Netflix natočí film o pilotovi Formuly 1, ktorý je prinútený stať sa únikovým šoférom pre mafiu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Streamovací gigant Netflix sa svojou láskou k Formule 1 netají. Práve z ich produkcie pochádza dokumentárny seriál Formula 1: Drive to Survive, ktorý ponúka exkluzívny pohľad do zákulisia jazdcov a pretekov. Aj vďaka nemu sa tento šport dostal do povedomia širšej verejnosti a našiel si nových fanúšikov. Zatiaľ, čo čakáme na uvedenie tretej série, Netflix odobril vznik nového filmu z tohto sveta.

Veľkým lákadlom je aj herecký ansámbel, ktorého súčasťou je zatiaľ John Boyega (Star Wars: Vzostup Skywalkera) a legendárny Robert De Niro (The Irishman). Film rozpovie príbeh o americkom pilotovi F1, ktorý sa zapletie s mafiou a je prinútený stať sa ich únikovým šoférom, aby zachránil svoju rodinu. Zatiaľ to vyzerá na kombináciu akčného trileru Drive so športovou drámou Rivali.

The Formula
John Boyega a Robert De Niro; Zdroj: news.otakukart.com

Film The Formula o pilotovi F1

Snímka dostala názov The Formula, jej dátum vydania zatiaľ známy nie je. Režisérom, scenáristom a producentom v jednej osobe bude Gerard McMurray, ktorý má na konte horor Prvá očista. Jeho nová produkčná spoločnosť Buppie Productions je zameraná na „vývoj a produkciu zábavných príbehov s čiernymi postavami pre mainstreamové filmové a televízne publikum“.

„Je to príbeh mladého muža z Detroitu, ktorý sa stáva medzinárodnou pretekárskou hviezdou vo svete Formuly 1 pod vedením svojho mentora so starými väzbami s mafiou.“

Napísal režisér v príspevku na svojom Instagram účte. 28-ročný John Boyega tak stvárni pilota Formuly 1, zatiaľ čo jeho mentorom by mal byť klasik mafiánskych filmov Robert De Niro.

„Je to úžasný pocit, vidieť moju myšlienku konečne ožiť, ktorú píšem, režírujem a produkujem. Moja nová produkčná spoločnosť Buppie Productions sa spája s Tribeca Films a Netflixom, aby sme vám už čoskoro priniesli úžasný originálny film zvaný THE FORMULA. V obsadení s mojimi dvoma obľúbenými hercami, Johnom Boyegom a Robertom De Nirom.“

Dodal McMurray. Zároveň sa jedná o režisérov návrat na Netflix. Jeho dráma Burning Sands z roku 2017 totiž bola jedným z prvých originálnych filmov na platforme.

Tešíte sa na kombináciu Formule 1 s mafiánskou drámou? Čo hovoríte na herecké obsadenie? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -