Netflix bude opäť zdražovať, dôvody má hneď dva

Nenechajte si ujsť

Globálne zdražovanie Netflixu je nezastaviteľné

Najväčšia streamovacia služba sveta bude zvyšovať cenu predplatného, o téme píše Wall Street Journal. V prvej vlne sa dotkne amerického a kanadského trhu, následne zvyšok sveta.

Netflix chce zvýšiť cenu predplatného už po skončení štrajku hercov, ktorý momentálne prebieha v Hollywoode. Bez ohľadu na výsledok gigant spoločne s ďalšími streamovacími službami i filmovými štúdiami budú hercom platiť viac. Nebudú mať totiž žiadnu inú možnosť, štrajk si vyžiada úpravu cien produkcie a výplat hercov.

money heist berlin serial
Zdroj: Netflix

Doplatíme na to najviac my, predplatitelia

Štrajk scenáristov skončil napríklad len pred pár dňami. Počas minulého týždňa prichádzalo k viacerým jednaniam medzi Writers Guild of America (WGA) a zástupcami filmových štúdií a streamovacích služieb. Téme sa venujeme v samostatnom článku.

Ako výsledok štrajku narástli aj celkové odmeny a výhody pre scenáristov. Streamovacie služby dokonca budú musieť scenáristom vyplácať odmeny v závislosti od počtu sledovaných filmov či seriálov a zvýšiť transparentnosť sledovanosti.

Netflix je odhodlaný kompenzovať zvýšené náklady na svojich predplatiteľoch a krátko po ukončení štrajku oznámi nové ceny predplatného.

To, kedy a o koľko zdražie predplatné na Slovensku, nie je zatiaľ známe. Jedno je však isté, Netflix k cenám pristúpi veľmi individuálne podľa krajiny. Tému budeme aj naďalej intenzívne sledovať.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -