Túto drámu vám smiech od divákov nepokazí! | Nebezpečná láskavosť RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Nebezpečná láskavosť RECENZIA

Už dlhšie tu nebol film, o ktorom som ani nemal poňatia, že existuje. Jediné čo som totiž pred vstupom do sály na Nebezpečnú láskavosť vedel bolo to, že tam majú hrať Anna Kendrick a Blake Lively. V mojich očiach dve skvelé herečky, avšak po prečítaní žánru filmu som ostal prekvapený. Mysteriózna dráma + thriller? Veď Kendrick predsa tancuje v muzikáloch a Lively zase v komédiách. Trailer som si však nepozrel a neskôr som videl už len plagát, ktorý vyzeral vcelku zaujímavo. Keď som ale včera vychádzal von zo sály, nebol som zaskočený len tým, čo som to práve videl, ale aj tým, ako moc to vlastne bolo dobré.

Nikdy ste takúto kombináciu totiž ešte nevideli. A ak náhodou áno, ešte nikdy v takomto štýle. Ide teda o adaptáciu mysterióznej knihy, avšak od tradičného prevedenia má veľmi ďaleko. Táto dráma je točená ako klasická americká komédia a mysteriózne prvky ukazuje len keď treba. Nejakým zaujímavým spôsobom to však funguje a ani jedna stránka nepotápa tú druhú. Včera som teda skutočne videl skombinovanú komédiu s mysterióznym thrillerom a môžem povedať, že som si to vyslovene užíval.

Zaujímavé spojenie komédie a mysteriózneho thrilleru
Zaujímavé spojenie komédie a mysteriózneho thrilleru; Zdroj: ew.com

Jednoduchý zamotaný scenár

Tu musí ísť veľká pochvala scenáristke. Tá teda dokázala celú túto záhadu obaliť do neskutočne jednoduchých viet, ktoré boli tak dobre podané, že ste neustále chceli vedieť, čo sa stane ďalej. Tak ako v poriadnej mysterióznej dráme je tu však aj naozaj dobre zamotaný dej. Iba tá atmosféra sa tu nebuduje neustálym podozrievaním, ale vtipmi, ktoré fungujú skvelo. Postavy sú dokonca vďaka tomu naozaj dobre predstavené a zaujímajú vás od prvých momentov.

Bohužiaľ, všetko dobré je aj na niečo zlé a originálny vtipný štýl im nemohol fungovať na všetko. Keď teda musel film začať veci vysvetľovať a meniť sa na takú klasickú drámu, trošku sa to vymklo celému začatému tempu. Ide o jedinú vec, ktorú by som filmu vytkol. Keď sa musel posunúť do tradičného rozpytvávania jednej záhady, nebolo to zrovna plytké. Vtipy na chvíľu zmizli a aj pozornosť diváka. Doteraz ste totiž sledovali rovnaké miesta a postavy – bol tu jeden začatý štýl, avšak ten sa zrazu na niekoľko minút zmenil a nefungovalo to tak dobre.

Zaujímavé spojenie komédie a mysreiózneho thrilleru
Chémia medzi Kendrick a Lively je fantastická; Zdroj: ew.com

Kendrick a Lively priam žiaria v tomto filme

Našťastie sa to neskôr ustálilo a tretia tretina ma opäť dostala. Tak ako z tej prvej priam sršala originalita, presne tak prišla aj tretia. Vyriešenie záhady bolo vskutku záživné, jednoduché a zároveň krásne prepletené. Dostali sme zasa skvelý mix drámy aj komédie a z celého projektu tak vznikol jeden z najoriginálnejšich počinov, s akým som sa tento rok stretol. Nič z toho by však nefungovalo, nebyť fantastického obsadenia.

Anna Kendrick a Blake Lively boli totižto kráľovné v tomto filme. Spôsob akým sa zhostili svojich úloh bol úžasný. Ich chémia medzi nimi bola perfektná a bolo neskutočné sledovať, ako každá nahráva druhej aby zažiarila. Kendrick má úžasné komické načasovanie a Lively zase drsný výraz, ktorý sa absolútne nebála ukázať. Vznikla tu skvelá filmová dvojica a veľmi si želám, aby sme ich spolu videli aj v ďalších filmoch.

Iba pri rýchlom posúvaní tempo klesalo
Iba pri rýchlom posúvaní tempo klesalo; Zdroj: imdb.com

Niekedy kolísavé tempo

Ostatne tu už nie je moc o čom rozprávať. Odporúčam vám nepozerať ukážky a nezisťovať si žiadne detaily. Nechajte sa týmto všetkým prekvapiť. Ide o skvelú adaptáciu naozaj dobrého príbehu, obohatenú zaujímavým prevedením a hereckým obsadením. Má krásne tempo, vlastnú atmosféru, skvelý humor a krásne dialógy, ktoré vás prinútia odhaľovať jedno tajomstvo za druhým.

Škoda len, že v polke to tempo začalo trochu kolísať, a že sa v istých momentoch tvorcovia nesnažili ešte o trošku originálnejšie prevedenie, najmä keď prvá a tretia tretina servírujú naozaj nevídanú show. Musím povedať, že asi len dve scény mi tu prišli ako vytrhnuté z kontextu, no nijako kvalitu neovplyvnili. Ide teda naozaj o zaujímavý film, ktorému by ste určite mali dať šancu. Ak máte navyše radi oba žánre, čo môže byť lepšie ako takáto dobrá kombinácia? 8/10

Videli ste film? Súhlasíte s mojim názorom? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
Komédia a mysteriózny thriller možno v predstavách dokopy nejdú, no na scenáristickom papieri k filmu Nebezpečná láskavosť ide o skvelú kombináciu. Originálne podaná a prevedená záhada so sebou priniesla hneď niekoľko skvelých vtipov a dostávame tak zaujímavú žánrovku, ktorú budete chcieť odhaľovať. Herecké hviezdy Anna Kendrick a Blake Lively už len fantasticky svojou charizmou doplnili túto neobyčajnú adaptáciu.Túto drámu vám smiech od divákov nepokazí! | Nebezpečná láskavosť RECENZIA