Režisér úspešného hitu District 9 natočil počas karantény tajný sci-fi horor

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Po viac ako 5 rokoch natočil režisér Neill Blomkamp tajný horor, ktorý stihol vyrobiť počas dlhých chvíľach v karanténe.

Synopsa zatiaľ zverejnená nebola, ale informácie o deji by sa k nám mali dostaviť už čoskoro. Predsa len, nový horor by mal byť momentálne v štádiu post-produkcie a premiérovať bude v roku 2021.

Scenár napísal Blomkamp a údajne sa jedná o projekt, ktorý chcel natočiť už dlho. A aj keď detaily ostávajú pred verejnosťou skryté, hovorí sa o silnom scifi s využitým vizuálnych efektov.

Neill Blomkamp tajný film
Zdroj: deadline.com

Neill Blomkamp natočil v Kanade tajný horor

Od roku 2015, kedy sme od tvorcu dostali film Chappie, sa do ďalšieho celovečerného projektu nepustil. Namiesto toho venoval čas len krátkometrážnym sci-fi výtvorom, ktoré nájdeš aj na YouTube – Rakka, Zygote, Firebase.

Preto nás nesmierne teší informácia, že režisér filmov ako District 9 (2009) a Elysium (2013) sa počas karantény venoval novému filmu. Ten sa natáčal cez leto v Kanade a bolo potvrdené, že herecké obsadenie je tvorené prevažne z kanadských hercov.

Projekt zastrešuje spoločnosť AGC Studios, ktorá naposledy pracovala na vojnovom filme Midway (2019) od režiséra Rolanda Emmericha.

Neill Blomkamp tajný horor
Zdroj: syfy.com

Z filmovej histórie Neilla Blomkampa

Blomkamp sa v Hollywoode poriadne rozbehol vďaka svojmu režijnému debutu s názvom District 9. Na rok 2009 bol tento sci-fi kúsok považovaný za veľmi inovatívny. Film sa stretol s vlnou kritickej chvály, čo zakončil nomináciou na Oscara za najlepší film. Celosvetovo zinkasoval 211 miliónov dolárov.

Na tento úspech nadviazal filmom Elysium, v ktorom si zahral hviezdy Matt Damon. Zárobok sa vyšplhal na čiastku 286 miliónov dolárov. O dva roky na to sa dostavilo aj sci-fi Chappie, ktoré sa zaradilo už len medzi priemerné snímky. Film zlyhal po kritickej aj komerčnej stránke.

Takže tvorca nie je v žánri sci-fi žiadnym nováčikom a veríme, že pri najnovšom tajnom horore to potvrdí. Žiadne štúdio ani streamovacie služby sa však zatiaľ ako distribútori nehlásia. Ale keďže sa jedná o Blomkampov film, nájsť nový domov by nemalo byť vôbec náročné. O dalších informáciách ťa budeme informovať.

Čo hovoríš na nový tajný horor, ktorý natočil Neill Blomkamp počas karantény? Názor nám môžeš zanechať dole v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -