Netflix bude zdražovať a je pripravený utratiť enormnú sumu za originálny obsah pre rok 2018! O akých číslach sa bavíme?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Netflix. Aktuálne pravdepodobne najznámejšia streamovacia služba, ktorú mnoho ľudí pozerá miesto televízneho obsahu. Na Slovensko sa dostala pomerne nedávno a stále sa rozširuje. O tom svedčí aj fakt, že sa konečne tvoria slovenské a české titulky. Takto si môžu Netflix vychutnať aj tí, ktorí majú problém s angličtinou. Tituly v knižnici Netflixu sa deň čo deň rozširujú a ročne tak pridávajú nepočetné množstvo filmov a seriálov. Dôležitým faktorom je aj ich originálny obsah, ako napríklad úspešné seriály Orange is the New Black alebo House of Cards. Tento rok minul Netflix na obsah cez 6 miliónov amerických dolárov. Ako to bude vyzerať v roku 2018?

Originálny film od Netflixu pre rok 2018, Bright! Zdroj: Netfix.com
Originálny film od Netflixu pre rok 2018, Bright! Zdroj: Netfix.com

Rok 2018 pre Netflix

Tento rok si Netflix vyhradil veľký budget napríklad pre oceňovaný film Okja. Ako to teda bude vyzerať budúci rok? 90 miliónov dolárov bude Netflix stáť pripravovaný film s Willom Smithom, Bright. Ďalších 50 miliónov ide na očakávanú gangsterku od Martina Scorceseho – The Irishman s Robertom DeNirom, Al Pacinom a Joe Pescim. Toto všetko je však iba začiatok – neplánujú totižto spomaliť. Portál Variety potvrdil, že Netflix chce ročne vydávať neuveriteľných 80 originálnych filmov za rok. Každým rokom sa chcú spoliehať viac a viac na seba a chceli by mať až 50 percent originálneho obsahu.

Cena originálneho obsahu pre rok 2018 sa tak šplhá od 7 do 8 miliárd amerických dolárov. Vyzerá to teda tak, že budú odmietať viac a viac obsahu od tretej strany a budú si robiť originálne projekty. Veľkou zmenou bude aj prvé zdražovanie balíkov za dva roky. Cena najpopulárnejšieho balíku sa z $9.99 vyšplhá na $10.99. Premium balík za $11.99, ktorý vám dovoľuje pozerať naraz na štyroch zariadeniach a v 4K zas zdraží o $2 na $13.99. Cena obyčajného balíku – $7.99 ostáva nezmenená. Netflix tak samozrejme robí preto, aby mohli pridávať čo najviac obsahu pre divákov. Zdražovanie balíkov však zatiaľ neovplyvní ceny na Slovensku. V Spojených Štátoch a Veľkej Británií sa začnú zdražovať postupne od novembra.

Čo hovoríte na plány Netfllixu na rok 2018 a ovplyvní vás zdražovanie balíkov?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -