Nemožné skutočnosťou. Po 30 rokoch prešiel v Doom misiu, ktorá nemala byť nikdy dokončená

Nenechajte si ujsť

Dokázal nemožné

To, čomu už nikto neveril, sa po 30 rokoch podarilo legende Doomu známej ako Zero Master. Ten totiž prešiel posledný level prvej epizódy pôvodného Doomu z roku 1993 na 100 %. Na tému upozornil portál PCTuning.

Posledný level prvej epizódy hry DOOM z roku 1993 sa nazýva „E1M8: Phobos Anomaly“ a mnohí hráči veria, že je nemožné ju plne dokončiť. Na konci je totiž hráč teleportovaný do miestnosti plnej príšer. Na tom by možno nebolo nič zvláštne, obzvlášť v hre, akou je Doom. Dokonca aj samotná podlaha, po ktorej sa hráč pohybuje, udeľuje nemalé poškodenie.

Kombinácia týchto prekážok podľa mnohých znemožňovala dosiahnuť 100 % zabití, pričom podľa vlákna na Reddite nepomáhali ani cheaty. Tento level bol jednoducho navrhnutý tak, aby hráča zabila takmer okamžite ako vojde.

Speedrunneri po celom svete sa preto tiež zhodli, že toto je jediný level, pri ktorom nie je potrebné dosiahnuť 100 % a ak predtým zabiješ všetky monštrá, ktoré treba, stále sa to počíta.

Ako sa to podarilo?

To, čo ale mnohí považovali za nemožné, Zero Master napokon poriadne premyslenou taktikou dokázal prejsť. Napísal skript, ktorý mu umožnil do tejto miestnosti vstúpiť, neustále bežať v kruhu a zabíjať nepriateľov. Zero Master tento skript nechal bežať 5000-krát, pričom vždy urobil niečo aspoň trochu iným spôsobom.

Následne skontroloval, pri koľkých z týchto 5000 pokusov mal šancu. Mal ju iba raz – pri konkrétnom behu zabil všetkých nepriateľov až na jedného. Teoreticky teda dokázal, že tento level je možné prejsť. Zero Master potom podrobne sledoval dané demo, plánoval stratégiu a zisťoval všetky možnosti.

Rekordér, ktorého obdivuje celý svet

Napokon vďaka stovkám ďalších pokusov, tento krát bez skriptov, dôslednému plánovaniu, majstrovských schopnostiam, ale i šťastiu (RNG) sa mu level podarilo dokončiť na 100 %.

Celý „run“ si môžete pozrieť na nižšie priloženom videu:

Ak sa zaujímate aj o to, kto je Zero Master, vedzte, že ide o absolútneho šialenca a speedrunnera, ktorý ma na konte hneď niekoľko rekordov. Mimo vyššie uvedeného stojí za zmienku napríklad, že v roku 2018 po 24 rokoch objavil „posledné tajomstvo“ hry Doom 2 – predtým neprístupný sektor nachádzajúci sa na mape, píše portál PCGamer.

Hoci o tejto tajnej miestnosti sa vedelo už nejakú tu dobu, Zero Master bol prvý, kto sa k nej dostal bez použitia cheatov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -