Budú sa v IMAX premietať originálne filmy a seriály zo služieb ako Netflix alebo Amazon?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Netflix filmy v kine?

Streamovacie služby ako Netflix, HBO GO, Amazon alebo Hulu aktívne nahradzujú televízne stanice. Dnešná generácia divákov si zakúpi Smart TV a jediné, čo potrebujú ku šťastiu, je stiahnutie týchto platforiem. Žiadne “káblovky” už dnes totižto nie sú potrebné. Tieto služby každým dňom zvyšujú počet ich originálnych filmov a seriálov, až sa dostávame k otázke – Nahradia niekedy streamovacie služby aj samotné kiná? Zatiaľ to tak našťastie nevyzerá, no veľa ľudí si oveľa radšej užije dobrý film v pohodlí domova, než sa ísť tlačiť do kina. Stále však môže dôjsť aj k opačnej situácii, kedy si chce divák užiť nejaký kvalitný film zo streamovacej služby v kine. Tu však možnosti padajú na nulu…

čo je to imax kino porovnanie
Zdroj: bransonimax.com

Práve túto situáciu sa snaží vyriešiť samotný IMAX, ktorý aktuálne strká nos do streamovacieho biznisu. Generálny riaditeľ IMAXu, Richard Gelfond hovorí, že je v aktívnom rokovaní so všetkými platformami, aby spolu našli cestu ako “maximalizovať” ich najnovšie originálne filmy a seriály. Návštevnosť kín je totižto najhoršia za posledných 25 rokov, za čo môžeme viniť aj streamovacie služby. Tie si totižto vytvárajú ich vlastný, originálny obsah s veľkým rozpočtom. Ten si však v kinách nepozrieme. Gelfond povedal, že “neexistuje otvárací deň” pre originálne filmy z Netflixu, Amazonu alebo Hulu. Podľa neho je teda jednou z najlepších ciest, ako si poriadne užiť potenciál týchto blockbusterov, je si ich pozrieť v IMAX kine.

Jeden pokus tu už bol…

Richard chce teda docieliť toho, aby mali filmy od týchto služieb najprv premiéru v IMAX kinách, a až potom sa dostali na samotné platformy. Niekedy sa dokonca rozprávalo aj o tom, že si títo streamovací giganti otvoria svoje vlastné kiná. Nikto však netuší, ako úspešné by toto rozhodnutie bolo. Avšak, pokiaľ si dobre pamätáte, ešte nedávno sa v IMAX premietal Marvel seriál Inhumans (aj u nás v Bratislave). A povedzme si pravdu, nedopadlo to zrovna najlepšie. Je teda veľmi diskutabilné, či by si ľudia platili za to, aby si pozreli obsah z Netflixu alebo Amazonu v kine, keď si ho môžu pozrieť aj doma. Spolu s vysokými cenami IMAX lístkov by sa tak na špeciálne premietania dostalo iba niekoľko fanúšikov…

Avšak, je iba otázkou času, kedy tieto spoločnosti začnú na natáčanie ich originálneho obsahu používať IMAX kamery. Práve takto by divákov mohli prilákať do kín miesto toho, aby si film pozreli na ich tabletoch, notebookoch alebo veľkých televíznych obrazovkách. Aký máte na toto názor vy? Radi by ste si pozreli nejaký Netflix alebo Amazon film aj v kine? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah