Netflix a Spike Lee nám predstavujú nový vojnový film Da 5 Bloods v prvom traileri

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Vojnový film Da 5 Bloods z produkcie Netflixu

Spike Lee nám priniesol hneď niekoľko úžasných filmov. Snímky ako Konaj správne, Malcolm X a Jungle Fever patria k tomu najlepšiemu, čo kinematografia ponúka. Lee slávil v roku 2018 veľký úspech s filmom BlacKkKlansman, ktorý ho dostal na Oscary. Odniesol si sošku za najlepší scenár. Teraz nám v spolupráci so streamovacou službou Netflix prináša trailer na jeho nový vojnový film – Da 5 Bloods.

Príbeh sleduje štyroch africko-amerických veteránov, ktorí bojovali vo vietnamskej vojne. Paul (Delroy Lindo), Otis (Clarke Peters), Eddie (Norm Lewis), a Melvin (Isiah Whitlock, Jr.). Po niekoľkých rokoch sa rozhodnú vrátiť do Vietnamu. Hľadajú pozostatky ich zosnulého kapitána (Chadwick Boseman) a s nimi stratený poklad. Okrem krutej matky prírody sú konfrontovaní aj so svojou nesmrteľnou a násilnou minulosťou.

Da 5 Bloods
Zdroj: srcdn.com

Netflix a Spike Lee spojili sily

Spike Lee napísal scenár v spolupráci s Dannym Bilsonom, Paulom De Meom a Kevinom Wilmottom. Áno, jedná sa o rovnaký scenáristický tím, ktorí pracoval na oscarovom BlacKkKlansman. Musím povedať, že tento trailer vyzerá úplne fantasticky a filmu sa nemôžem dočkať. Spike Lee je jeden z tých súčasných filmových tvorcov, ktorí majú stále silný autorský rukopis a štúdia im nestoja v ceste.

Trailer nám ukazuje hrôzy a následky vojny vo Vietname sviežou a originálnou formou. Hlavná dejová línia vyzerá byť zasadená do takmer súčasnej doby a na spomienky z vojny sa pozeráme v krásne natočených dokumentárnych a hraných záberoch vo formáte 4:3. Tieto „flashbacky“ takto získavajú pocit autenticity a tým aj väčšej výpovednej hodnoty. Uvidíme, ako budú dejové línie filmu vyvážené, a ako bude medzi nimi Leeho rozprávanie plynúť.

Da 5 Bloods
Zdroj: netflix.com

Vo filme sa objavia Delroy Lindo, Clarke Peters, Norm Lewis, Isiah Whitlock Jr., Paul Walter Hauser, Jonathan Majors, Jean Reno, a sám Black PantherChadwick Boseman, ktorý si zahrá ich zosnulého kapitána. Netflix nám film Da 5 Bloods doručí už 12. júna tohto roka.

Ako veľmi sa trailer páčil vám? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -