Netflix poskytol prvý pohľad na anime sériu Yasuke o historicky prvom afroamerickom samurajovi

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Netflix nám poskytol prvý pohľad na 6-dielnu anime sériu Yasuke. Hlavnej postave svoj hlas prepožičal skvelý LaKeith Stanfield (Na nože, Uteč). Celosvetovej premiéry na malých obrazovkách sa dočkáme už 29. apríla 2021.

Anime Netflix Yasuke
Zdroj: netflix.xom

Na Netflix mieri nové anime Yasuke

Sériu vytvoril producent a režisér LeSean Thomas. O animácie sa postaralo uznávané japonské štúdio MAPPA (Attack on Titan) a originálnu hudbu vytvoril umelec Flying Lotus.

Dej ťa zavedie do feudálneho Japonska počas vojnovej éry, do ktorej tvorcovia pridali aj značnú dávku mágie. Samurajský bojovník Yasuke je v tomto príbehu opisovaný ako jeden z najväčších nikdy nedocenených roninov, ktorý sa musí vydať na starú známu životnú cestu boja s mečom a násilím, aby zachránil záhadné dievča pred temnými silami.

Anime Netflix Yasuke
Zdroj: netflix.com

Inšpiráciou je príbeh historicky prvého afroamerického samuraja v roku 1579

Anime vyrozpráva nádherný príbeh Afroameričana, ktorý odchádza žiť a pracovať do Japonska. V krajine vychádzajúceho slnka si neskôr vyberá náročnejšiu cestu a pričlení sa medzi japonskú elitu, ktorá z neho postupom času urobí samurajského bojovníka.

„Yasuke je fascinujúcou, záhadnou osobnosťou japonských dejín, ktorá po desaťročia vyvolávala rastúci záujem o dnešné médiá. O úlohe Yasukeho v japonských dejinách som sa prvýkrát dozvedel pred 10 rokmi v detskej knihe Kuro-suke, ktorú napísal Kurusu Yoshia a hlavne obrázky v nej vzbudili moju zvedavosť. To, že som sa nakoniec dozvedel, že nebol iba fiktívnou postavou, ale skutočnou osobou, bolo vzrušujúcim materiálom pre dobrodružný príbeh. Som tak nadšený, že si dlhoroční fanúšikovia aj nováčikovia môžu vychutnať naše nové predstavenie tejto historickej postavy,“ povedal tvorca anime LeSean Thomas.

Netflix vkladá do tejto série veľké nádeje, takže sa podľa všetkého môžeš pripraviť na vzrušujúce anime plné temnoty a svetla, ako aj lásky a nenávisti. Zatiaľ však okrem troch vyššie priložených fotografií nemáme žiadne iné zábery z anime, ale to by sa mohlo zmeniť už v blízkej budúcnosti s príchodom prvého traileru.

Páči sa ti pripravované samurajské anime Yasuke, ktoré dorazí na Netflix už koncom apríla? Názor nám môžeš zanechať dole v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -