NÁVOD: Ako si zapnúť tmavý režim na Instagrame pre Android a iOS?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Ako si aktivovať tmavý režim na Instagrame?

Po vzore ostatných aplikácií sa aj na Instagram dostáva takzvaný tmavý režim (Dark Mode). Jednoducho vysvetlené – ide o výmenu štandardného bieleho pozadia za čierne a šedé. Tmavý režim môžete poznať napríklad z aplikácií ako Messenger, YouTube, Twitter, Google Maps či Gmail. Dnes sa pozrieme, ako si môžete zapnúť tmavý režim na vašom Instagrame.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Pre zariadenia s operačným systémom Android a iOS bol tmavý režim na Instagrame sprístupnený 8. októbra 2019. Je však dostupný iba pre verzie Android 10 a iOS 13 či vyššie, takže si poprípade budete musieť aktualizovať aj samotný systém. Pokiaľ ste tak už spravili, tak vám stačí iba pár kliknutí.

tmavý režim na Instagrame
Zdroj: engadget.com

iOS

Pokiaľ si chcete tmavý režim aktivovať na vašom iPhone, musíte mať nainštalovaný systém iOS 13. Nový režim displeja je totižto dostupný iba prostredníctvom nových nastavení. V prvom rade si treba aktualizovať aj samotnú aplikáciu Instagram. Potom si stačí otvoriť Nastavenia, kliknúť na Displej a jas a zapnúť Tmavý režim, ktorý sa nachádza napravo.

Nájdete tam aj možnosť automatického nastavenia, ktoré vám umožní si tmavý režim nastaviť od/do určitej hodiny alebo od západu do východu slnka. Po zapnutí tmavého režimu sa vám celý systém vrátane podporovaných aplikácií premení na čierny.

Android

Opäť pripomíname, že treba mať systém aktualizovaný na Android 10 vrátane najnovšej aktualizácie aplikácie Instagram. Tmavý režim aktivujete veľmi podobným spôsobom – stačí zájsť do nastavení systému a zapnúť tmavý režim. Je tu však aj druhá možnosť, ktorou disponujú len zariadenia Android.

Tmavý režim na Instagrame si môžete zapnúť aj priamo v nastaveniach aplikácie, pričom nepotrebujete ani najnovšiu aktualizáciu operačného systému. Na Androide si teda nemusíte zmeniť celý systém na temný iba preto, aby ste mali čierny Instagram.

tmavý režim na Instagrame
Zdroj: theverge.com

Výhody tmavého režimu

A k čomu je teda tmavý režim dobrý okrem toho, že je vizuálne príťažlivejší? V prvom rade šetrí naše oči, hlavne keď používate sociálne siete a aplikácie v noci. Druhou výhodou je šetrenie batérie – tmavšie pixely totižto potrebujú menej energie ako tie svetlejšie. Na niektorých displejoch dokonca čierne pixely nepotrebujú vôbec žiadnu energiu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zdroj: edition.cnn.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -