Tieto nereálne veci vo filmoch a seriáloch nás otravujú už celé roky. Tvorcovia ich však stále ignorujú!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Kto by nechcel žiť život jednoduchej filmovej postavy. Tá totiž stíha prísť načas do práce, pričom si ešte predtým ráno zabehá, dá sprchu, nachystá raňajky a pekne sa oblečie. Potom skončí v džungli bez všetkého, čo by žena potrebovala, vrátane hygienických potrieb. No a keď sa na vás vrhne celý gang s tým, že vás chce každý z nich zabiť, nikto nezabúda na gentlemanskú dohodu, že sa útočí len po jednom. Aj toto sú nereálne veci vo filmoch a seriáloch, na ktoré sme sa rozhodli tak trochu si posvietiť.

1. Bizarnosť dobrodružných filmov

nereálne veci vo filmoch a seriáloch
Zdroj: adme.media

Každý z nás miluje tie dobrodružné príbehy, v ktorých sa striedajú lokácie a hrdinovia zažívajú samé dobrodružstvá. Každý takýto moment väčšinou začína tým, že nejaký archeológ nájde stratenú mapu a ukáže prstom na odľahlé miesto. No a zrazu už vidíme lietadlo, ktoré hrdinov na dané miesto vezie. Pričom máme viacero nezodpovedaných otázok. Kde na to vzali peniaze? Odkiaľ sa vzalo to lietadlo? A to im v práci dali dovolenku?

Ďalšou mimoriadne zaujímavou vecou je menštruácia vo filmoch. Tú majú len tie ženské postavy, ktorým to sadne do príbehu. Ak sa však hrdinka ocitne v nejakej džungli, na menštruáciu skrátka nie je čas. V tomto prípade je skrátka každá hrdinka v prechode.

2. Záhada seriálu Priatelia

nereálne veci vo filmoch a seriáloch
Zdroj: adme.media

Povedzme si rovno, že každý z nás ledva stíha prísť do práce načas. A je jedno, či pracujete na čerpacej stanici alebo v banke. A taktiež priznávame, že milujeme sitkom Priatelia, tak ako asi všetci. Bolo skutočne sympatické vidieť, ako každý deň pred prácou sedia v kaviarni, pričom sa vždy rozlúčia so slovami: „Už by som mal ísť do práce.“ Každý normálny človek si totiž vypije kávu buď doma, cestou do práce alebo rovno v práci. Nikto by v skutočnom živote nemal čas na to, aby ešte hodinu klebetil so svojimi priateľmi. A ak by to aj urobil, tak by už ani do práce nemusel chodiť.

3. Parkovanie je možné všade

Jason Bourne
Zdroj: adme.media

V niektorých ojedinelých prípadoch sa stane, že hrdina hľadá parkovacie miesto. Samozrejme to len v tom prípade, ak to sadne k typu jeho/jej postavy. Vo väčšine filmov a seriálov však vidíme, ako postava zaparkuje prakticky aj na ulici a jednoducho vystúpi z auta. Vieme, že v príbehu má skrátka na práci dôležitejšie veci ako je parkovanie. Ale je to skrátka jedna z vecí, ktoré sa v skutočnom živote nedejú.

4. Ranná rutina

nereálne veci vo filmoch a seriáloch
Zdroj: adme.media

Tento prípad sa už opakuje príliš dlho a čakáme na seriál, ktorý by toto nevniesol do deja. Každá postava, najmä ak ide o silnú a emancipovanú ženu, si ráno musí zabehať. Potom si dá sprchu a raňajky. A samozrejme do práce príde včas, namaľovaná a krásna, ako by nikdy v živote nebehala. Videli sme to aj v takom cenenom seriáli, akým je Domček z kariet či v romantickej dramedy šou Emily v Paríži. A samozrejme v mnohých ďalších filmoch a seriáloch.

5. Opica po alkohole vo filmoch neexistuje

Vo štvorici po opici
Zdroj: entertainment.ie

Síce sa objavilo pár prípadov, v ktorých mal dotyčný hrdina opicu a skutočne to na ňom bolo vidieť. Avšak väčšinou to každá postava len okomentuje slovami: „Ach moja hlava.“ Pričom o pár minút vyzerá ako by spal/a 12 hodín a je pripravený/á do práce. Samozrejme, že postavy nesmú odbočovať od deja a alkohol je len malým detailom, čomu rozumieme. Po 30-tke sa však opica nesie s človekom prakticky celý deň a niekedy aj viac ako jeden deň. Všetci pracujúci ľudia si preto majú vo zvyku vypiť až v piatok večer, teda pred víkendom.

6. Keď som v strese, opláchnem si tvár vodou

Mucha
Zdroj: soakology.co.uk

Pridávame ešte poslednú perličku a tou je táto nesmrteľná klasika. Keď je nejaká postava z niečoho nervózna, vlezie na záchod a pozerá do zrkadla. Niečo zamumle a potom si šplechne na tvár vodu. A ešte pri chlapoch by to bolo možné. Pri ženách, ktoré majú na tvárach líčenie, s ktorým sa hrali možno aj niekoľko hodín, to určite možné nie je. Každopádne, spýtajte sa samých seba, kedy ste naposledy urobili toto na záchode?

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -