Nebezpečná výzva Momo cieli na deti vo Fortnite klipoch alebo v rozprávke Peppa Pig!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Určite si pamätáte na samovražednú hru Modrá veľryba, ktorá sa internetom šírila v roku 2017. Po celom svete tejto nebezpečnej hre podľahlo nespočetne veľa detí, ktoré uverili rôznym vyhrážkam, čo v niekoľkých prípadoch viedlo ku samovražde. Polícia, média a mnoho YouTuberov na tento „fenomén“ promptne reagovali s varovaním, nech sa do tejto výzvy nikto nezapája a nech ju ignorujú.

V roku 2018 tak prišiel nástupca s názvom „Momo„, ktorý svoje obete väčšinou kontaktoval prostredníctvom aplikácie WhatsApp. Nebezpečné vyhrážky doplňovala hrozivá profilová fotografia ženy s veľkými očami a ústami, ktorá dokázala vyvolať strach aj dospelým. Pri hre opäť stratilo život niekoľko detí, no našťastie skončila tak rýchlo, ako aj začala…

Výzva Momo je späť a cieli na malé deti!

Najnovšie informácie hovoria, že sa výzva Momo opäť vrátila na internet, no tentokrát cieli čisto na malé deti. Podľa viacerých zdrojov sa „Momo“ ukazuje na detskom YouTube, napríklad v strede rozprávky Peppa Pig alebo počas klipov z hry Fortnite. Strašidelná tvár bábky vraj naruší detský program a vyhráža sa divákovi, aby ju kontaktoval cez WhatsApp.

Momo
Zdroj: youtube.com

Niektorým deťom bolo dokonca povedané, že budú „zavraždené v spánku„, pokiaľ Momo nekontaktujú. Pokiaľ sa deti s „Momo“ spoja, osoba stojaca za týmto účtom im môže prostredníctvom WhatsApp posielať čokoľvek. Obetiam je väčšinou povedané, nech si ubližujú alebo dokonca nech spáchajú samovraždu, a pokiaľ tieto „príkazy“ odmietajú plniť, tak sa im osoby stojace za hrou vyhrážajú.

Tým, že sa táto výzva deťom ukazuje na YouTube počas klipov z Fortnite alebo v rozprávke Peppa Pig, sa úspešne vyhýba objaveniu rodičmi. Treba svoje deti varovať ešte predtým, než sa nebezpečná výzva opäť dostane aj na Slovensko.

Pokiaľ sa o nej chcete dozvedieť viac, určite si pozrite niektoré z videí, ktoré sme priložili nižšie. Vysvetľujú vznik tejto hry, rovnako ako aj pôvod strašidelnej profilovej fotografie. Dávajte si pozor na to, čo vaše ratolesti sledujú…


Zdroj: thesun.co.ukmirror.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -