v

Odhalil George R. R. Martin názov prvého Game of Thrones prequelu?

názov prvého Game of Thrones prequelu
Zdroj: fanfest.com
REKLAMA

Len pred pár dňami nám HBO prezradilo nové detaily týkajúce sa prvého spin-offu zo sveta Game of Thrones. Presnejšie sme sa dozvedeli časové pásmo, v ktorom by sa mal celý seriál odohrávať. Bolo nám odhalené, že sa bude jednať o prequel, tým pádom sa ponoríme do minulosti – ocitneme sa tisíce rokov pred udalosťami z hlavného/pôvodného seriálu. Hoci nevieme úplne konkrétne, na čo sa bude seriál zameriavať, podľa všetkého by nás mal do detailu zoznámiť s pôvodom hneď niekoľkých dôležitých postáv a objasniť nám niektoré veci.

Názov prvého Game of Thrones prequelu

Včera sa George R. R. Martin vyjadril na jeho osobnom blogu bližšie k oznámeniu, ktoré prinieslo HBO a uviedol detaily na správnu mieru. Zároveň nám však aj prezradil jednu dôležitú vec, ktorú sme doposiaľ nevedeli. Všetky pripravované spin-offy by mali vraj byť prequelmi a taktiež nám prezradil to, aký názov by podľa neho mal niesť ten od Jane Goldman, o ktorom sme vám nedávno písali.

REKLAMA
názov prvého Game of Thrones prequelu
George R. R. Martin | Zdroj: medium.com

“Všetci nástupcovia, na ktorých sme pracovali boli prequely, ako som už spomínal predtým. Tento sa doslova zameria na PRE v prequeloch, keďže sa neodohráva 90 rokov pred GAME OF THRONES (podobne ako Dunk & Egg) či niekoľko stoviek rokov, ale až 10 tisíc rokov (teda, v prípade, že reči z histórie Prvých ľudí (First Men) sú presné, lebo v Citadele sú majstri, ktorí trvajú na tom, že to bola len polovica z toho). Nachádzame sa na začiatku celého procesu, samozrejme, pilot je už objednaný, ale ešte nemáme ani režiséra, obsadenie, miesto nakrúcania či dokonca názov. (Môj hlas patrí názvu THE LONG NIGHT, ktorý to jasne vyjadruje, ale bol by som prekvapený, keby ho použili. Je pravdepodobnejšie, že HBO bude chcieť, aby bola niekde v názve zahrnutá fráza “game of thrones”. Skôr či neskôr sa to dozvieme).” tvrdí George R. R. Martin

prequel seriál zo sveta Game of Thrones
Bieli chodci na čele s Night Kingom | Zdroj: showcasechannel.com.au

Tí, ktorí poznáte príbeh Game of Thrones iste viete, že “The Long Night” (Dlhá Noc) je historická udalosť Westerosu, počas ktorej trvala zima celú generáciu. Jedná sa taktiež o éru, počas ktorej vytvorili Children of the Forest (Deti lesa) hrôzostrašných White Walkerov (Bielich chodcov). Vieme, že Bran the Builder postavil magickú stenu, ktorá zabraňovala chodcom prejsť ďalej a taktiež vieme, že žil legendárny hrdina Azor Ahai. Znamená to, že už zhruba vieme, ktoré postavy zrejme v prequeli uvidíme.

Zbytok spin-offov nezaostáva

Martin sa taktiež vyjadril aj k ostatným prequelom, na ktorých momentálne pracujú, nerátajúc ten z tvorby Jane Goldman.

“Ak ste to sledovali aj vy, tak viete, že sme začali so štyrmi (prequelmi) a nakoniec sme sa dostali až na päť. Jeden z nich bol odložený, ak som správne pochopil a taktiež, ako už vieme, pilot ktorý napísala Jane sa posúva k nakrúcaniu. To však neznamená, že ostatné sú mŕtve. Tri ďalšie GAME OF THRONES prequeli, ktoré sa odohrávajú v odlišných obdobiach a odhaľujú iné postavy a dejové linky, zostávajú v aktívnom vývoji.”
objasňuje Martin

názov prvého Game of Thrones prequelu
Legendárny hrdina Azor Ahai | Zdroj: asoiaf.westeros.org

Čo sa týka ostatných prequelov, to zostáva zatiaľ pomerne veľkou záhadou. Pripravili sme si pre vás menší zoznam udalostí, na ktoré by sa mohli prequely zameriavať. Je tu však naozaj veľa možností, ktoré by sa dali preskúmať a ktorých príbeh by mohol zaujať nejedného fanúšika, či už seriálu Game of Thrones samotného alebo celého fantasy žánru.

Myslíme si, že “The Long Night” je naozaj skvelý názov, ktoré si pochvália všetci fanúšikovia Game of Thrones. Povedzme si to na rovinu, HBO si jednoducho nemohlo vybrať lepšie obdobie, na ktoré by sa zamerali. Predsa len, fanúšikovia vždy milovali diely spojené s White Walkermi a záhadným Night Kingom.

Čo si myslíte o období, ktoré si HBO vybralo? Myslíte si, že sa vybrali dobrý smerom alebo by ste skôr preferovali iné obdobie, poprípade sequel seriály? Napíšte nám vaše názory do komentárov!

REKLAMA

Čo si o článku myslíte?

Verný čitateľ

Napísal Viliam Šuška ml.

Neviem, čo sem napísať... Ale je to celkom jedno, keďže si to nikto nepozrie, no nie?

 

 

 

Roky v redakcii

Pridaj komentár