít prevezme Sam Wilson ako nový náhradník Stevea Rogersa.

Pokiaľ vieme, Falcon vo filme Captain America: Civil War porušil dohodu, s ktorou súhlasil po udalostiach z Avengers: Vek Ultrona, čo mu nedovoľuje stať sa novým národným hrdinom s štítom.

Kto vie, čo majú tvorcovia v pláne, ale jedno je isté. Seriál nám bližšie ukáže príbeh Sama Wilsona. Či už bude obliekať kostým Captaina Americu alebo nie, pripravovaná séria nám určite odpovie na všetky naše otázky. Dočkať by sme sa mali 6 epizód.

Myslíte si, že sa seriálu dočkáme na Disney+ včas? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: praguereporter.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -