Slováci si na Netflixe vydobyli české titulky! Stúpne u nás konečne jeho popularita?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Slováci si na Netflixe vydobyli české titulky!

Ak si stále myslíte, že internetové petície sú zbytočné, tento článok vám zmení názor. Slovákovi Ľubomírovi (zo stránky VelkyObsah.info) sa totiž podarilo nemožné a dokázal aspoň o malý kus náš Netflix lokalizovať. Pamätáte si na petíciu, o ktorej sme tu písali 3 týždne dozadu? Tá, ktorá vyžadovala sprístupnenie českých titulkov z ich Netflixu na ten náš? Stalo sa nemožné a Netflix naše prosby vyslyšal.

Petícia s 5000 podpismi sa teda naplní už tento víkend a na náš Netflix by tak malo prísť až niečo okolo 300 českých titulkov. Už zajtra si na obľúbenej platforme budeme môcť pozrieť napríklad na Oscara nominovaný film Roma s titulkami, ktorým bude každý Slovák rozumieť. Ide priam o neskutočnú správu, keďže ako dobre vieme, väčšinou petície podobného typu moc zmeniť nedokážu. Ak ste teda mali niekoho, komu ste odporučili Netflix ale mal problémy s pôvodným znením a titulkami, všetky problémy sú týmto pádom zažehnané.

roma
Na Oscara nominovaný film Roma si budete môcť pozrieť s českými titulkami; Zdroj: netflix.com

Stále je však veľká škoda, že sa Netflix nebude snažiť o výrobu lokálnych titulkov, keďže by sa im to vôbec neoplatilo. Prevzatie titulkov od bratov Čechov ale nepochybne bude veľká pomoc naozaj pre každého, keďže si vzájomne rozumieme. Lokalizácia bola doteraz jeden z najväčších dôvodov, prečo sa napríklad staršie ročníky o Netflix nezaujímali. Je teda viac ako možné, že s takouto zmenou sa opäť dopyt po Netflixe na Slovensku zvýši.

Netflix je samozrejme najväčšia streamovacia platforma na svete. Každý rok prinášajú mnohé populárne filmy a seriály do našich domácností, bez reklám. V posledných rokoch sa dokonca prezentujú aj svojou vlastnou tvorbou, v ktorej nájdete seriály ako Stranger Things alebo Daredevil, alebo aj vyššie spomínaný film Roma. Veríme teda, že s novou zmenou sa z neho aj u nás stane ešte populárnejšia značka.

Čo hovoríte na sprístupnenie českých titulkov na Netflixe? Mali ste niekoho, komu vadil obsah Netflixu čisto v anglickom znení? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: startitup.sk

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -