Návod: Ako si vyrobiť kórejskú hru Ddakji zo seriálu Squid Game?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Návod: Hra Ddakji zo Squid Game

Ak ste podľahli novému seriálovému fenoménu od Netflixu, určite ste spoznali mnoho tradičných kórejských hier pre deti. Hneď prvou, ktorú nám seriál predstavil, je hra s dvoma papierovými skladačkami z papiera. Jeden z hráčov položí svoju škladačku na zem a druhý sa ju pokúša otočiť svojou skladačou tým, že ju do nej hodí z výšky. Táto hra sa nazýva Ddakji a zaujala nejedného diváka seriálu Squid Game, a my sme si preto pre vás pripravili návod, podľa ktorého si ju môžete poskladať doma.

Čo budete potrebovať:

  • dva papiere s pomerom strán 2:3
  • pravítko
  • ceruzku
  • trpezlivosť

1. Prehnite papier na polovicu

Ddakji

Ako prvé si nachystajte papier s pomerom strán 2:3. Ten následne preložte na polovicu pozdĺž dlhšej strany papiera. Tento krok musíte následne zopakovať aj pri ďalšom papieri, ktorý môže mať rovnakú alebo inú farbu.

2. Vytvorte z papierov plus

Ddakji

Ohnuté papiere si rozdeľte na tretiny za pomoci pravítka tak, aby vám vznikli tri rovnaké štvorce. Pripravené papiere následne položte na seba v tvare značky plus. Vrchný papier by mal byť presne v strede spodného papiera.

3. Ohnite rohy

návod Ddakji Squid Game

Vytŕčajúce časti papierov si rozdeľte diagonálne a preložte tak, aby tvorili pravouhlé trojuholníky. Je dôležité, aby ste všetky rohy ohýbali v jednom smere.

4. Poskladajte trojuholníky

Ddakji

Vytvorené trojuholníky opatrne ohnite smerom dovnútra. Začnite jedným rohom a následne postupujte v protismere hodinových ručičiek – nasledujte čísla na obrázku.

5. Posledný trojuholník zasuňte

návod Ddakji Squid Game

Posledný trojuholník zasuňte pod ten, ktorý ste ohýbali prvý. Tým skladačku zaistíte. Nepotrebujete ju tak už ničím prilepiť či zopnúť. Ubezpečte sa, že máte ohyby presné a pevné. Následne je skladačka hotová. Celý postup zopakujte ešte raz, aby ste vytvorili aj druhú skladačku, a už môžete hrať.

Páčil sa vám náš návod? Poznali ste túto hru pred tým, ako ste videli seriál Squid Game? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: sk.pinterest.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -