Robert Downey Jr. naznačuje návrat Iron Mana do MCU. Stanú sa sny fanúšikov realitou?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Návrat Iron Mana do MCU

Herec Robert Downey Jr. sa v rozhovore s ExtraTV rozrozprával o budúcnosti Tonyho Starka v Marvel Cinematic Universe. V rámci promovania jeho nového filmu Dolittle je prirodzené, že na publicitu využíva svoju najznámejšiu rolu superhrdinu vo veľkom filmovom vesmíre. Tentokrát však návrat Iron Mana do MCU naznačil priamejšie ako kedykoľvek doteraz. Je možné, že tie najšialenejšie sny fanúšikov sa predsa len splnia? Poďme sa spolu pozrieť na to, čo vlastne povedal.

Prečo zomrel Iron Man v Avengers: Endgame
Zdroj: ew.com

Veľkolepý film Avengers: Endgame, z ktorého sa stal finančne najúspešnejší titul všetkých čias a prekonal aj legendárneho Avatara (2009), priniesol do divákmi milovaného MCU veľké zmeny. Áno, superhrdinom sa podarilo odvrátiť Thanosovu spúšť, ktorú napáchal na konci filmu Avengers: Infinity War. Ani to však nebolo možné bez obetí. Museli sme sa tak rozlúčiť hneď s viacerými postavami, medzi ktorými bol aj Tony Stark.

Keď Robert Downey Jr. v roku 2008 prehlásil, že „je Iron Man„, nikto nečakal, že sa z neho stane jedna z najpopulárnejších postáv populárnej kultúry. No a rovnako, keď v roku 2019 opäť prehlásil, že „je Iron Man“ a popri tom luskol prstami vlastnou Infinity Gauntlet, v ktorej mal všetkých 6 Kameňov nekonečna, nikto nečakal, že ho ešte niekedy uvidíme. Od premiéry štvrtej veľkej tímovky MCU sa už však viackrát rozprávalo o tom, že herec s postavou predsa len nekončí a fanúšikovia ju opäť uvidia.

Možný návrat?

Zdá sa, že fanúšikovia ani za nič nechcú nechať Iron Mana v minulosti. Podobné stanovisko podľa viacerých zdrojov zaujal aj Marvel, keďže v posledných mesiacoch sa k nám viackrát dostala správa, že návrat Iron Mana do MCU je len otázkou času. Toto sú niektoré z takýchto prípadov:

Subjekt smútku

Herec Tom Holland zachránil Spider-Mana
Zdroj: junpix.com

Šéf Marvel Studios Kevin Feige ešte pred premiérou filmu Spider-Man: Ďaleko od domova, ktorá nasledovala zhruba 2 mesiace po vydaní Avengers: Endgame, oznámil, že Iron Man bude súčasťou 4. Fázy MCU. Nie však fyzicky, ale ako zdroj spomienok a smútku pre ostatné postavy. Toto vtedy povedal:

“Sú tu ostatné veci, ktorým sa treba vyhnúť pri [Spider-Man: Ďaleko od domova], no teraz ste ich už videli, vtedy sme ich nechceli prezradiť novinárom. Ale [Peterove] postavanie vo svete a vysporadúvanie sa s jeho emocionálnou jazdou po smrti Tonyho Starka sme, očividne, nechali až na udalosti po Endgame… Bude Tonyho smrť cítiť aj v budúcich filmoch? O áno.

Smrť Tonyho Starka, ktorá niečo zanechala aj v divákoch, by podľa všetkého mala výrazne ovplyvniť aj iné postavy, nielen Petera Parkera. Sme zvedaví, ako naňho budú v nadchádzajúcich filmoch spomínať jeho bývalí kolegovia-superhrdinovia a priatelia. A to hlavne taký Doctor Strange, ktorý v máji roku 2021 príde do kín so svojím druhým filmom.

Mentor v seriáli Ironheart

Tony Stark
Zdroj: inverse.com

Portál We Got This Covered koncom jesene 2019 tvrdil, že Robert Downey Jr. sa vráti do MCU prostredníctvom seriálu na streamovacej platforme Disney+. Informácie však pochádzali z tajných, neuvedených zdrojov, doteraz teda nevieme, či sa náš sen splní.

Konkrétne sa rozprávalo o tom, že Marvel chystá seriál o superhrdinke menom Riri Williams aka Ironheart. Táto postava je v komiksoch geniálnou tínedžerkou, ktorá si zostrojila svoj vlastný “Iron Man oblek“. V úzkom kontakte bola aj so samotným Tonym Starkom, no hlavne používala jeho myseľ v podobe umelej inteligencie na výpomoc s oblekom. Zatiaľ čo sa Tonyho telo fyzicky zotavovalo, jeho umelá inteligencia bola pre Riri ako mentor.

Robert Downey Jr. by sa mohol vrátiť ako hlasvo forme umelej inteligencie, alebo hologram – ako to poznáme z komiksov. Tejto úlohe by podľa všetkého bol otvorený aj samotný herec, ktorý počas galavečera v Gene Siskel Film Center prezradil, že by bol rád, keby Riri Williams bola súčasťou budúcnosti MCU. Doteraz však ohľadom seriálu nepadlo žiadne oficiálne slovo od Marvelu.

Cameo vo filme Black Widow

Iron Man na striebornom plátne nekončí, keďže už v apríli 2020 sa ukáže vo filme Black Widow. Oznámené to bolo počas odovzdávania cien Saturn Awards portálom Deadline, ktorý vtedy potešil mnohých fanúšikov.

Príbeh filmu nám ukáže, čo Natasha Romanoff robila medzi udalosťami filmov Captain America: Civil War a Avengers: Infinity War, počas čoho sa jej do cesty pripletie ikonický komiksový antagonista Taskmaster.

Časové zasadenie sólovky Black Widow umožňuje, aby sa v nej objavil aj aktuálne mŕtvy Tony Stark. Pravdepodobne však pôjde len o veľmi malú rolu. Realisticky môžeme očakávať krátke cameo, dosť možno s použitím starých záberov, alebo krátky flashback (scénu, v ktorej si postava spomína na niečo z minulosti).

Hlas v seriáli What If…?

Návrat Iron Mana do MCU
Zdroj: collider.com

Tieto informácie poskytol herec Jeff Goldblum v rozhovore s portálom BuzzFeed. Ten potvrdil, že sa Robert Downey Jr. vráti do MCU prostredníctvom animovaného seriálu What If…? na Disney+.

Svoju ikonickú úlohu si zopakuje vďaka jeho hlasu, ktorý prepožičia animovanej verzii Iron Mana. Goldblum ďalej prezradil, že jeho postava Grandmastera bude v rovnakej epizóde ako Iron ManKorg (Taika Waititi). Prečítajte si jeho celé vyjadrenie z rozhovoru ohľadom seriálu What If…?:

“Opäť som si tú rolu zahral pár dní dozadu. Prišiel som do štúdií Disney a nahral som Grandmasterov hlas pre epizódu seriálu, ktorá bude na Disney+ a volá sa What If…?. Je to animovaná verzia všetkých postáv, ktoré poznáme a milujeme z Marvelu a táto epizóda obsahovala Grandmastera a Iron Mana, takže Robert Downey Jr. preň nahrá svoj hlas, a Korga. Taika Waititi už svoj hlas nahral, takže áno, na tých pár hodín som si to užil.”

Možné je všetko

Aktuálne sa teda dostávame k novému vyjadreniu herca. Robert Downey Jr. sa objavil v rozhovore po boku svojej manželky Susan, s ktorou rozprávali nielen o ich vzťahu. Ako sa dalo čakať, debata prišla aj na tému Marvelu, kedy sa ho Renee Bargh opýtala na návrat Iron Mana do MCU. Na to zareagoval nasledovne:

„Áno, môže sa stať čokoľvek. Celkom si užívam…“ povedal RDJ predtým, než ho prerušila jeho manželka Susan.

Susan podotkla, že to, čo práve povedal, sa stane hlavnou správou ďalšieho dňa, s čím nemôžeme nesúhlasiť. „Čo sa mňa týka, som vybavený a nerobí mi to problém. Tiež si myslím, že Marvel je na takej výprave a teraz sa snažia skúšať veľa nových vecí, pričom som zvedavý, ako im to všetko vyjde. Je ťažké to predpovedať,“ dodal Robert Downey Jr. k téme.

Ak by si to teda Marvel a fanúšikovia veľmi priali, je pravdepodobné, že herec by si oblek Iron Mana nasadil znova. Otázne však zostáva, či by šlo o správne rozhodnutie. Predsa len, MCU má pred sebou ešte dlhú budúcnosť, v ktorej by si môžno viac priestoru zaslúžili ďalšie skvelé postavy. Nás zaujíma, čo si o tom myslíte vy – vaše názory nám teda zanechajte v komentároch.

Zdroj: comicbook.com,

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -